EquiTV.cz

Ať už jste na cestách, doma, nebo na koni, poslouchejte nové EquiRadio
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31B
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Vary nabídly první dvě steeplechase, na závodiště již mohli i majitelé

reklama
03.06.2020  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

O měsíc později než obvykle otevřelo své brány závodiště v Karlových Varech a v sobotu 30. 5. hostilo mimořádně atraktivní mítink. Kromě předzkoušky tříletých se na lázeňské dráze běžely dvě první steeplechase sezony a premiérový dostih dvouletých.

reklama 32B
banner
banner
banner

Dostihové závodiště v Karlových Varech nabídlo v sobotu 30. května letošní první sportovní mítink, během něhož se předvedli dvouletí, tříletí a odehrály se rovněž dvě steeplechase. Díky rozvolňování vládních opatření se dostali na závodiště i majitelé stájí, kteří mohli své koně letos poprvé sledovat naživo.

V Ceně Nadace města Karlovy Vary na 2000 metrů se představilo hned šest tříletých s přihláškou do Českého derby. Favoritkou byla jedničková vítězka Francesca Bella, která se však hned po startu dostala do strkanice způsobené Nitrem a byla v prvním oblouku vyvezena do vnější stopy.

Na špici se dostal jeden ze čtyř slovenských koní v poli Amos a udal průměrné tempo. Do sezony vstupující pražský zimní favorit Suprtupl se na protilehlé rovině posunul na druhou příčku a blízko cválala i Francesca Bella. V cílové rovině však přišel s velkým speedem slovenský Opasan, kterého do té doby vedl Radek Koplík na chvostu pole, a na jeho koncovku nikdo nenalezl odpověď.

Svěřenec trenéra Jozefa Chodúra zvítězil lehce o 3 1/2 délky před Suprtuplem, dalším Slovákem Sparticem a Francescou Bellou. Opasan zatím nevlastní přihlášku do Českého derby, ale stáj Bormann zvažuje dohlášení. „Byli to dobrý koně, všichni hledali místo, ale v takovém poli se to nedalo, protože byli furt zhuštěný, přede mnou bylo tak koní v řadě, takže já jsem byl schovaný za nimi a čekal jsem na ten závěr, jaký ukázal v Bratislavě. Sedělo mu, že byla delší rovina a že jsem mohl ještě chvíli počkat.“

Několik zajímavých tříletých se představilo i v trojkové Ceně společnosti Tipsport na 1600 metrů. V cílové rovině došlo ke kolizi, po níž bělouš Kenshibu ztratil Martinu Havelkovou. Viník Jaroslav Línek přišel na jeden den o licenci. Stylem start – cíl se prosadil do Českého derby přihlášený Donn Clifs pod žokejem Janem Rájou, který jistě o 3 délky zdolal slovenského Whistledownthewind a dalšího sledovaného hřebce Magic Barona.

Napínavý souboj až do posledních metrů byl k vidění v mílové Ceně prezidenta Jockey Clubu ČR, vrcholu rovinové části programu pro starší koně. Po vítězství už sahal sedmiletý matador Mormill s Janem Vernerem, slavícím v sobotu narozeniny, ale stylovou oslavu na poslední chvíli překazil Tomáš Lukášek v sedle o 3,5 kilogramu méně zatížené Tularky. Cílová kamera zachytila klisnu stáje Statek Blata Český Ráj o krátkou hlavu dříve, třetí Big Ben ztrácel další 2 délky.

Prvním překážkovým dostihem sezony byla trojková steeplechase Cena Jockey Clubu ČR na 3700 metrů. Velkou část dostihu odtáhli svěřenci rodiny Váňových. Na špici pracoval bělouš Ideal Choc pod Janem Kratochvílem, následovaný Andoinsem a Josefem Bartošem. Zdálo se, že favorit ze stáje Scuderia Aichner má dostih ideálně rozběhnutý, ale v cílové rovině už nedokázal zrychlit. To se naopak dokonale podařilo na překážkách debutujícímu Dominiqovi, který do té doby pod Janem Faltejskem odpočíval vzadu. Vítěz loňské Ceny prezidenta republiky si v posledním oblouku zlepšil pozici a v cílové rovině lehce odskočil o 6 délek. Andoinse odsunul na třetí místo finišující Meisho Kongoh, účastník Velké pardubické Sztorm bral čtvrtou příčku. „Tak na debutanta super. Je na něm vidět, že to bere ještě trochu ploše, ale on má obrovskou třídu, má tu sílu, takže člověk je furt v bezpečí.“

Druhá steeplechase dne měla být soubojem dalšího koně s velkou rovinovou třídou Intisariho a valacha Colpo Di Stato, jehož italský majitel Josef Aichner vážil cestu do Karlových Varů. Při prvním probíhání cílovou rovinou došlo k mrazivému momentu, kdy špatně ovladatelný Mosanto překřížil oběma favoritům na vedoucích pozicích cestu těsně před odskokem. Oba koně sice dál pokračovali, ale Intisari udělal chybu a postupně se začal vytrácet. Přepáleného tempa z první poloviny dostihu dokonale využila ryzka Engele s Jakubem Kocmanem, která zvítězila jistě před polokrevným Godfreym a Annie Reilly. „Ordre bylo takové: Půjde do Pardubic do krosů, bude to asi rychlé, tak nebudeš stíhat, uvidíš a nějak to objeď. Už v oblouku jsem věděl, že vyhraju, protože šla fakt dobře, moc ji to bavilo.”

Foto Bohumil Křižan / Jockey Club ČR

POŘAD: Dostihy cvalové

reklama 33B
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE