Union Forces zaskočil Pamina, start sezony patřil bratrům Vávrovým

Souboj starších hvězd ve Velké pražské dubnové ceně a první díl série Prix du Trotteur Francais byly v sobotu 16. dubna vrcholy zahajovacího mítinku klusácké sezony v Chuchle Areně Praha, který provázely slunečné počasí a solidní startovní pole.

20.04.2022 09:00  |  Pořad: Dostihy klusácké  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Desetinovým favoritem Velké pražské dubnové ceny na 2180 metrů byl loňský vítěz Zlatého okruhu Pamino ze stáje Viktoria, pro něhož to byl debut v tréninku Zdeňka Vávry. Většina ze sedmi aktérů vstupovala do sezony, výjimkou byl pouze v Rakousku rozběhaný Inaccessible Grou.

Nejlépe odskočil z první mety startující Västerbo Flashback, ale Vávra v sulce Pamina si dění na špici hlídal a do druhého okruhu už vbíhal na první pozici. Favoritův nástup však zachytili jeho hlavní soupeři – na protilehlé rovině zaútočil silnou koncovkou disponující Union Forces a blízko byl také Trespasser. V posledním oblouku se zdálo, že vedoucí Pamino dokáže náporu soupeřů odolat, ale Laurens Rinkes v cílové rovině znovu rozhýbal šestiletého Union Forces a lehce se odpoutal o 3 3/4 délky. Pamino uhájil druhou příčku před Trespasserem, čtvrtý doběhl Inaccessible Grou. Vítěz reprezentuje stáj Team Kotásek – FFF Stables a vyběhl kilometrový čas 1 minuta 17 sekund a 693 tisícin.

První díl seriálu pro francouzské klusáky Prix Univers Love na 2180 metrů nabídl zajímavé mezinárodní srovnání. Proti pětici domácích koní nastoupila německá dvojice trenéra Roberta Pletschachera. Pětiletý valach Harlington Gibor startoval letos již pošesté a v lednu zaběhl v berlínském Mariendorfu nový osobní rekord, což ho v součtu pasovalo na jasného favorita. Vítězství však nakonec zůstalo v Česku. Po startu udala selektivní tempo Ibi Lou s Mykolou Volfem, které dokázali akceptovat jen Harlington Gibor a čtyřletý Ideal Majyc. Pletschacher v posledním kilometru zaútočil, ale nedokázal se dostat před výborně běžícího Ideal Majyca. Jezdec Pavel Vávra držel vnitřní stopu a černý hnědák stáje Viktoria měl dostatek sil, aby ve finiši útok Harlington Gibora odrazil. Svěřenec trenéra Zdeňka Vávry zvítězil jistě o 2 délky, s odstupem třetí doběhla Ibi Lou. Spolehlivý Ideal Majyc, který loni z osmi startů jednou vyhrál a sedmkrát se umístil, dosáhl kilometrový čas 1 minuta 21 sekund a 072 tisícin.

Pavel Vávra v roli jezdce a jeho bratr Zdeněk jako trenér slavili v rámci zahajovacího mítinku hattrick. Kromě Ideal Majyca dovedli k vítězství klisnu Moriah Boko a radovali se také v Handicapu www.jezdci.cz na 1670 metrů s osmiletým valachem Embargo D‘ Ukraine. V cílové rovině bojovali o vítězství hned tři koně, když ve vnitřní stopě držel tempo Cyrano du Jal a zvenčí zaútočil Sakko Teč, ale nejvíce sil měl nakonec právě reprezentant stáje Vávra Chropyně Embargo D‘ Ukraine. Triumfoval o jednu délku před Cyranem du Jal a Sakko Tečem, favoritka Metaxa skončila čtvrtá.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️