Vítězná trofej z Velké ceny Opavy zůstala doma. Získal ji Jiří Hruška

V neděli 20. srpna proběhlo v Opavě Katařinkách již sedmé kolo Českého skokového poháru. Hned jedenáct dvojic dokončilo základní část hlavní soutěže s výškou překážek 145 centimetrů bez penalizace a postoupilo tak do finále.

23.08.2023 05:52  |  Pořad: Skoky  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Dva koně v něm měl Zdeněk Hruška. S hřebcem Giovany finálovou část soutěže s výškou překážek 145 centimetrů zahajoval a po bezchybné jízdě v čase 58,86 nakonec bral čtvrté místo. Jiří Skřivan na valachovi Holand TN napodruhé nasbíral 16 trestných bodů a musel se spokojit s desátou pozicí. O řádek výše figuroval Zdeněk Žíla na hřebci Cornet Cassini HF, když do cíle dovezl v součtu osm trestných bodů.

Tradičně se v Opavě daří Lucii Strnadlové. V sedle hřebce Solidat opět ani jednou nezaváhala a díky času 57,34 sekundy se dostala před Zdeňka Hrušku s Giovanym. Na severomoravská kolbiště rád jezdí ze středočeských Zduchovic Jaroslav Jindra. Ve dvojici s valachem Cornet´s Ninjou ovšem na zkráceném parkuru dvakrát chyboval. Jeho čas měl hodnotu 60,02, což bylo zhruba o šest desetin méně než v případě Zdeňka Žíly, a skončil tak celkově osmý.

Skvělou formu předvedl domácí Jiří Hruška s klisnou Reiky, jenž se díky čisté a svižné jízdě ujal vedení. Nic na tom nezměnil ani Zdeněk Hruška při svém druhém startu s klisnou Carthaga DK, jelikož tato dvojice byla penalizována po jedné chybě čtyřmi trestnými body. Čas 55,77 stačil na pátý řádek výsledkové listiny. Ten šestý pak obsadila Mariana Michlíčková v sedle valacha Human Leaque poté, co předvedla téměř totožný výkon, jen o vteřinu pomalejší. Naopak po vítězství sahal Petr Dohnal s klisnou Tashitou. Od nejlepšího výkonu jej dělila zhruba sekunda a půl.

Marek Klus na hřebci Ares RVP byl předposledním účastníkem finále Velké ceny, ale šance na lepší umístění ztratil hned na první překážce, kde po lehkém kontaktu s bariérou inkasoval čtyři trestné body a skončil celkově sedmý. Úplně poslední do kolbiště nastupoval Slovák Igor Šulek na Wavo Aramisovi. Jiří Hruška v tu chvíli věděl, že má jistou účast v podzimní Super Grand Prix, jelikož zahraniční jezdci v Českém skokovém poháru nebodují. Na druhou stranu si byl vědom, že jde o velmi silného soupeře, který před nedávnem vyhrál pohárovou Velkou cenu Olomouce. Tentokrát jej ovšem v závěru sportovní štěstí opustilo a po dvou chybách se rozhodl pokračování vzdát.

Vítězem se tak stal Jiří Hruška s Reiky, druhý skončil Petr Dohnal na Tashitě a na stupních vítězů při slavnostním dekorování nechyběla ještě Lucie Strnadlová díky třetímu nejlepšímu výkonu se Solidatem.

Český skokový pohár se z Opavy přesunul na Farmu Ptýrov u Mnichova Hradiště, kde mítink jako obvykle vrcholí již v sobotu divácky velmi oblíbenou noční Velkou cenou.