EquiTV.cz

Poslouchejte každý den naše EquiRadio.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31B
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

„O2 arena je jedinečná!“ Finsterle má již podruhé pozvání na PlayOffs

18.10.2019  |  AUTOR

Osmnáctiletá jezdkyně Sára Finsterle se v letošním roce loučí s juniorskou kategorií ve velkém stylu. Obhájila republikový mistrovský titul, a tím již podruhé získala šanci startovat v O2 areně. Přečtěte si, s jakým koněm počítá, a kdo ji doprovodí.

reklama 32B
banner
banner
banner


Sára Finsterle je jedinou jezdkyní, které se podařilo získat od Czech Equestrian Teamu pozvání k účasti v soutěžích CSI2* při Global Champions Prague PlayOffs jak v loňském, tak i v letošním roce. 

To vše díky dvojnásobnému vítězství na mistrovství České republiky v parkurovém skákání. Že se jí podaří triumfovat podruhé, jezdkyně rozhodně nečekala. „Do O2 areny jsme chtěli vyrazit tak jako tak – i za cenu, že by se mi nepodařilo mistrovský titul obhájit. To se však podařilo a já se rozloučila s juniorskou kategorií, jak nejlépe jsem mohla,“ říká spokojeně Sára. „Pro mě osobně bylo vítězství na mistrovství České republiky opravdu nečekané a výhra v podobě startu na Prague PlayOffs mi hodně pomohla, protože účast na mezinárodních závodech v O2 areně rozhodně není levná záležitost. Jsem za to vděčná.“

Sáru Finsterle čeká od příštího roku kategorie mladých jezdců, přestupu do vyšší úrovně se ovšem neobává, jelikož v těchto soutěžích již startovala při Českém skokovém poháru i na mezinárodních závodech. Přesto však dodává: „Nebude to takový skok jako z kategorie dětí mezi juniory, ale musím uznat, že konkurence je mezi mladými jezdci obrovská. Budu se snažit dělat maximum proto, abych obstála a získat pro tuto obtížnost vhodné koně.“

Pro Global Champions Prague PlayOffs počítá se svou stájovou jedničkou, dvanáctiletou holštýnskou klisnou Elektrou. „Letošní příprava bude podobná jako v loňském roce, kdy jsme vyrazili do hal v rakouském Magna Racinu, ve slovenském Šamoríně a německém Kreuthu. I tentokrát se chystáme na troje halové závody. Nicméně takové osvětlení a ozvučení, jaké je v O2 areně, jsem dosud v žádné jiné hale nezažila. Elektra to loni zvládla naprosto skvěle, ale myslím, že někteří koně s tím mohou mít problém.“ Domácí příprava na tak specifické prostředí, které O2 arena bezesporu představuje, je podle Sáry téměř nemožná. Tvrdí však, že pokud je kůň dostatečně přiježděný a rutinovaný, přispěje to k tomu, aby se soustředil více na výkon než na okolí.

V loňském roce se Sára svěřila, že se na Prague PlayOffs nejvíce těší, až se potká se svými jezdeckými vzory, což se jí nakonec doopravdy podařilo. „Setkali jsme se, vyfotili a promluvili si s Edwinou Tops-Alexander krátce po jejím vítězství v Super Grand Prix. Byl to úžasný zážitek.“ Stejně tak nezapomenutelné bylo pro Sáru strávit celé čtyři závodní dny ve stájích s nejlepšími jezdci světa. „Favorita v hlavní soutěži vyloženě nemám. Palce budu držet všem. Ale v týmové soutěži budu pochopitelně fandit Prague Lions.“

Do O2 areny přijde Sáru Finsterle podpořit celá její rodina a rozhodla se vzít letos s sebou i ošetřovatelku koní, která pro ni byla pravou rukou během celého mistrovství České republiky. „Má svůj zásadní podíl na mém mistrovském titulu a díky tomu vlastně i na startu v O2 areně,“ dodává vděčně mladá jezdkyně.

Galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs se koná v libeňské multifunkční hale od 21. do 24. listopadu. Pozvání k účasti v soutěžích úrovně CSI2* mají od pořádajícího Czech Equestrian Teamu zdarma zajištěné mistři České republiky 2019 v kategoriích mladší a starší junioři, jezdci do 25 let, ženy a senioři. Jsou jimi Natálie Kovářová, Sára Finsterle, Linda Portychová, Vladislava Fenclová a Aleš Opatrný. Poslední „zlatou jízdenku“ získal vítěz finále Českého skokového poháru 2019, Rudolf Doležal.

Na účastníky finále mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců v nizozemském Zuidwolde, jimiž se stali Štěpán Filip a František Stružinský, čekají dvě volné vstupenky na celé GC Prague PlayOffs. Dvě vstupenky dostanou i letošní vítězové finále Czech Junior Cupu (skupina A i B), který je součástí Českého skokového poháru. Jedná se o Johanu Lauru Šebestovou a Lindu Portychovou.
 
Podrobné informace o programu Prague PlayOffs a o předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.
 
Foto Josef Malinovskýreklama 33C
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE