EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
banner
banner
banner

Zimní Jezdecký pohár ve skocích začíná v Hradištku

06.01.2017  |  AUTOR

Zimní Jezdecký pohár již několik let vyplňuje svými závody první měsíce kalendářního roku. Nejinak tomu bude i v sezoně 2017. Parkurová část seriálu zahájí svůj 4. ročník pouhý týden po části vozatajské – a to v sobotu 4. února v Hradištku u Sadské…

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner
 
Letošní ročník seriálu Zimní Jezdecký pohár přinese ve skokové disciplíně pár viditelných změn. Tentokrát budou jezdci bojovat jen ve dvou, nikoliv ve třech seriálových túrách. „Soutěže na základní úrovni s výškou překážek do 100 centimetrů jsme se letos rozhodli do seriálu nezařazovat, každopádně v rozpisu závodů chybět nebudou. Body do seriálového žebříčku budou jezdci moci sbírat v tzv. malé a velké túře na stupních L* a S*,“ uvedl Josef Malinovský z Jezdeckého klubu Jezdci.cz, který seriál vypisuje ve spolupráci s SK Artego. 
 
Letošní novinkou budou soutěže pro pony. Ty sice seriálové nebudou, ale neměly by chybět při žádném z jeho kol. Ta se tak otevřou pro širší okruh jezdců ve věku do 16 let.  
 
Jak již bylo zmíněno, o body do žebříčku budou jezdci bojovat ve dvou úrovních. Jednat se bude o parkury na stupni L* (115 cm) a S* (125 cm). Soutěž stupně L* bude s následným rozeskakováním, do něhož se dostanou bezchybné dvojice z kola základního. Hlavní soutěž závodního dne, parkur stupně S*, se pojede s finále. „Zvažovali jsme, zda i tuto soutěž nevypsat nově s následným rozeskakováním. Nakonec jsme se však domluvili na modelu s finále pro 10 nejlepších účastníků základního kola. Tato hlavní soutěž dne tak bude podstatně atraktivnější pro diváky,“ podotkl Josef Malinovský. 
 
V Hradištku u Sadské se během prvního skokového kola uskuteční celkem sedm soutěží. Vedle těch seriálových, které uzavřou závodní program, se bude jednat o soutěže pro pony na stupních ZP a ZLP. Pokračovat se bude stupňovanou obtížnost do 100 centimetrů, parkurem stupně Z (100 cm) a stupňovanou obtížností do 110 centimetrů.
 
V rámci disciplíny skoky proběhnou v roce 2017 během Zimního Jezdeckého poháru celkem čtyři kvalifikační soutěže. Finále se stejně jako předešlé roky uskuteční v Lysé nad Labem při velkém Jezdeckém festivalu pořádaném v termínu od 22. do 26. března 2017.
 
Jezdci v rámci jednotlivých kol získávají body, které se jim sčítají. Obdrží je za umístění na 1. až 20. příčce, přičemž vítěz si přičte 20 bodů, dvacátý umístěný 1 bod. Finále bude již tradičně zvýhodněno dvojnásobným počtem bodů. Vítězem se stane ten, kdo nasbírá nejvíce bodů. Do celkového hodnocení se ovšem započítají jen tři nejlepší výkony včetně finále! V případě rovnosti bodů zvítězí ten, kdo získal v posledním (tj. finálovém) kole více bodů. Pravidla pamatují i na situaci, kdy jezdec v jedné soutěži sedlá více koní. V takovém případě získá body pouze s tím za lepší umístění. Kompletní pravidla a další podrobnosti o seriálu Zimní Jezdecký pohár naleznete na webových stránkách www.jezdeckypohar.cz.
 
Uzávěrka přihlášek pro první kolo skokové části zimní série je 1. února ve 22.00 hodin. Shodou okolností v období této uzávěrky bude probíhat aktualizace přihlašovacího systému České jezdecké federace. Z tohoto důvodu jezdci budou mít možnost se přihlašovat nejen prostřednictvím on-line systému ČJF na adrese prihlasky.cjf.cz, ale v případě technických potíží mohou přihlášku výjimečně zaslat i na e-mail: suchanek.a@seznam.cz.


reklama 33C
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 29. 2. od 9.45 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Brně

 

Další plánované přenosy na EquiTV.cz:

• 8. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

• 14. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Tlumačově

• 15. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Tlumačově

• 20. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - drezura

• 20. 3. od 14.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - voltiž

• 20. 3. od 19.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky

• 21. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky a spřežení

• 22. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE