V Hradištku vyvrcholila parkurová Champions Tour

Tradiční parkurový seriál Champions Tour se konal i v letošní sezoně. Jeho finále proběhlo v neděli 3. září a rozhodlo se při něm o šampionech ve čtyřech kategoriích. Na souhrnnou reportáž EquiTV z těchto soutěží se můžete podívat níže…

17.09.2017 10:31  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Hradištko u Sadské se stalo ve dnech 1. až 3. září dějištěm finále parkurové Champions Tour 2017. To přineslo vyvrcholení ve čtyřech různých kategoriích, které byly v rámci tohoto seriálu letos vypsané.

Parkur pro juniory byl postaven s překážkami do 125 centimetrů. Jediným jezdcem, který jej překonal bez chyb, byl Václav Mládek v sedle klisny Cory. Ten svým výkonem získal titul juniorského šampiona. O pět centimetrů vyšší byly překážky finále pro jezdce starší 40 let, takzvané 40+. Nejrychlejší jízdu předvedl Kamil Papoušek v sedle Cebry. Čas 52,35 sekundy by s rezervou stačil na vítězství, dvojice ovšem jednou chybovala, a tak z toho bylo třetí místo. Viktor Aschenbrier s Etceterou na překážkách nezaváhal a cílem projel v čase 57,55 sekundy, což mu vyneslo druhou příčku. O více než dvě sekundy rychlejší a bezchybná byla Šárka Pospíšilová s Garistou, která si dojela pro titul šampiona kategorie 40+. Jednohvězdovým ST s výškou překážek do 135 centimetrů vyvrcholila série U25 pro jezdce ve věku do 25 let. Jednoho shození jistě litovala Michaela Refková, která v sedle klisny Grace Federica proletěla kurzem v bezkonkurenčně nejlepším čase. Se 4 trestnými body se však musela spokojit se čtvrtou příčkou. Nejrychlejší z bezchybných účastníků byl Václav Mládek s Čarmenou, který se tak stal vítězem finále kategorie U25.

Vrcholem mítinku v Hradištku bylo finále Top Ten Cupu s výškou překážek do 140 centimetrů. Letos se v ní sešla velmi silná konkurence. Čtyři dvojice se dokázaly popasovat s parkurem Jana Šímy bez trestných bodů. Jednou z nich byla Kateřina Málková a G-Bugatti Dwerse Hagen. Na zdolání trasy potřebovala nejdelší čas a dojela si tak pro čtvrtou příčku. Třetí místo získal Rudolf Doležal v sedle valacha Quattro Cento. Jeho výsledný čas měl hodnotu 56,86 sekundy. O bezmála tři sekundy rychlejší byl Kamil Papoušek s ryzákem Quentinem Donthem-M, který vybojoval druhou příčku. Vítězkou se stala Tereza Mücková, jež projela cílem v sedle hřebce Control Me Karsit ještě o tři desetiny sekundy rychleji a dojela si tak pro titul šampiona Top Ten Cupu.

Video záznamy všech zmíněných soutěží najdete na našich internetových stránkách s adresou www.equitv.cz.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️