EquiTV.cz

ŽIVĚ: 15. 4. hřebci CS Hradištko, 17. a 18. 4. klusáci, skoky, dostihy
Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |POSLOUCHEJTE příběhy lidí, kteří milují koně! JEZDECKÉ RÁDIO je tu pro Vás!|VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Jak si sestavit bezpečný a funkční elektrický ohradník pro koně

19.03.2021  |  AUTOR

/PR/ Zajistit bezpečnou a kvalitní ohradu pro koně není snadné. Český výrobce elektrických ohradníků fencee vám nabízí několik tipů, jak si vhodný ohradník pro koně sestavit. Dozvíte se například, jak mají být vysoké či jaký je vhodný materiál.

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner
 
Po celém světě lidé využívají koně pro sportovní a rekreační jezdectví nebo jako hospodářská zvířata. Počet chovaných zvířat dle statistického úřadu v České republice neustále stoupá. 
 
Kvalitní a bezpečný elektrický ohradník je nezbytnou součástí při chovu koní. Český výrobce elektrických ohradníků fencee představuje několik tipů, jak si vhodný ohradník pro koně sestavit.
 

Jaké jsou výhody elektrických ohradníků pro koně? 

Dříve se pro oplocení ohrad a pastvin pro koně používalo hlavně dřevo. Dřevo má bezpochyby své výhody, neboť je to přírodní materiál s nízkým rizikem poranění pro koně. Oproti elektrickým ohradníkům má však své nevýhody. Není tak odolné vůči povětrnostním podmínkám a nepředstavuje dostatečně bezpečnou překážku. Koně mohou dřevěnou ohradu poničit nebo přeskočit a nezvaní návštěvníci se velmi snadno dostanou k zvířatům do ohrady. Moderním a bezpečným řešením je proto elektrický ohradník pro koně, kterým lze osadit i stávající dřevěnou ohradu.
 

Jaká je ideální výška a jaké vhodné oplocení ohradníku pro koně?

Ideální výšku pro elektrický ohradník pro koně lze snadno vypočítat. Platí zde pravidlo, že vynásobíte výšku v kohoutku nejvyššího koně v ohradě krát 0,75 až 0,8. Aby mohla elektřina bezpečně proudit ohradníkem musíte použít vhodné vodiče. Pro elektrické ohradníky pro koně používejte jako vodiče vždy pásky, nikoliv dráty. Páska je pro koně mnohem lépe viditelná a snížíte tím riziko poranění zvířat. Doporučuje se použít minimálně dvou řad pásek, ale vždy zohledněte další rizika jako jsou divoká zvířata, současná pastva malých a velkých koní nebo poloha ohrad u vysoce frekventovaných komunikací.
 
● u vysokých plemen koní doporučujeme 3 řady pásek ve výšce zhruba 50 cm, 95 cm a 140 cm
● u menších plemen koní doporučujeme 3 řady pásek ve výšce zhruba 45 cm, 75 cm a 120 cm
 

Jaké jsou ideální sloupky elektrických ohradníků pro koně?

Doporučuje se používat sloupky z robustního materiálu. Plastové sloupky fencee se vyznačují jednoduchou instalací, vysokou odolností vůči počasí a v případě potřeby se mohou snadno přemístit. Aby byla konstrukce ohradníku pevná a neohýbala se, je třeba v rozích a u branek umístit pevné sloupky ze dřeva nebo pevného kovu. Vodiče je potřeba v pevných rozích ohradníku bezpečně překlenout plochými izolátory. Pro bezpečný vstup do ohrady lze použít flexibilní vodiče pro bránu s izolovanou rukojetí a tahovou pružinou.
 

Jaké jsou vhodné generátory pro ohrady a pastviny pro koně?

Nezbytnou součástí pro funkční a bezpečnou ohradu pro koně je kvalitní generátor. Kůň je citlivé zvíře a velmi rychle začne ohradu respektovat. Proto je třeba použít generátor s možností redukovat sílu impulsů. Praktickým a univerzálním řešením je generátor fencee power P s výkonem 1 – 4 J. Je vhodný pro instalaci základních elektrických ohradníků pro koně. Náročnější uživatelé jistě ocení produkty moderní chytré farmy fencee. S produkty Gateway, Monitorem a příslušným generátorem z řady fencee power DUO RF PDX si lze sestavit moderní a interaktivní ohradník pro koně. Takový ohradník můžete dokonce spravovat na dálku a mít tak stále přehled nad jeho stavem a parametry i v méně dostupných místech. Ušetří vám tak spoustu času, který nebudete muset trávit běháním kolem ohrady. Doporučujeme generátor zabezpečit před bleskem a přepětím plastovou bleskojistkou. 
 
Pokud máte další dotazy nebo potřebujete poradit, jaký generátor je pro vás vhodný, neváhejte se obrátit na technické oddělení fencee.
 

fencee výrobce eletrických ohradníků

www. fencee.cz / info@fencee.cz

 
Podívejte se na video o chytrých generátorech PDX, které můžete ovládat a kontrolovat z dálkového ovladače.
 

 


reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte průběžné aktualizace! 

15. 04. od 09:00 hod.: hřebci CS – přehlídka a výběr hřebců PK CS
17. 04. od 13:00 hod.: klusáci – Chuchle Arena Praha
17. 04. od 13:00 hod.: skoky – Šamorín
18. 04. od 08:00 hod.: skoky – Šamorín 
18. 04. od 12:30 hod.: dostihy – Most (live+5)
25. 04. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
29. 04. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
30. 04. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
01. 05. dostihy – Lysá nad Labem (live+5)
01. 05. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
02. 05. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
06. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
07. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
08. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
09. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
09. 05. dostihy – Most (live+5)
13. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
14. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
15. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
16. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE