Devadesátka EquiTV: Hablovič a Czyžová mistry. Získali přes osm bodů

Při letošním mistrovství České republiky ve voltiži obhájili prvenství Jan Hablovič mezi seniory a Tereza Czyžová mezi juniorkami A. Oba dostali hodnocení přes 8 bodů. Připomeňte si jejich výkony, a nejen je, v souhrnné Devadesátce EquiTV.

25.09.2019 18:18  |  Pořad: Devadesátka EquiTV  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Tělovýchovná jednota ve Frenštátě pod Radhoštěm letos hostila dvoje významné voltižní závody. Po červnovém mezinárodním CVI přišlo na řadu mistrovství České republiky, které se v tamní hale konalo od 20. do 22. září.

Pro zlato v soutěži dvojic si dojely Barbora Trávníčková a Adéla Kotolová, jejichž hodnocení s Landarem atakovalo hranici sedmi bodů. Juniorskou vítězkou v kategorii B se stala domácí voltižérka Klára Kyselá, která cvičila na koni Dominik Svržno Chovtrans. I v kategorii A se dařilo nejvíce juniorce z pořádajícího klubu Tereze Czyžové. V tandemu s hnědákem Aladinem úspěšně obhájila titul z předchozích tří let.

Vysoké hodnocení 7,770 bodu vybojovala frenštátská skupina juniorů, která ve své soutěži nenašla přemožitele. I v tomto případě jim byl oporou Aladin vedený Ondřejem Svobodou. Senioři závodili ve sloučené kategorii žen a mužů a nejlepší výkony podal Jan Hablovič s Tymiánem. Zlatou medaili získal díky průměrné známce přesahující 8 bodů a zopakoval tak triumf z loňského šampionátu. Druhé místo obsadila stejně jako v roce 2018 Kateřina Kocurová na Patriotovi. Letos se do seniorské soutěže nahlásilo celkem pět účastníků, a tak se stupně vítězů zaplnily do posledního místa. Bronz vybojovala Nela Stříbná cvičící na Rubikonovi.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️