EquiTV.cz

ŽIVĚ: 15. 4. hřebci CS Hradištko, 17. a 18. 4. klusáci, skoky, dostihy
Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |POSLOUCHEJTE příběhy lidí, kteří milují koně! JEZDECKÉ RÁDIO je tu pro Vás!|VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Připravte se na jaro! Tipy pro kvalitní ohradu od českého výrobce

02.02.2021  |  AUTOR

/PR článek/ Jaro se nezadržitelně blíží a s ním přichází i příprava pastvin a ohrad pro koně. Přečtěte si pár tipů od českého výrobce elektrických ohradníků fencee na to, jak vytvořit dokonalou ohradu pro vaše koně, ale i ostatní zvířata.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
 
Český výrobce elektrických ohradníků fencee pro vás připravil několik tipů, jak vytvořit dokonalou ohradu pro vaše koně. Pamatovat byste měli nejen na kvalitní generátor s dostatečnou sílou impulzů, kvalitní ohradníkové pásky a originální spojky, ale také uzemnění
 
1. Nejdůležitější položkou pro funkční ohradu je kvalitní generátor s dostatečnou sílou impulsů. Ohradník pro koně má určitá specifika - koně mají citlivou kůži, proto musí být síla impulsů přizpůsobena. Volba generátoru se také odvíjí od celkové délky ohrady a jejímu zatížení porostem. Není potřeba používat generátor s vysokým impulsem, kůň je velice citlivé a chápavé zvíře a rychle se naučí ohradu respektovat.
 
2. Ohrazení udržujte čisté, bez porostů jako tráva, keře a větve. Pravidelně kontrolujte výšku porostu okolo ohrazení. V případě vysokého porostu bude docházet ke „stahování“ impulsů do země a tím ke snížené účinnosti ohradníku. 
 
3. Zajistěte perfektní uzemnění. Minimálně 1 m hluboko, popřípadě na několika místech. Je třeba vybrat co nejvlhčí stanoviště – tím zvyšujete vodivost. Použijte nerezavý, dobře vodivý kov, zabezpečte dostatečné propojení mezi zemnícími tyčemi navzájem a mezi vlastním generátorem.
 
4. Používejte originální spojky. Nespojujte vodiče uzly! V nouzovém případě použijte měkký vázací drát, kterým spoj převážete. Vodiče ohradníku nesmí mít nikde přerušené!
 
5. Pro ohrazení používejte dostatečně vodivý materiál, s nízkým odporem vodičů. Pro delší instalace určitě použijte vodiče s měděným lankem.
 
6. Vodič a především zemnící tyč nesmí být rezaté! Rez izoluje. 
 
7. Pro pastvu koní používejte pásky. Nikdy ne drát! Páska je pro koně mnohem lépe viditelná. Drát může koňům způsobit vážné poranění. 
 
8. Zajistěte dobré propojení mezi generátorem a ohradou. Pro dokonalé spojení můžete použít vykononapěťový kabel, ten také používejte jako připojovací kabel k zemnění a k propojení zemnících tyčí mezi sebou.
 
9. Pamatujte, že na každém místě hrazení musíte naměřit minimální napětí 2500 V. Tato hodnota překoná odpor kůže zvířat. U velkých a méně citlivých zvířat je tato hodnota 3000 V.
 
V případě dotazů a rad, jaký generátor je pro vás vhodný, se neváhejte obrátit na naše technické oddělení. 
 

fencee – výrobce elektrických ohradníků

www.fencee.cz / info@fencee.cz

 
Pokud už máte vybraný vhodný generátor pro vaši ohradu, podívejte se na video jak generátor správně nainstalovat a zapojit. 
 

 


reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte průběžné aktualizace! 

15. 04. od 09:00 hod.: hřebci CS – přehlídka a výběr hřebců PK CS
17. 04. od 13:00 hod.: klusáci – Chuchle Arena Praha
17. 04. od 13:00 hod.: skoky – Šamorín
18. 04. od 08:00 hod.: skoky – Šamorín 
18. 04. od 12:30 hod.: dostihy – Most (live+5)
25. 04. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
29. 04. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
30. 04. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
01. 05. dostihy – Lysá nad Labem (live+5)
01. 05. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
02. 05. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
06. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
07. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
08. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
09. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
09. 05. dostihy – Most (live+5)
13. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
14. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
15. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
16. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE