EquiTV.cz

reklama 21D
banner
banner
banner
banner

Jezdecký magazín EquiTV 28. června 2018

reklama

Poslední červnový Jezdecký magazín EquiTV jsme pro vás připravili celý z průběhu mezinárodních parkurových závodů J&T BANKA CSI3*W Olomouc. V první části shrneme průběh mladších kategorií, v té druhé se podíváme na soutěže tříhvězdové úrovně…

28.06.2018 06:57  |  Pořad: EQUINEWS  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno
reklama 22A
banner
banner
banner
banner


V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 21. až 24. června konal již pátý ročník mezinárodních parkurových závodů J&T BANKA CSI3*W Olomouc. Ty jsou zapsané do seriálu Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace, což je jedním z důvodů, proč na Hanácko přijíždí každoročně početné jezdecké ekipy z mnoha zemí. Pořadatelé vždy věnují značný prostor v soutěžním programu také mladým jezdcům a mladým koním ve speciálně vypsaných kategoriích.

Mladé šesti a sedmileté koně čekal letošní první parkur hned v zahajovací den mítinku a přinesl radost domácím fanouškům. S překážkami do 125 centimetrů si totiž poradil nejlépe Kamil Papoušek v sedle šestiletého hanoverského valacha Great Feelinga. O den později se z vítězství v této kategorii těšil polský reprezentant Hubert Kierznowski, který sedlal sedmiletého hnědáka Qualita Z. Skvěle si vedla česká jezdkyně Michaela Rodová, jež obsadila s Conthaquickem druhou příčku, a navíc dokončila čtvrtá s Centadintonem. Finále kategorie mladých koní uzavíralo sobotní odpoledne a jelo se jako hendikep na překážkách do 130 respektive 135 centimetrů podle věku koňských účastníků. Třetí místo bral po čistém rozeskakování Aleš Opatrný se sedmiletým Forewerem. Domácí radost byla o to větší, že Forewer je kůň českého chovu. Maďar Balász Horváth s klisnou PM Quinterou dojel o pouhou jednu setinu sekundy rychleji, než tuzemská dvojice, a obsadil tak druhou příčku. Vítězkou se stala jeho krajanka teprve jednadvacetiletá Sára Máriás. Ta s klisnou Medall porazila mnohem zkušenější soupeře o bezmála půl sekundy.

Účastníci soutěží pro jezdce ve věku do 25 let odstartovali svou túru v rámci čtvrtečního programu. Zahajovací stočtyřicítku ve dvou fázích vyhrál Polák Maksymilian Wechta s běloušem Quintusem. Velmi dobře vstoupila do mítinku také Sára Vingrálková, která v sedle valacha Kas-Sini DC v úvodu obsadila třetí místo. O den později se museli mladí jezdci opět popasovat s výškou překážek do 140 centimetrů a znovu mělo důvod k radosti domácí publikum. Vítězně totiž projela cílem Tina Šalková se třináctiletou klisnou Frascati Van Ter Hulst. Dvojice v kurzu ani jednou nezaváhala a nejbližšímu soupeři ujela téměř o sekundu. Sobota nabídla napínavé finále v podobě Grand Prix. Na vítěze stopětačtyřicítky čekal vedle cen ještě jeden bonus. Tím byl přímý postup do finále seriálu European Youngster Cupu, které se odehraje v prosinci v rakouském Salzburku. Šest bezchybných dvojic ze základního kola změřilo síly v rozeskakování. Na dosah měla triumf Rakušanka Katharina Biber na Babilonovi. Ta projela cílem v bezkonkurenčně nejlepším čase, jenže se dopustila jedné chyby a skončila nakonec třetí. Čistou jízdu předvedla v rozhodující části česká jezdkyně Lucie Strnadlová s klisnou Carinou, dosažený čas jí stačil na druhé místo. Vítězství a vstupenku do finále evropského poháru mladých jezdců vybojovala Maďarka Sára Máriás v sedle hnědáka Cantus Claye.

Junioři si na svůj první start v rámci své túry museli počkat do pátečního dopoledne. Hned v první soutěži pro jezdce do 18 let se blýskla výborným výkonem Sára Vigrálková s Celanou Z, která ve stotřicítce na čas nenašla přemožitele. O pět centimetrů vyšší překážky měla druhá prověrka připravená pro juniory. Znovu se v ní prosadily české barvy. Michaela Rodová sedlala Cartana K a po bezchybném výkonu dokončila na čtvrtém místě. Druhou i třetí příčku brala další domácí jezdkyně Sofie Najmanová. Pomyslné stříbro získala s Casanovou a třetí dojela s valachem Lexusem. Nejlepší výkon předvedla litevská reprezentantka Monika Paulauskaite v sedle hnědáka Itala Van´t Dauwhof. Finále v podobě juniorské Grand Prix proběhlo v samém závěru mítinku a české juniorky se v něm znovu neztratily. Linda Portychová s klisnou Davinou M projela cílem rozeskakování sice s chybou, čas však stačil na výborné třetí místo. Druhá skončila Anna Heldová na klisně Cara MiA, jež si se základním kolem i rozeskakováním poradila bez zaváhání. Pohár pro vítěze Velké ceny juniorů putoval do Polska zásluhou Aleksandry Keirznowske a koně Dior V. Ti proletěli cílem s čistým kontem v čase o čtyři a půl sekundy lepším než druhá dvojice v pořadí.

Účastníci seniorské tříhvězdové kategorie mezinárodních parkurových závodů J&T BANKA CSI3*W Olomouc mohli tradičně vybírat ze tří úrovní soutěží. Spokojenost vládla v českém týmu po úvodním parkuru Silver Tour. Na kurzu o výšce do 130 centimetrů totiž skončil třetí Ladislav Vachutka s desetiletým valachem Elliotem. Druhé místo bral Aleš Opatrný, který pro tuto túru zvolil belgického hnědáka Idaria Van Het Netehof. Pro nejvyšší příčku si dojel Kamil Papoušek v sedle Lokiho a spolu s triumfem v soutěži mladých koní tak zaznamenal dvě olomoucká vítězství. Také v sobotní druhém díle Silver Tour vynikly české barvy. A to díky výbornému výkonu Ladislava Vachutky, který ve stopětatřicítce zvítězil s klisnou Vanillou Rose. Ve finále stříbrné rundy se z prvního místa na překážkách do 135 centimetrů radoval Litevec Andrius Petrovas, který s klisnou Clarity porazil v rozeskakování dalších deset soupeřů.

O úroveň vyšší Gold Tour otevřela ve čtvrtek stočtyřictítka na čas. Nejlépe si s ní poradil reprezentant Itálie Roberto Turchetto v sedle koně Barona. Další část túry byla na programu o den později a skákalo se ve dvou fázích na překážkách o 5 centimetrů vyšších. Bez zaváhání si s kurzem poradil nejlepší z Čechů v soutěži Jiří Hruška. Ten si s Acoradií zapsal třetí místo. Přemožitele nenašel Polák Michal Kazmierczak, který s klisnou Heliou Van De Heihoek projel cílem bez trestných bodů v nejlepším dosaženém čase. Finále Gold Tour se skákalo na překážkách do 150 centimetrů a jediným domácím zástupcem, který se dostal do TOP10 byl s jednou chybou Rudolf Doležal s Larou Croft. O nejvyšší příčky se bojovalo v rozeskakování. Třetí nakonec dojel po čistém výkonu Rakušan Roland Englbrecht na koni Mevisto´s Corwini. Výrazně rychlejší a rovněž bezchybný byl německý jezdec Andreas Brenner, jenž s klisnou Quintairou bral druhou příčku. Záda všem ukázal litevský reprezentant Andrius Petrovas na Caracasovi. Ten prošel rozhodujícím kurzem bez zaváhání a v čase o dvě sekundy lepším než Němec Brenner.

Nejvyšší obtížnost ze všech připravených kategorií olomouckého mítinku nabídla Diamond Tour. První soutěž této túry vyrostla na kolbišti Equine Sport Centra v pátek. Sloužila jako kvalifikace do nedělní Grand Prix a její překážky dosahovaly výšky 150 centimetrů. Skvělou formu, kterou si do Olomouce vozí ostatně každoročně, v ní prokázala Němka Jörne Sprehe. Ta v sedle hanoverského valacha Solera absolvovala bezchybný parkur a od druhého jezdce v pořadí jí dělil i značný časový odstup. Jediným Čechem, který v páteční stopadesátce nezaváhal, byl Jan Štětina. Ten si s Verdim S připsal desáté místo. Druhou soutěží Diamond Tour a zároveň druhou kvalifikací do Grand Prix byla sobotní Cena města Olomouce, jejíž překážky opět dosahovaly výšky do 150 centimetrů. Vítězně z ní vyšel polský reprezentant Michal Kazmierczak v tandemu s hřebcem Que Pasa, který v bezchybném rozeskakování ujel soupeřům o více než dvě sekundy. 
Absolutním vrcholem byla poslední soutěž Diamond Tour – Grand Prix Olomouce započítávaná do bodování Světového poháru. Německý stavitel Peter Schumacher připravil pro osmatřicet startujících skutečně těžkou prověrku na překážkách do 160 centimetrů. Obhájce loňského prvenství Aleš Opatrný sedlal letos mladého teprve osmiletého Chabloua. Ačkoliv dovezl jednu lehkou chybu a dojel jedenáctý, s výkonem byl vzhledem k věku koně rozhodně spokojený. Pouze čtyři dvojice dokázaly překonat kurz základního kola bez trestných bodů. K velké radosti diváků, kteří ochozy kolbiště zaplnili do posledního místa, mezi nimi byli i dva Češi. Ondřej Zvára s ryzákem Quimerem M vstupoval do kolbiště k rozeskakování jako první. Přes nevýhodu zahajujícího jezdce předvedl rychlou a čistou jízdu. Čas, který svým soupeřům stanovil, měl hodnotu 46,08 sekundy. Jako druhá v pořadí absolvovala rozhodující část soutěže Němka Jörne Sprehe s koněm Stakki´s Jumper. A potvrdila svou třídu. Cílem projela bez zaváhání v čase 44,22 sekundy a ujala se tak vedení. Další z účastníků rozeskakování italský jezdec Francesco Turturiello tak byl pod tlakem a věděl, že musí jet hop nebo trop. Riziko se mu však nevyplatilo, s valachem Quinoa Des Pres jednou chyboval. Posledním želízkem v ohni byl český jezdec Marek Klus s hnědákem Carisonem. Ten po pomalejším nástupu výrazně zrychlil v druhé části jízdy a cílem projel bez chyb v čase 45,57 sekundy. Zařadil se tak na druhé místo za vítězku Jörne Sprehe. Diváci aplaudovali při dekorování také Ondřejovi Zvárovi, jenž obsadil výbornou třetí příčku.

S Jezdeckým magazínem EquiTV můžete každý týden soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu.Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ní se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu. Ten, kdo odpoví správně jako 10. v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.

Na přelomu června a července se v Martinicích u Březnice koná 13. ročník Memoriálu Jana Papouška. Na kolbišti resortu Equinata za závodí již od středy 27. června a celkem proběhne 24 soutěží. Zmiňovaný memoriál závodní program uzavře v neděli odpoledne. Nejen tuto soutěž, ale i všechny předešlá nedělní klání budete moci sledovat živě na našem webu www.equitv.cz. Od čtvrtka 28. do soboty 30. června se v Monaku koná další kolo prestižní parkurové série Global Champions. Chybět u toho nemohou ani jezdci týmu Prague Lions a jejich výkony pro vás budeme opět bedlivě monitorovat. Nejinak tomu bude nacházející týden, kdy se Global Champions přesune do Paříže. Během prvního červencového týdne v Hořovicích na Berounsku pokračuje domácí parkurová extraliga – Český skokový pohár. V Albertovci na Opavsku se koná na začátku letních prázdnin mistrovství České republiky ve voltiži. Do té doby vám však nabídneme nový díl Jezdeckého magazínu, u jehož sledování se těšíme na viděnou! 

reklama 23C
banner
banner
banner
banner
banner




 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
ST⏳01.05. ⏰13:00 dostihy Lysá  
NE⏳05.05. ⏰08:00 skoky ČSP Brno  
NE⏳05.05. ⏰13:00 skoky Praha Chuchle  
SO⏳11.05. ⏰13:00 skoky (derby) Praha Gabrielka  
SO⏳11.05. ⏰00:00 klusáci Praha Chuchle  
NE⏳12.05. ⏰00:00 skoky ČSP Hradištko  
NE⏳12.05. ⏰00:00 dostihy Praha Chuchle  
ÚT⏳14.05. ⏰00:00 skoky KMK Písek  
NE⏳19.05. ⏰00:00 dostihy Praha Chuchle  
ČT⏳23.05. ⏰00:00 drezura CDI Olomouc  
PÁ⏳24.05. ⏰00:00 drezura CDI Olomouc  
SO⏳25.05. ⏰00:00 drezura CDI Olomouc  
NE⏳26.05. ⏰00:00 drezura CDI Olomouc  
NE⏳26.05. ⏰00:00 skoky ČSP Zduchovice  
NE⏳26.05. ⏰00:00 dostihy Most  
PÁ⏳31.05. ⏰00:00 working equitation Královice  
SO⏳01.06. ⏰00:00 working equitation Královice  
SO⏳01.06. ⏰00:00 dostihy Praha Chuchle  
NE⏳02.06. ⏰00:00 working equitation Královice  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

Kompletní informační servis ze světa koní
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
NEPŘEHLÉDNĚTE