Parkurová zimní túra odstartovala v Hradištku

Již druhým závodním mítinkem pokračovala v sobotu 4. února v Hradištku u Sadské série Zimního Jezdeckého poháru ČJF. Zatímco o týden dříve odstartovala v tamní hale vozatajská část seriálu, tentokrát se do Hradšitka sjeli parkuroví jezdci.

10.02.2017 12:55  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

V rámci malé pohárové túry byla pro startující připravená soutěž stupně L*, tedy s překážkami vysokými do 115 centimetrů. U pěti dvojic, které základní část parkuru dokončily bez chyby, rozhodl o jejich konečném pořadí výsledek návazného rozeskakování.

Jedno shození v něm potkalo Kateřinu Zigovou v sedle klisny Argentiny, a vzhledem k tomu, že dvojice byla jedinou chybující v druhé části parkuru, bylo z toho páté místo. Na čtvrtou příčku dosáhl Peter Rhodes, který s koněm Forewer 1 projel cílem bez trestných bodů v čase 32,65 sekundy. Pouhé dvě setiny sekundy pomohly k pomyslnému bronzu Gabriele Slavíkové, která v malé túře sedlala valacha Ronalda 4.

Dvěma jezdkyním se podařilo stlačit čas dosažený v návazném rozeskakování pod hodnotu 30 sekund. Pomalejší z nich byla Tereza Mücková, která si s Philadelfií Karsit s dvěma nulami na bodovém kontě dojela pro druhé místo. O více než dvě sekundy rychleji než stříbrná dvojice projela cílem Andrea Halíková v sedle hnědky Wyoming a mohla se tak radovat z nejvyššího bodového přídělu do žebříčku malé túry.

Velká túra se jela na parkuru s překážkami vysokými do 125 centimetrů. Do finálové části soutěže postupovalo pět nejlepších dvojic.

Před finálovými branami např. zůstala s devíti body Klára Svobodová, která si pro premiérové kolo skokového zimního poháru vybrala klisnu Casablancu. Účast ve finále těsně unikla také Tereze Mückové, která s Acolou Karsit skončila se čtyřmi trestnými body o jedno místo za postupující pěticí. Petr Vančura přihlásil do velké túry v Hradištku dva koně. Lépe se mu dařilo s Rivierou 6, kdy s jedním trestným pokračoval do finále. V něm přidal jednu chybu, což znamenalo konečné páté místo.

Se dvěma svěřenci startovala v hlavní soutěži dne také Andrea Halíková, kterou mítink zastihl ve výborné formě. S prvním ze svých koní, valachem Goodwinsem 007, absolvovala finále bez chyb a v čase, který stačil na čtvrtou příčku. Miloslav Příhoda a Clear Jolie předvedli čistou jízdu a s časem 43,08 sekundy se ujali průběžného vedení. Pozici lídra si udržel i po výkonu Petra Peškové s koněm Bahrain Silver. Ta za ním skončila o jednu jedinou sekundu.

Posledním, kdo mohl promluvit do konečného pořadí, byla Andrea Halíková s klisnou Wyoming 1. Ta závěrečnou startovní pozici dokázala plně využít a celou trať parkuru projela nejen čistě, ale také v nejrychlejším čase, čímž opět vybojovala prvenství.

Na nezkrácený video záznam obou dvou seriálových soutěží Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace ve skocích se můžete podívat na našich internetových stránkách www.equitv.cz. Druhé parkurové kolo seriálu proběhne opět v Hradištku u Sadské, a to v sobotu 18. února.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️