EquiTV.cz

reklama 31A
banner
banner
banner
banner
banner

Nejúspěšnější drezurní jezdci roku 2015 oceněni

05.03.2016  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Drezurní komise i letos organizovala galavečer s názvem Drezura sobě. Proběhl v pátek 26. února a oceněni při něm byli nejúspěšnější jezdci a koně minulé sezony. Přinášíme vám videoreportáž EquiTV z nejdůležitějších okamžiků večera…

reklama 32D
banner
banner
banner

V pátek 26. února se v pražském hotelu Olšanka konalo slavnostní předávání cen nejúspěšnějším drezurním jezdcům uplynulé sezony. Galavečer s názvem Drezura sobě pořádala druhým rokem drezurní komise České jezdecké federace. 

Jmen oceněných jezdců zazněla během slavnostního ceremoniálu celá řada napříč mnoha kategoriemi. Pro trofeje si přišly nejúspěšnější děti, stejně tak byli vyhlášení nejlepší sportovci mezi juniory a mladými jezdci. Vyhodnoceni byli také jezdci, kteří se věnují přípravě mladých koní nebo handicapovaní sportovci, jež závodí v paradrezuře. Nezapomnělo se ani na majitele koní, jejichž jména přítomní hosté také slyšeli. 

Za celoživotní přínos disciplíně byly oceněny tři významné osobnosti drezury: mnohonásobná československá i česká mistryně republiky Vlasta Kadlecová a dále několikanásobný medailista i držitel nejvyššího titulu z mistrovství republiky František Honč. Oba tito úspěšní sportovci vychovali řadu dalších mladých drezurních jezdců. In memoriam byl oceněn Zdeněk Beneš. Také on měl na kontě řadu titulů z vrcholných jezdeckých akcí včetně celonárodních mistrovství. Za mnoho let trenérských aktivit mu prošla rukama řada výborných jezdců a působil také ve funkci manažera drezurní komise České jezdecké federace.

Trofeje byly připravené i pro vítěze všech kategorií loňského drezurního šampionátu, kterých bylo celkem dvanáct. V závěru přišla řada i na úspěšné reprezentanty v seniorské kategorii. Mezi pětici vyhlášených seniorských jezdců patřily např. Tereza Hábová, Ema Kopuletá či vítězka nejtěžší kategorie Drezurního šampionátu Adéla Neumannová. V roce 2015 se na domácích i zahraničních obdélnících dařilo Haně Vášáryové, a to zejména v soutěžích pro mladé koně, za což byla při galavečeru také oceněna. Pátým vyhlášeným seniorem z řad reprezentace byl několikanásobný vítěz mistrovství České republiky Fabrizio Sigismondi. 

Na samotný závěr slavnostního večera jsme požádali o krátký rozhovor manažerku drezurní komise České jezdecké federace Renatu Habáskovou

POŘAD: Jezdecky společenské události

reklama 33C
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE