EquiTV.cz

ŽIVĚ: 15. 4. hřebci CS Hradištko, 17. a 18. 4. klusáci, skoky, dostihy
Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |POSLOUCHEJTE příběhy lidí, kteří milují koně! JEZDECKÉ RÁDIO je tu pro Vás!|VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31C
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Decathlon nabízí: Produkty Fouganza vám pomohou s péčí o koňská kopyta

17.02.2021  |  AUTOR

/PR článek/ Zdravá kopyta jsou základem pro pohodu koně. Umožňují mu prožít aktivní život, a tak je důležitá příkladná péče o ně. S tím vám pomůžou produkty Fouganza, které seženete v Decathlonu a představíme si je v článku níže.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner

 

Správná péče o kopyta je v zájmu každého jezdce a majitele koně. Zdravá kopyta umožní koni prožít aktivní život. Základem péče je samozřejmě každodenní vybírání našlapaných nečistot kopytním háčkem při čištění, a také pravidelná korektura profesionálním kovářem. 

S údržbou kopyt vám ovšem dále pomohou také různé přípravky. Produkty, které nabízí značka Fouganza, a které pořídíte v prodejnách Decathlon, si představíme v dnešním článku. 

Nejčastějším přípravkem, který jezdci pořizují do kufříku s čištěním, je dozajista základní mazání na kopyta. Fouganza nabízí čirou variantu oživující přirozenou barvu světlých kopyt, ale také černou verzi určenou pro zvýraznění tmavých kopyt. 

Zelená hydratační mast obsahuje směs přírodních olejů, včetně vavřínového, lanolinu a včelího vosku. Skvěle se tak hodí do letního období, kdy suchá kopyta potřebují intenzivní hydrataci. Naopak zpevňující mast s příměsí dehtu pomáhá udržet kopyto dostatečné pevné i v podzimních/zimních bahnech. 

Právě bahno způsobuje kopytům nemalé potíže. Zatímco pobyt na vlhké pastvině rohovině prospívá, protože si kopyto může přirozeně nasát vodu, dlouhé stání v hlubokém bahně může zapříčinit vznik hniloby. Pokud váš kůň trpí hnilobou pravidelně či v menším rozsahu, je vhodné kopyta ošetřovat dehtem, a to i preventivně. Fouganza nabízí dehet v klasické mazací formě, ale také ve spreji. Borovicový dehet ve spreji se snadněji nanáší, aplikace pomocí spreje navíc snižuje riziko obarvení oblečení - dehet zanechává skvrny, které nelze vyprat. 

Pro intenzivní léčbu rozsáhlé hniloby doporučujeme roztok modré skalice. Díky měkké lahvi s nálevkou jej snadno aplikujete přímo na postižená místa. Léčení hniloby vždy raději konzultujte se svým kovářem, případně veterinářem, abyste předešli zanedbání vážnějších problémů. 

V neposlední řadě musíme zmínit také pečující krém Skin´protect. Ten vytváří na spěnkách ochranný povlak proti chladu a vlhkosti. Hodí se proto také k léčbě podlomů nebo ošetření suchých spěnek.

Tyto i další přípravky nejen pro péči o kopyta najdete na webu Decathlon.cz reklama 33A
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte průběžné aktualizace! 

15. 04. od 09:00 hod.: hřebci CS – přehlídka a výběr hřebců PK CS
17. 04. od 13:00 hod.: klusáci – Chuchle Arena Praha
17. 04. od 13:00 hod.: skoky – Šamorín
18. 04. od 08:00 hod.: skoky – Šamorín 
18. 04. od 12:30 hod.: dostihy – Most (live+5)
25. 04. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
29. 04. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
30. 04. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
01. 05. dostihy – Lysá nad Labem (live+5)
01. 05. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
02. 05. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
06. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
07. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
08. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
09. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
09. 05. dostihy – Most (live+5)
13. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
14. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
15. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
16. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE