EquiTV.cz

POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Do Prahy vezmu Aimez Moi. Zařídila mi start v Super GP, říká El Dahan

05.10.2021  |  AUTOR  | 
ROZHOVOR
 |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Jedním z účastníků Super Grand Prix při galashow světového parkuru GC Prague Playoffs bude i šestatřicetiletý egyptský jezdec, který nově reprezentuje Velkou Británii Sameh El Dahan. „Je to prestižní záležitost. Pro každého jezdce je to sen,“ říká.

reklama 32D
banner
banner
banner


Sameh El Dahan získal zlatou jízdenku do Prahy při šestém mítinku Global Champions v Paříži. Grand Prix s překážkami do 160 centimetrů se podařilo pouze třem dvojicím překonat bez chyby a probojovat se tak do rozeskakování. 

V něm jako jediný zopakoval bezchybnou jízdu Brit Ben Maher. Z trojice rozeskakujících se dvojic v Longines Global Champions Tour Grand Prix Paříže byl nejrychlejší Egypťan Sameh El Dahan na jedenáctileté klisně WKD Aimez Moi. Jeho čas v cíli byl 38,45 sekundy, ale na bodovém kontě měl čtyři trestné body, které jej zařadily na druhý řádek výsledkové listiny za nechybujícího Brita Bena Mahera s desetiletou Ginger-Blue. 

Jelikož však Maher vyhrál již ve Valkenswaardu, tak další zlatou vstupenku do Super Grand Prix v rámci galashow světového parkuru Prague Playoffs obdržel další v pořadí El Dahan. „S průběhem Longines Global Champions Tourt jsem velmi spokojen. S Global Champions League je to trochu nahoru a dolu. Jsme nový tým a zatím si ještě na sebe zvykáme. Byli jsme jednou třetí na stupních vítězů, to jsem byl velmi rád. Teď je naším cílem Praha, kde se chceme předvést jako tým co nejlépe,“ říká v rozhovoru Sameh El Dahan. 

Samozřejmě jeho velkým cílem je probojovat se na stupně vítězů v Super Grand Prix. „Pro každého jezdce je důležité se kvalifikovat do takto prestižní soutěže, jako je Super Grand Prix. V Praze jsem jednou byl před třemi lety, byla to úžasná show. Těším se, že tam budu moci startovat i letos. Předpokládám, že tam pojedu s klisnou WKD Aimez Moi. Byl jsem s ní druhý v Paříži. Zajistila mi zlatou vstupenku do Prahy, proto tedy pojedu s ní. Myslím, že pro tuto soutěž bude nejvhodnější,“ prozrazuje.

„Super Grand Prix je opravdu jedinečná. Zaprvé se musíte kvalifikovat, abyste získali možnost v ní startovat. Je to velmi prestižní záležitost, protože je to jen pro šestnáct jezdců. Je to jedna z největších Grand Prix na světě a pro každého jezdce je sen v ní startovat,“ konstatuje a dodává: „Mám rád Prahu, je to nádherné město. Pokud jste závislí na adrenalinu, pak musíte přijet na Prague Playoffs do O2 areny.“ 

Redaktor: Josef Malinovský, foto a video: Radim Kaller
Zdroj: Global Champions Prague Playoffs

POŘAD: Skoky

reklama 33A
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)
• 06. 11. dostihy – Praha (live+5)
• 07. 11. dostihy – Kolesa (live+5)
• 13. 11. klusáci – Praha

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE