EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Rekordní halové závody spřežení v Hradištku

04.02.2014  |  AUTOR

V rámci úvodního kola vozatajské části seriálu Jump and Drive Winter Tour 2014 se v sobotu 1. února představil v Hradištku u Sadské rekordní počet spřežení, alespoň co se halových závodů v České republice týká. Přinášíme podrobnosti a videa!...

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner

Diváci mohli sledovat 15 jednospřeží, 17 dvojpsřeží, 6 čtyřspřeží, stejně jako dvojspřeží pony a navíc ještě 8 účastníků hobby soutěží tzv. singlů a párů. 

V prvním kole dvoukolové soutěže jednospřeží se nejvíce dařilo Markétě Jelínkové. Ta projela cílem v čase 78,66. A ačkoliv se nejednalo o čas nejrychlejší, díky tomu, že její jízda byla bez chyb, ujala se vedoucí pozice. Rychlejší byl pouze Pavel Drbohlav s Jasmínou 3, jenže pět trestných sekund za shození míčku z jednoho kuželu znamenalo až průběžné druhé místo. V druhém kole se ovšem situace obrátila, a zatímco Markéta Jelínková chybovala hned dvakrát, což ji odsunulo až na konečnou třetí pozici, Pavel Drbohlav si dal větší pozor a dokončil nejen rychle, ale i bezchybně. Jeho druhý čas 70,06 stačil na celkové vítězství, ke kterému přidal ještě s Radanem 3 krásné druhé místo. 

Ve dvojspřeží nastupoval z třetí pozice do druhé části soutěže Robert Moravec. Stejně jako napoprvé, i tentokrát neshodil ani jeden míček a navíc si výrazně polepšil v čase. Netrpělivě tak čekal, jak se povede jeho zbývajícím dvěma soupeřům. Po něm nastupovala Kateřina Sklenská. Její taktika jízdy na jistotu ovšem nevyšla a neubránila se jedné chybě. Ačkoliv byla pomalejší sotva o půl sekundy než Robert Moravec, pět trestných sekund jí sesadilo až na průběžnou pátou pozici. Jako poslední se však postavil na start velký favorit soutěže Libor Kurka a dalo se očekávat, že pokud se nestane nic nepředvídatelného, pozici lídra soutěže uhájí. V prvním kole sice jednou chyboval, ale velmi rychlým časem 80,57 vše zachránil. Druhé kolo bylo ještě rychlejší a navíc bez chyb. Čas 78,85 mu tak zaručil příčku nejvyšší.

Čtyřspřeží bylo ve znamení klanu Nesvačilů. Otec Jiří a jeho dva synové Jiří a Radek obsadili přesně polovinu šestičlenného startovního pole a málokdo pochyboval o tom, že by měli vybojovat jiné pozice, než první tři. Jenže Radek Nesvačil inkasoval nejprve dvě chyby, a byť byl o dvě sekundy rychlejší než jeho otec, do druhého kola nastupoval jako čtvrtý v průběžném pořadí. Ani tentokrát se jeho jízda neobešla bez chyb. Přišly hned tři a nemohl již tudíž pomýšlet na lepší umístění. Po něm přišel na řadu Petr Vlašic. Jeho náskok na Radka Nesvačila byl jen velmi nepatrný, a tak svoji roli jistě hrála trochu i nervozita. Nakonec zajel o více jak šest sekund rychleji a pouze se dvěma chybami, čímž si bronzovou příčku pojistil. Jiří Nesvačil starší se rozhodl svému aktuálně vedoucímu synovi Jirkovi prvenství nedarovat bez boje a jeho druhé kolo bylo přímo strhující. Časem 86,85 přítomné diváky dostal doslova do varu. Vůbec přitom nevadilo, že dvakrát chyboval, neboť jeho výkon byl i tak ohromující. 


Jiří Nesvačil mladší měl přesto na svého otce poměrně luxusní náskok – kdyby zajel stejně, jako v prvním kole, zaznamenal by výsledek 197 bodů. Nutno podotknout, že v podstatě všichni si při druhých kolech polepšili. Jenže to nebyl případ Jiřího Nesvačila juniora. Na chybách nasbíral celkem 20 trestných vteřin a čas měl navíc o téměř dalších 10 sekund pomalejší, než napoprvé. Jeho bodové skóre tak vzrostlo na konečných 220,75 bodu a musel se spokojit až s druhým místem. Smutnit ovšem nemusel, neboť věděl, že ho večer čeká velká sláva. Hned po skončení závodů v Hradištku u Sadské spěchal s bratrem Radkem do pražského Radiopaláce, kde na ně čekalo ocenění za úspěchy v sezoně 2013.

Kompletní výsledky z Hradištka najdete v příslušném záznamu závodů – viz odkaz ZDE

 reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 09. 08. od 7:45 hodin: skoky MČR d,j Chuchle

• 09. 08. od 7:45 hodin: skoky ČSP Hradištko

• 14. až 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 14. a 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO Zduchovice

• 15. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Opava

• 16. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Netolice

• 16. 08. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 20. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO3* Prague Cup

• 21. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 22. a 23. 08. (čas bude upřesněn): všestrannost a spřežení ZP Humpolec

• 22. 08. (čas bude upřesněn): minihorse Opřetice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky a drezura MČR pony Zduchovice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE