Ohlédnutí za sedmými voltižními závody CVI ve Frenštátě pod Radhoštěm

Sedmý ročník mezinárodních voltižních závodů CVI hostil ve dnech 28. - 30. června Frenštát pod Radhoštěm. Internetová televize EquiTV pro vás vedle Devadesátky připravila také souhrnnou reportáž. Připomeňte si nejlepší výkony.

06.07.2019 12:11  |  Pořad: Voltiž  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Frenštát pod Radhoštěm se posedmé v řadě stal dějištěm mezinárodních voltižních závodů CVI. Ty se konaly ve dnech 28. až 30. června a k účasti přilákaly silnou konkurenci včetně reprezentantů z jižní Ameriky či z nejúspěšnějších evropských zemí.

Vypsaná byla dlouhá řada kategorií, my se budeme věnovat dvou a tříhvězdovým soutěžím, v nichž měla Česká republika největší šance na přední umístění. Mezi nejúspěšnější domácí reprezentanty patří Tereza Czyžová. V loňském roce ve Frenštátě nenašla v kategorii CVI2* juniorů přemožitele. Letos se však musela spokojit s druhým místem. Za své sestavy s Aladinem pod vedením Ondřeje Svobody dostala průměrné hodnocení 7,783 bodu. O tři desetiny více, tedy přes 8 bodů, získala vítězka Sára Solteszová ze Slovenska. Ta cvičila na koni Leo da Vinci, jehož lonžoval Jan Tribula.

Dvouhvězdovou soutěž skupin vyhráli členové pořádající Tělovýchovné jednoty Slovan Frenštát pod Radhoštěm s hodnocením vyšším než 7,5 bodu. Také oni cvičili s Aladinem a za sebou nechali jediné soupeře, slovenský tým z Národního hřebčína Topolčianky. Vítězství na úrovni dvou hvězd slavila i česká reprezentantka Adéla Kotolová v kategorii dětí. K úspěchu ji pomohl zkušený drásovský kůň Landar a jeho lonžérka Petra Cinerová.

V soutěžích s třemi hvězdami obhajovala loňské prvenství Kateřina Kocurová s Patriotem NF. V silné konkurenci dalších osmi seniorek skončila třetí. Zapsala si v průměru 7,248 bodu. První příčku vybojovala švýcarská jezdkyně Pascale Wagner, která startovala na tlumačovském koni Tymian. V roli lonžéra se představila Libuše Hablovičová. Rozhodčí jejich výkon ocenili známkou 7,594, což bylo jednu desetinu více, než získala druhá Maďarka Blanka Nemeth.

Ve výborné formě se představil vítěz seniorské soutěže mužů Jan Hablovič. Ve startovní listině měl sice jediného soupeře, Rusa Aleksandra Stikina, ale známka v hodnotě více než 8 bodů ukazuje na špičkové výkony. Svůj podíl na nich měl třináctiletý valach Tymian vedený Libuší Hablovičovou. Velká očekávání provázela i tříhvězdovou soutěž skupin. Třetí v ní skončil maďarský celek Magyar Poniklub Szovetseg se známkou lehce přes 6,6 bodu. O třídu lépe pak cvičily zbylé dvě skupiny, které se podělily o nejvyšší příčky. Na druhém místě stanuli nakonec členové jezdeckého klubu Voltiž Albertovec. Za své výkony s Patriotem lonžovaným Andreou Videnkovou získali hodnocení přesahující 7,3 bodu. Pouze o 26 setin bodu je překonali členové německé skupiny Salzmunde I. Ti absolvovali frenštátský mítink s koněm Summersby 27, kterého lonžovala Franziska Mauff.

Záznam z mezinárodních voltižních závodů ve Frenštátě pod Radhoštěm si můžete pustit na adrese www.equitv.cz.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️