EquiTV.cz

reklama 21D
banner
banner
banner
banner
reklama

Velký jezdecký den se vrací do Kladrub nad Labem

21.06.2016  |  AUTOR

Organizace tradičních Velkých jezdeckých dnů v Kladrubech nad Labem je zpět. Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s.p.o. připravuje na neděli 26. června 2016 program, který bude čítat 17 jedinečných vystoupení. Přinášíme podrobnosti!...

reklama 22B
banner
banner
 
Po téměř čtyřleté pauze (poslední Jezdecký den se konal v Kladrubech v roce 2012), během které v kladrubském hřebčíně probíhala rozsáhlá rekonstrukce, se Národní hřebčín vrací k původní tradici pořádní jedné z nejžádanějších akcí v původním formátu každoročního střídání konání Velkého jezdeckého dne v Kladrubech nad Labem a ve Slatiňanech. Akce, jejíž první ročník se uskutečnil přesně před sedmdesáti lety v roce 1946, se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.
 
Velký jezdecký den začíná již v 10 hodin chovatelskou ukázkou na hlavním nádvoří hřebčína v Kladrubech nad Labem. Při této příležitosti budou předvedeni na ruce starokladrubští plemenní hřebci bělouši i vraníci a starokladrubské plemenné klisny včetně letos narozených hříbat.
 
Hlavní program bude zahájen ve 13 hodin na závodišti v Kladrubech nad Labem. Pozvání přijali soukromí chovatelé starokladrubských koní, Zemský hřebčinec Písek, s.p.o., Zemský hřebčinec Tlumačov, s.p.o., Střední škola chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem i Jízdní oddíl městské policie Pardubice, který v praxi ve svých službách běžně používá starokladrubské koně z Národního hřebčína.
 
Diváci se mohou těšit kromě tradičních prezentací také na jezdeckou čtverylku starokladrubských běloušů a vraníků, která bude tentokrát čítat 20 koní, uherskou poštu, vystoupení v dámských sedlech či adrenalinové Jump & Drive, které kombinuje prezentaci jezdců na koni a jezdců se čtyřspřežími. Ředitel Národního hřebčína ing. Jiří Machek doplňuje: „Program Velkého jezdeckého dne jsme se snažili připravit v co nejatraktivnější podobě pro diváky, kteří by si zejména neměli nechat ujít představení volného stáda starokladrubských bělek a závěrečné šestnáctispřeží“.
 
V průběhu slavnostního dne bude návštěvníkům zpřístupněno také několik prohlídkových okruhů: historická kočárovna, postrojovna či zámecké interiéry.  Vstupné na Velký jezdecký den je pro dospělé 150 Kč, děti do 15 let, senioři a ZTP 75 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma. Prohlídkové okruhy jsou zpoplatněny dle ceníku. Vstupenky bude možné zakoupit v hotovosti na pokladně v Kladrubech nad Labem přímo v den konání. Akce se koná na závodišti, které má dostatečnou kapacitu, proto není potřeba objednávat místenky či vstupenky předem. V den konání akce bude možné parkovat na předem vyhrazeném parkovišti v blízkosti závodiště.
 
Zdroj: Tisková informace NH Kladruby


reklama 23D
banner
banner
banner
banner



Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.





 

Stáhněte si aplikaci EQUINET a aktuvujte si notifikaci zpráv
Program přenosů EquiTV.cz průběžně aktualizujeme
ARCHIV ŽIVÝCH PŘENOSŮ NAJDETE ZDE
DATUM ODKAZ DISCIPLÍNA MÍSTO
ČT 23.04. spřežení CAIO Kladruby
PÁ 24.04. skoky CSIO Zduchovice
PÁ 24.04. spřežení CAIO Kladruby
SO 25.04. skoky CSIO Zduchovice
SO 25.04. spřežení CAIO Kladruby
NE 26.04. skoky CSIO Zduchovice
NE 26.04. spřežení CAIO Kladruby
NE 26.04. dostihy Kolesa
PÁ 01.05. dostihy Lysá
SO 02.05. dostihy  Most
NE 03.05. skoky ČSP  Brno
ÚT 05.05. skoky KMK  Martinice
SO 09.05. klusáci  Chuchle
NE 10.05. dostihy  Chuchle
ÚT 12.05. skoky KMK  Suchá
NE 17.05. skoky ČSP  Hradištko
NE 17.05. dostihy  Chuchle
ČT 21.05. drezura CDI  Olomouc
PÁ 22.05. drezura CDI  Olomouc
SO 23.05. drezura CDI  Olomouc
NE 24.05. drezura CDI  Olomouc
NE 24.05. skoky ČSP Opava
NE 24.05. dostihy  Most
NE 31.05. skoky Ptýrov
NE 31.05. dostihy Chuchle
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE