Hradištko hostilo poslední předfinálové kolo ZJP

V sobotu 10. března se v hale v Hradištku u Sadské odehrálo poslední základní kolo Zimního jezdeckého poháru ČJF v parkurovém skákání. O účast byl enormní zájem. Jak proběhly tři pohárové túry, se můžete podívat v reportáži…

16.03.2018 13:15  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Poslední předfinálové kolo Zimního jezdeckého poháru se konalo v sobotu 10. března v Hradištku u Sadské. Mezi jezdci byl o soutěže velký zájem. Za jediný den se odehrálo přes 170 startů a sportovní program trval rovných 10 hodin!

Parkur stupně obtížnosti ZLP s návazným rozeskakováním byl připravený pro účastníky túry určené pro děti na ponících. Obě části soutěže se bez zaváhání podařilo překonat pěti dvojicím. S dvěma nulami a v nejlepším čase 21,14 sekundy procválala cílem rozeskakování Petra Pařenicová na Maiximovi. Celkem čtyřicet dvojic se postavilo na start soutěže s překážkami do 115 centimetrů, která byla hodnocená do takzvané Malé túry. Přesně polovina z nich získala po čistém výkonu vstupenku do rozeskakování. Jedním z postupujících byl Vladimír Tretera, který v sedle valacha Expensive nechyboval ani v rozhodující části a s časem 30,34 sekundy si dojel pro páté místo. Jen o dvě desetiny sekundy rychleji si poradila s kurzem rozhodující části dvojice Klára Motyčková a Dalipa, a skončila na čtvrtá. Třetí příčku bral lídr průběžného bodování Jan Štětina s Gylordem S, který předvedl rovněž čistou jízdu a cílem projel v čase těsně pod hranicí 29 sekund. Tereza Mücková absolvovala tuto soutěž se dvěma koňmi. Dařilo se jí zejména s Fortunou, s níž dokončila na druhé příčce. Vítězkou se stala Kateřina Návojová s Terezkou. Ta dokázala překonat parkur rozeskakování bez chyb a zároveň nejrychleji. Její čas měl hodnotu 27,62 sekundy.

Překážky s výškou do 125 centimetrů byly připraveny pro účastníky Velké túry. Desítka nejlepších pokračovala ze základního kola do finále. Tereza Mücková postoupila hned s třemi koňmi, ale pro opakovaný start si vybrala pouze dva z nich. S hřebcem Le Bo Jangels Karsit však nakonec svou jízdy vzdala pro závadu na výstroji. Do finále nakonec nenastoupila Eliška Orctová s Bonusem ani Jan Štětina s jedním ze svých třech svěřenců Eldo Indo S. Jan Štětina měl však ještě dvě želízka v ohni. V sedle Gylorda-S v základním parkuru nechyboval, v druhé jízdě bohužel chyboval čtyřikrát a dovezl 16 trestných bodů, což stačilo na šestou příčku. Páté místo bral Jaroslav Šíma s Contadorem. Jeho konečný výsledek byl 6 trestných bodů, které nasbíral až ve finálové části. Vladimír Tretera s koněm Expensive nastupoval k rozhodující jízdě s čistým kontem. Následně chyboval jednou a s časem 48,43 dojel čtvrtý. Stejný průběh mělo účinkování Jaroslava Šímy se svým druhým koněm – klisnou Lawine Z. Výrazně lepší finálový čas mu dopomohl k třetímu místu. Čtyři trestné body v konečném součtu byl také výsledek Terezy Mückové s Fortunou, ta je ovšem inkasovala už v základním kole, ve finále již nezaváhala. Zvládla jej navíc v nejlepším čase, což jí vyneslo druhou příčku. Jediná dvojice, kterou tvořili Jan Štětina a Zento-S, dokázala absolvovat kompletní soutěž Velké túry bez trestných bodů. Jan Štětina tak bral potřetí nejvyšší počet bodů do žebříčku a se 77 body je jasným vítězem základních kol Zimního jezdeckého poháru.

Nezkrácený video záznam všech zmiňovaných soutěží najdete na našich stránkách s adresou www.equitv.cz

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️