EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Účastníky ČSP ve Frenštátě potrápil déšť. Strnadlové s Carinou nevadil

14.09.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Lucie Strnadlová vyhrála letos už podruhé Velkou cenu ČSP. Tentokrát nenašla přemožitele ve Frenštátě pod Radhoštěm, a to navzdory počasí, které potrápilo účastníky i organizátora. Podívejte se na reportáž internetové televize EquiTV.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Desáté kolo Českého skokového poháru proběhlo ve dnech 6. až 8. září ve Frenštátu pod Radhoštěm. Nedělní program, který přinesl vrcholy tří seriálových túr, poznamenaly vydatné deště. Přesto se všechny klíčové soutěže uskutečnily.

Junioři závodili na parkuru s překážkami do 125 centimetrů, a protože se devíti jezdcům podařilo překonat základní část bez chyb, přišlo ke slovu rozeskakování. Další čistý výkon v něm předvedl Daniel Pospěch na Non Stop Novaequi a díky času v hodnotě 38,60 sekundy dojel třetí. S nulou a o více než dvě sekundy rychleji procválala cílem Kateřina Matušková s Carristou, a její výkon stačil na druhé místo. Nejvyšší bodový příděl si za vítězství připsala Tina Laryšová. Ta s Armanim nechybovala a čas dokázala stlačit pod 36 sekund. Tina Laryšová suverénně vede žebříček Czech Junior Cupu se 104 body. Dvacet jedna bodů na ni ztrácí druhá Kateřina Matušková a třetí je s odstupem dalších tří bodů Natálie Očenášková.

Také účastníci túry U25 s překážkami do 135 centimetrů se ve Frenštátě rozeskakovali. Pro třetí místo si dojela Valentýna Poláchová na Stuntmanovi, která po čistém základním kole jednou chybovala. Dvě nuly si zapsala Kateřina Kubrická s klisnou Lentilkou. Cílem projela v čase 46,95 sekundy, což pro ni znamenalo druhou příčku. Vítězná dvojice Linda Portychová a Juliett zvládla nejen bezchybný výkon, ale i zajela kurs o neuvěřitelných šest sekund rychleji. Žebříček po předposledním kole ovládá Natálie Ulčová se 130 body. Druhý je Jiří Tměj, který má o 33 bodů méně, na třetím místě se drží Lucie Kumarová. 

Hlavním bodem nedělního sportovního programu byla Eurobit Velká cena Frenštátu na výšce do 145 centimetrů. Stejně jako během předešlých kol, jela se tato vrcholná soutěž s finále, do něhož postoupila desítka nejlepších ze základního kola. Pro nepřízeň počasí a s ohledem na povrch kolbiště se hned dva finalisté rozhodli do druhé jízdy nenastoupit. Finále neabsolvoval Jiří Hruška ani lídr bodování Jan Štětina.

Junior Daniel Pospěch svou příležitost v nejvyšší soutěži mítinku pustit nechtěl. Finále ovšem s koněm Crown Boy Novaequi nedokončil a spolu se zmiňovanými nestartujícími jezdci obsadil sdílené sedmé místo. To samé pak platilo pro Lindu Portychovou v sedle Daviny M, která do cíle své finálové jízdy rovněž nedojela. Natálie Ulčová postoupila s Demontem do rozhodující části s dvěma chybami. Následně shodila jen jednu překážku a inkasovala celkem dvanáct trestných bodů. V konečném pořadí jí patřilo páté místo. Vzhledem k tomu, že jezdkyně patří do věkové kategorie do 21 let, je toto umístění velkým úspěchem. Mezi mladé jezdce patří také další finalistka Michaela Fojtová, která nastoupila k druhé jízdě hned vzápětí. K pěti trestným bodům přidala s Langarem dalších dvanáct a skončila šestá.

S nulou vstupoval do kolbiště Jan Chýle s klisnou Larou. Dvojici se podařilo čistý výkon zopakovat i ve finále a ujala se vedení. To však netrvalo dlouho, na průběžné druhé místo Chýleho odsunul hned další účastník Vladimír Tretera s hnědákem Gangsterem VD Noddevelt. Předposledním startujícím byl Rudolf Doležal s valachem Quattrem Centem. Ten lídra neohrozil, ve finále chyboval a v součtu si zapsal čtyři trestné body. Poslední dvojicí, která mohla promluvit do pořadí na nejvyšších příčkách, byla Lucie Strnadlová s Carinou. Zkušené klisně rozmočený povrch travnatého kolbiště nedělal žádné problémy. Se svou jezdkyní projela cílem s druhou nulou a v čase o tři desetiny lepším, než měl Vladimír Tretera.

Vítězkou Eurobit Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm se tak stala Lucie Strnadlová a díky maximálnímu bodovému přídělu navýšenému o speciální bonus za kolo konané na trávě se posunula do TOP čtyřky. S 63 body patří Lucii Strnadlové čtvrté místo. Ve vedení je Jan Štětina, druhé místo patří Rudolfovi Doležalovi a třetí příčku drží Jan Chýle. Nezkrácený záznam z desátého kola Českého skokového poháru ve Frenštátě pod Radhoštěm si můžete pustit na našem webu www.equitv.cz.

 

POŘAD: Skoky

reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 17. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 18. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 18. 07. (čas bude upřesněn): spřežení Nebanice

• 18. 07. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 19. 07. (čas bude upřesněn): spřežení Nebanice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Martinice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 23. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 24. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 25. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 26. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 26. 07. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Chuchle

• 26. 07. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE