Nedělní MČR ve skákání na pony objektivem EquiTV

Zduchovice jsou tradičním dějištěm mistrovství České republiky pony již řadu sezon. Letošní šampionát, který se konal od 17. do 20. srpna, nabídl opět drezuru i skoky. EquiTV vám přináší souhrn třetích parkurových kol, která se jela v samém závěru.

27.08.2017 10:46  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Mistrovství České republiky v parkurovém skákání pro jezdce na pony se konalo ve dnech 17. až 20. srpna ve Zduchovicích na Příbramsku. Rozhodující kola většiny skokových soutěží byla naplánovaná v rámci nedělního programu a kamery EquiTV u toho nemohly chybět.

V kategorii pro jezdce ve věku od 8 do 13 let na ponících s výškou do 135 centimetrů si pro bronzovou medaili dojela Natálie Špůrková se Saturnem, která ve třech jízdách nasbírala pouze 2 trestné body. Dvě jezdkyně dokázaly všechna kola překonat bez zaváhání, a tak přišlo ke slovu rozeskakování. Sára Dvořáková v sedle Jop Je D dokončila opět čistě a její čas měl hodnotu 29,68 sekundy. Karolína Prušáková s Fíkem však byla ještě o více než dvě vteřiny rychlejší a na překážkách rovněž nechybovala. Ze Zduchovic si tak odvážela zlato.

Děti ve stejné věkové kategorii, tedy od 8 do 13 let, měly připravenou také soutěž, v níž mohly startovat na ponících s kohoutkovou výškou v rozmezí od 136 do 148 centimetrů. V této soutěži se po bezchybných třech kolech probojovalo do rozeskakování dokonce sedm dvojic. Jen tři z nich však čistý výkon dokázaly zopakovat. Eliška Hasnedlová v sedle Bena 8 projela kurzem bez zaváhání a cílem procválala v čase 30,76 sekundy, což jí nakonec stačilo na bronzovou příčku. O pouhou půl sekundu rychlejší byla Helena Bečvářová s klisnou Chuanitou, která tak v letošním mistrovství vybojovala stříbro. Bez trestných bodů a v nejlepším čase si s rozeskakováním poradila Sára Dvořáková v sedle koně Fly Sky. Mohla se tudíž radovat z titulu mistryně republiky.

Nejvyšší obtížnost ze všech skokových soutěží mistrovství pony čekala na jezdce ve věku 14 až 16 let, kteří závodí na koních s kohoutkovou výškou do 148 centimetrů. Také v této soutěži rozhodovalo o stupních vítězů rozeskakování. Tentokrát se v něm bojovalo jen o stříbrnou medaili, protože na druhé příčce byly po třetím kole dvě dvojice s 1 trestným bodem. Karolína Liďáková se Stasiekem na zkráceném kurzu chybovala a do cíle dojela se 4 trestnými body. Nakonec tak brala bronz. Stříbro získala Alexandra de Jagerová. Ta v sedle Best Simplys Boye zvolila jízdu na jistotu, na překážkách nechybovala a do cíle dovezla 1 bod za překročení stanoveného času. Jeden z mála chlapců, kteří se představili na zduchovickém pony šampionátu, Matěj Beinhauer – vybojoval titul mistra České republiky v nejstarší kategorii, když klisnou Hvězdou ani v jednom ze soutěžních dní nezaváhal a jako jediný tak měl po třech jízdách čisté konto.

Nezkrácený video záznam všech nedělních soutěží, včetně vrcholu skokového mistrovství družstev, v němž nejvyšší pozice obsadili zástupci pražské oblasti, najdete na našich internetových stránkách s adresou www.equitv.cz.