EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: mistrovství ČR skoky d/j Chuchle, ČSP Hradištko
reklama 31C
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Ohlédnutí za Světovým pohárem 2016 v Nebanicích

05.08.2016  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Tradiční závody Světového poháru spřežení v Nebanicích se letos uskutečnily během posledního červencového víkendu a kamera EquiTV u toho nemohla chybět. Pojďte si hvězdně obsazené soutěže ještě jednou připomenout ve videoreportáži.

reklama 32D
banner
banner
banner
banner
banner

Nebanice u Chebu hostily ve dnech 28. až 31. července tradiční mezinárodní vozatajský mítink. Kategorie čtyřspřeží, která je nazývána královskou disciplínou, se jela zároveň jako týmová soutěž a byla započítávána do bodování Světového poháru.

V kategorii jednospřeží, která nebyla příliš početně obsazená, si třetí místo vyjela česká reprezentantka Markéta Jelínková. Druhou příčku pak získal další z českých startujících, kterým byl Jiří Koníř. Z vítězství se radovala nizozemská jezdkyně Jaquieline de Groot-Apon, která nenašla přemožitele ani v jedné z vozatajských disciplín.

Velmi slušná konkurence se sjela v Nebanicích v kategorii dvojspřeží. Nejlépe s českých vozatajů si vedl Martin Gössl. Nebanice jsou jeho domovským areálem a bylo to poznat zejména ve velmi těžkém maratonu, v kterém zajel třetí nejlepší jízdu. V celkovém součtu stačily jeho výkony na šestou příčku. Od pátého místa výše se stala soutěž dvojspřeží německou záležitostí. Pátý dojel Arndt Lörcher, kterému pomohl zejména výkon v nedělní jízdě mezi kužely. Trochu smolnou čtvrtou příčku obsadil Sandro Koalick. Ten totiž po maratonu přicházel do vozatajského parkuru jako lídr, jenže osmnáct trestných bodů, které inkasoval, k udržení se v nejlepší trojici nestačilo.

Velmi dobře si v poslední části soutěže počínal Stefan Schottmüller. Jeho výkon ve vozatajském parkuru mu vynesl konečné třetí místo. Jediným jezdcem, který mezi kužely nechyboval, byl Lars Schwitte. Díky tomu se posunul konečnou výsledkovou listinou výrazně vzhůru, když dokončil celkově druhý. Vítězem kategorie dvojspřeží se stal Sebastian Warneck. Ten vyhrál drezuru a zajel druhý nejlepší maraton. A přestože se mu jízda na parkuru příliš nevydařila, na první místo to stačilo.

Královská kategorie čtyřspřeží přilákala skutečně špičkovou evropskou konkurenci. Podle jmen na soupiskách se dalo tušit, že Nebanice zažijí špičkové vozatajské představení. Po drezuře se vedení ujal Theo Timmerman. Podle žebříčku Mezinárodní jezdecké federace momentálně sedmý jezdec světa však nakonec kvůli zdravotní indispozici jednoho z koní pokračování vzdal. Výborně zahájila také americká jezdkyně Misdee Wrigley-Miller, když zajela druhou nejlepší drezuru. Jenže v maratonu ani parkuru už se jí tolik nedařilo a klesla celkově na pětadvacáté místo. Obhajovat loňské prvenství přijel na západ Čech německý jezdec Georg von Stein. Jenže letos se mu tolik nevedlo, a po chybách v maratonu i parkuru dojel patnáctý.

Z Čechů zajel nejlépe Jiří Nesvačil junior. Obsadil konečnou třináctou příčku, a to hlavně díky výborné jízdě mezi kužely. V ní shodil jediný míček, což byl v samostatném hodnocení čtvrtý nejlepší výkon. Spřežení je tradiční doménou Maďarů, což potvrzovali i v Nebanicích. Lájos Móró byl jedním z těch, kteří pomohli svému týmu k druhému místu v hodnocení družstev, sám dojel na velmi dobré šesté příčce. Pátá pozice patřila francouzskému jezdci Benjaminu Aillaudovi, jehož výkony se po dobu závodů stále zlepšovaly. Jeho krajan Thibault Coudry, který bodoval také do soutěže družstev, skončil šestý. Francie jako tým pak v součtu brala třetí příčku.

Pro třetí místo mezi jednotlivci si dojel hvězdný maďarský jezdec József Dobrovitz. Příliš se mu sice nevedlo v jízdě mezi kužely, ale udržel si pozici díky dobrým výsledkům z prvních dvou disciplín. Ve čtyřspřeží se našel jediný vozataj, který dokázal projet trasu mezi kužely bez zaváhání. Tím byl švýcarský reprezentant Jérome Voutaz. Navíc jel výborně i v maratonu, a v součtu stačily jeho výsledky na druhou příčku. Z vítězství se radoval úřadující mistr Evropy Němec Michael Brauchle. Pomohl mu zejména perfektní výkon v sobotním maratonu. Brauchle také přispěl svou výhrou k prvnímu místu Němců v bodování týmové soutěže.

 

POŘAD: Spřežení

reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 09. 08. od 7:45 hodin: skoky MČR d,j Chuchle

• 09. 08. od 7:45 hodin: skoky ČSP Hradištko

• 14. až 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 14. a 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO Zduchovice

• 15. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Opava

• 16. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Netolice

• 16. 08. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 20. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO3* Prague Cup

• 21. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 22. a 23. 08. (čas bude upřesněn): všestrannost a spřežení ZP Humpolec

• 22. 08. (čas bude upřesněn): minihorse Opřetice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky a drezura MČR pony Zduchovice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE