EquiTV.cz

reklama 21A
banner
banner
banner
banner

Skokové a drezurní finále KMK objektivem EquiTV

reklama

Přinášíme vám videoreportáž z finále seriálu Kriterium mladých koní v drezuře a parkurovém skákání, které se konalo ve Zduchovicích a EquiTV pro vás natočila druháí kola obou disciplín, ve kterých se rozhodovalo o titulech šampionů KMK 2015.

11.09.2015 14:02  |  Pořad: Chovatelské přehlídky a soutěže  |   |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22B
banner
banner

Ve dnech 4. až 6. září hostily středočeské Zduchovice nacházející se nedaleko Kamýku nad Vltavou finále tradičního chovatelského seriálu známého pod názvem Kritérium mladých koní. Ve Zduchovicích vyvrcholila jeho drezurní i skoková část a naše kamera byla přítomná po oba rozhodující dny.

V sobotu bylo na pořadu druhé kolo drezurního kritéria pro čtyřleté koně, v němž bezkonkurenčně nejlepší úlohu zajela dvojice Hana Vášáryová a Santos Dumont. Jelikož i jejich první jízda byla nejvýše hodnocená, stal se tento kůň drezurním šampionem roku 2015 mezi čtyřletými. V kategorii pětiletých drezurních koní vyhrála klisna Merci po hřebci Workington. Předvedla jí Eva Jančaříková, a ačkoliv v druhém kole nedostala nejvyšší známku ze všech, průměr z obou jízd jí na titul šampiona stačil. Šestiletá vestfálská klisna Filipa po hřebci Fidertanz vybojovala v sedle s Hanou Vášáryovou šerpu pro nejlepšího drezurního koně svého ročníku. Zejména v druhém kole známkou přesahující 77 procent odskočila zbytku startovního pole. 
Finále tzv. KMK, to nebyly pouze sportovní soutěže licentovaných koní, ale také přehlídky tříletých klisen, letošních hříbat či výkonných koní. Letos narozená hříbata plemene Český teplokrevník byla hodnocena v kategorii klisen a hřebečků. Nejkrásnější klisničkou byla vyhlášená Lantina, jejíž otcem je holštýnský hřebec Lantino a otcem její matky Tilie je Cassilius, taktéž holštýnského chovu. Mezi hřebečky se komisařům nejvíc líbil Ramazotti po hřebci Sandro Classic. Jeho matkou je Rusalka po holandském otci Amarillo. V přehlídce tříletých klisen sklidila největší úspěch Jamajka, jejíž otec je tlumačovský hřebec Catango HT a dědečkem ze strany matky je také známý tlumačovský plemeník Oskar. 

Než se závody přehouply do finálové neděle, čekal na soutěžící i návštěvníky galavečer, v rámci něhož vystoupil mimo jiné voltižní reprezentant Lukáš Klouda, čtverylku předvedli jezdci z píseckého hřebčince a neonovou show měla připravenou Anna Reinbergerová s hřebcem Bernsteinem.

Koně účastnící se seriálu v parkurovém skákání se na rozdíl od drezury dělí do oddělených skupin dle pohlaví. Mezi čtyřletými klisnami si během kvalifikací dobře vedla Rubinka v sedle s Rudolfem Doležalem. Ve finále její výkony stačily na celkovou třetí příčku. Velmi vyrovnaná dvě kola předvedla dvojice Jaroslav Jindra a Gina 11. Součet známek vynesl české klisně po hřebci Drosselklang II nakonec druhé místo. Nejlépe hodnocenou klisnou svého ročníku, a to v obou jízdách, byla Wanda s jezdcem Matějem Kotalíkem. Klisna plemene český teplokrevník po otci Carpalo tak získala titul šampionky ročníku 2011. Čtyřletý hannoverský hřebec Quincy, kterého sedlá Marek Klus, si vedl dobře zejména v druhém kole, kdy získal druhou nejlepší známku. V součtu si pak dojel pro třetí místo ve finále své kategorie. Druhé místo bral Condor po hřebci Cassin v sedle s Josefem Lánským. V obou dnech dostal za své výkony známku přesahující hodnotu 25 bodů. Nejvyšší známku v druhém kole si však vysloužil vestfálský Cornet Balous s hodnotou 27,280 bodu. Po přičtení k prvnímu kolu to bezpečně stačilo na vítězství. Hřebce předváděla Ida Jančářová a nutno podotknout, že stejná dvojice dokončila také drezurní finále na čtvrté příčce. 

Pětileté klisně Casce s jezdcem Pavlem Vachutkou se vydařilo hlavně druhé kolo, kdy dostala od komisařů druhé nejlepší hodnocení. Celkově dosáhla tato dvojice na třetí příčku. Jiří Hruška sedlal několik koní napříč téměř všemi skokovými kategoriemi. Mezi pětiletými klisnami vybojoval s Kalettou-T druhou pozici. Pro výhru si dojela Kigali, klisna, jejímž otcem je písecký Hearthbreak. Ve Zduchovicích tak potvrdila formu, kterou předvádí po celou letošní sezonu. Už začátkem srpna si totiž připsala vítězství s Jaroslavem Jindrou při Martinickém šampionátu mladých koní. Pětiletý hřebec oldenburského chovu Contrast HG obsadil s náskokem více než 1,5 bodu třetí příčku ve finále své kategorie. Komisařům ho předvedl jezdec Petr Dohnal. Slovenský teplokrevník Pandrhola po otci Padinus si oproti loňskému finále letos polepšil o pět příček a obsadil druhé místo. Stejně jako před rokem jej sedlal Marek Hentšel. Nejlepším koněm ročníku 2010 mezi hřebci a valachy se stal Warness po hřebci Warrant, kterého stabilně jezdí Jakub Štěrba. Ani v jednom z kol nebyl nikdo z jeho soupeřů oznámkován lépe, a tak titul šampiona této kategorie putuje do hřebčince v Písku.

Šestiletou oldenburskou klisnu Leu prezentoval Jiří Papoušek a v součtu jejich účinkování v kategorii nejstarších klisen stačilo na třetí pozici. Dvakrát se na nejvyšších příčkách v soutěži šestiletých klisen objevilo jméno jezdce Jiřího Hrušky. S Alexou Aristou „B“ vybojoval druhé místo a jak její jméno napovídá, klisna je po úspěšném skokanovi Aristovi Z. Aristo je otcem také další svěřenkyně Jiřího Hrušky, Oridy-M, která nakonec získala titul šampionky ve své kategorii, a navíc byla v součtu obou kol nejlépe hodnoceným koněm finále napříč všemi soutěžemi.

Jiří Hruška se ještě jednou objevil mezi nejlepší trojicí, a to v kategorii šestiletých hřebců a valachů. Třetí nejvyšší hodnocení si vysloužil společně s hřebcem E-Blue plemenné příslušnosti holandský teplokrevník.  Stejnou plemennou knihu, tedy KWPN, reprezentuje také Empire. Přestože se mu společně s jeho jezdcem Karlem Polákem ne zcela vydařilo druhé kolo, v součtu s velmi vysokým hodnocením první jízdy to stačilo na pomyslné stříbro. Pro titul šestiletého šampiona si dojel Cesano V. Valach českého chovu, kterého předvedl Matěj Kotalík, získal prvenství s celkovým hodnocením 48,300 bodu. 

 

reklama 23B
banner
banner
banner
banner
banner




 

Stáhněte si aplikaci EQUINET a aktuvujte si notifikaci zpráv
Program přenosů EquiTV.cz průběžně aktualizujeme
ARCHIV ŽIVÝCH PŘENOSŮ NAJDETE ZDE
DATUM ODKAZ DISCIPLÍNA MÍSTO
ČT 23.04. spřežení CAIO Kladruby
PÁ 24.04. skoky CSIO Zduchovice
PÁ 24.04. spřežení CAIO Kladruby
SO 25.04. skoky CSIO Zduchovice
SO 25.04. spřežení CAIO Kladruby
NE 26.04. skoky CSIO Zduchovice
NE 26.04. spřežení CAIO Kladruby
NE 26.04. dostihy Kolesa
PÁ 01.05. dostihy Lysá
SO 02.05. dostihy  Most
NE 03.05. skoky ČSP  Brno
ÚT 05.05. skoky KMK  Martinice
SO 09.05. klusáci  Chuchle
NE 10.05. dostihy  Chuchle
ÚT 12.05. skoky KMK  Suchá
NE 17.05. skoky ČSP  Hradištko
NE 17.05. dostihy  Chuchle
ČT 21.05. drezura CDI  Olomouc
PÁ 22.05. drezura CDI  Olomouc
SO 23.05. drezura CDI  Olomouc
NE 24.05. drezura CDI  Olomouc
NE 24.05. skoky ČSP Opava
NE 24.05. dostihy  Most
NE 31.05. skoky Ptýrov
NE 31.05. dostihy Chuchle
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE