EquiTV.cz

reklama 21B
banner
banner
banner

Bolehošť hostila mistrovství ČR 2015 ve spřežení

reklama

Ve dnech 18. – 20. září proběhlo mistrovství České republiky ve spřežení v Bolehošti - Lipinách ve východních Čechách. O medaile se závodilo ve všech kategoriích zápřahů včetně dvojspřeží pony nebo královské kategorie čtyřspřeží.

25.09.2015 14:11  |  Pořad: Spřežení  |   |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22A
banner
banner
banner

Předposlední zářijový víkend se rozdávaly mistrovské medaile ve čtyřech kategoriích spřežení. Letošní republikový šampionát se konal ve východočeských Lipinách u Bolehošti a držel se klasického třídenního formátu, ve kterém vozatajové absolvují nejprve drezurní úlohu, poté maraton a nakonec jízdu mezi kužely neboli parkur.

Osm soutěžících bojovalo o tituly v kategorii dvojspřeží pony. Na průběžné třetí příčce po drezurní zkoušce figuroval loňský mistr republiky Michal Kořínek. V sobotu zajel druhý nejlepší maraton, ale v jízdě mezi kužely několikrát chyboval. Přesto součet jeho trestných bodů stačil nakonec na bronzovou medaili. Monika Pospíšilová zahájila výborně, její drezurní úloha byla oceněná nejvyšší známkou, a tím i nejnižším počtem trestných bodů. Bohužel pak ztratila v maratonu a ani výborně zajetý parkur s pouhým jedním shozením jí k výhře nepomohl. Monika Pospíšilová tak vybojovala stříbro. Erik Zuvač do soutěže vstoupil až čtvrtou nejlepší drezurou, výborně mu však vyšel maraton a díky náskoku, který v terénní jízdě nabral, ho ani trestné body získané v parkuru o titul mistra republiky pro rok 2015 nepřipravily.

V kategorii jednospřeží si pro bronz dojel Jaroslav Petřek. Dobrou pozici si vysloužil zejména drezurou a maratonem. Jízda mezi kužely mu nevyšla podle představ, ale nakonec se dostal na stupně vítězů. Jiří Koníř si velmi dobře vedl jak v páteční drezurní zkoušce, tak v sobotním maratonu. V parkuru chyboval a dojel ho až na pátém místě, nicméně i přesto činil součet jeho bodů 155,42 a Jiří Koníř získal titul vicemistra republiky. S velkým náskokem na ostatní účastníky procházel od prvního dne mistrovství Jan Exnar. Drezuru i maraton vyhrál, a tak ani fakt, že zajel třetí nejlepší parkur, nic nezměnil na tom, že si dojel pro svůj již pátý titul mistra České republiky.

V soutěži párů připadl bronz Václavovi Coufalíkovi. Za drezurní úlohu obdržel druhé nejvyšší hodnocení, parkur pak zajel jako třetí nejlepší, takže ani horší maraton ho o třetí místo nepřipravil. O zlato bojovali především dva matadoři soutěží dvojspřeží. Jedním z nich byl Jaroslav Kohout, který po poměrně vydařené drezuře vyhrál v sobotu maraton. Bohužel mu nakonec nevyšel ideálně parkur, ten mu stačil na dílčí páté místo, a tak si z Lipin odvezl stříbro. Posedmé ve své kariéře při mistrovství republiky stanul na nejvyšším stupni Ladislav Jirgala. Zasloužil si to vyrovnanými výkony, kdy vyhrál drezuru i jízdu mezi kužely a maraton zajel jako druhý nejlepší hned za svým největším rivalem Jaroslavem Kohoutem.

Pět vozatajů se postavilo na start královské kategorie čtyřspřeží. Velmi dobře rozjetý závod měl Zdeněk Jirásek, jenže nakonec ho zastavil pád z kozlíku na překážce číslo 3, a to zmařilo jeho naděje v letošním šampionátu. Naštěstí vše dopadlo dobře a nikdo si nepřivodil vážná zranění. Pro bronz si dojel Jaroslav Jandl, který po vyloučení Zdeňka Jiráska a Jaroslava Juráně mladšího již mohl být, co se týče umístění, zcela v klidu. Hůře než třetí být nemohl a na dva největší konkurenty měl ztrátu příliš vysokou na to, aby se dala smazat v parkuru. O příčky nejvyšší se rozhodovalo mezi otcem a synem, tedy Jiřím Nesvačilem a Radkem Nesvačilem. Jiří Nesvačil senior šlapal svému synovi na paty, když drezuru i maraton dokončil vždy druhý. Parkur mu vyšel výborně, zajel ho nejlépe ze všech, ale na celkovém pořadí se již nic nezměnilo. Radek Nesvačil si výhrou v drezuře a v maratonu držel před poslední částí první příčku. V parkuru ovšem chyboval a musel se velmi snažit, aby o svůj náskok nakonec nepřišel. To se podařilo a Radek získal své první zlato na mistrovství republiky čtyřspřeží.

 

reklama 23B
banner
banner
banner
banner
banner
 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
SO⏳15.06. ⏰08:30 voltiž (CAI) Frenštát ▶️
NE⏳16.06. ⏰09:00 voltiž (CAI) Frenštát ▶️
NE⏳16.06. ⏰13:30 dostihy K. Vary ▶️
ÚT⏳18.06. ⏰00:00 skoky (KMK) Suchá  
ČT⏳20.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
PÁ⏳21.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
SO⏳22.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
SO⏳22.06. ⏰00:00 drezura (CDI) Brno  
NE⏳23.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
NE⏳23.06. ⏰00:00 drezura (CDI) Brno  
NE⏳23.06. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
PÁ⏳28.06. ⏰00:00 skoky (CSIO) Chuchle  
NE⏳30.06. ⏰00:00 skoky (CSIO) Chuchle  
NE⏳30.06. ⏰00:00 voltiž (MČR) Frenštát  
NE⏳30.06. ⏰00:00 dostihy K. Vary  
ÚT⏳02.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Poděbrady  
SO⏳06.07. ⏰00:00 dostihy Lysá  
SO⏳06.07. ⏰00:00 klusáci Kolesa  
NE⏳07.07. ⏰00:00 skoky (ČSP) Olomouc  
ST⏳10.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Opava  
SO⏳13.07. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
NE⏳14.07. ⏰00:00 dostihy Kolesa  
NE⏳14.07. ⏰00:00 klusáci Chuchle  
NE⏳21.07. ⏰00:00 dostihy K. Vary  
ÚT⏳23.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Hradištko  
NE⏳28.07. ⏰00:00 skoky (MČR) Martinice  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

 

EQUINET nabízí kompletní informační servis ze světa koní:
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
SLEDUJTE JEZDECTVÍ NA ČT SPORT! PŘEHLED POŘADŮ NAJDETE ZDE
NEPŘEHLÉDNĚTE