To nejlepší z klusáků: Dark Look letěl, Škobis opět s přehledem

24.05.2020  |  AUTOR  |
REPORTÁŽ
 |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Za deštivého počasí se v sobotu 23. května odehrál vrchol druhého klusáckého odpoledne letošní sezony v Chuchle Areně Praha. Velká cena hlavního města Prahy, známá také pod svým tradičním názvem Cena Flinta, otevřela novou edici Zlatého okruhu.

Na trati 1670 metrů se po škrtu Donadonitranss R sešlo šest tříletých a starších klusáků. O tempo se od úvodních metrů staral sedmiletý Tipsport Boy s Jaromírem Kotáskem, naopak favorit Dark Look odskočil vzadu a jen pozvolna se propracovával polem. Před posledním obloukem se dotáhla na špici hnědka Kyza Deux Skree a přivedla pole do cílové roviny. David Dobrovolný v sulce svěřenkyně svého otce Jaroslava sahal po vítězství, ale to už rozhýbával Mykola Volf druhého Dark Looka a jistě o 1 1/2 délky zvítězil.

Na druhé místo přiletěl podobnou koncovkou jako před týdnem dvanáctiletý veterán Un Nuage d’Osmoz a Kyza Deux Skree uhájila třetí příčku. Dark Look slavil při svém čtvrtém letošním a prvním domácím startu premiérové vítězství. Hnědák stáje Sochor s.r.o. vyklusal kilometrový čas 1:14,884.

V seriálu pro francouzské klusáky opět dominoval Zdeněk Škobis, který týden po úspěchu s Game Atout usedl do sulky pětiletého Fairwaye. V Ceně Praha TV na 2180 metrů se utkal s Fighter Pilotem vedeným Elenou Salkovič-Volf. Ryzák stáje Sochor s.r.o. po startu spěchal dopředu, ale po několika stovkách metrů byl předstižen Fairwayem a záhy začalo být jasné, že se dostih změní v duel této dvojice. Fairway a Fighter Pilot utekli zbytku pole už v polovině dostihu o nesčetné délky. Salkovič-Volf se v cílové rovině snažila Škobisovi přiblížit, ale Fairway kontroloval situaci a pohlídal si jisté vítězství o 1 3/4 délky. Daleko za druhým Fighter Pilotem obsadil třetí místo Embargo d’Ukraine. Vítěz zaznamenal kilometrový čas 1:18,031.

V sobotu se ve Velké Chuchli běžel i dostih našeho serveru. Handicap www.jezdci.cz na 1670 metrů po boji ovládl z poslední mety odskakující černý bělouš Ready Get s Michalem Kalčíkem, který porazil Igora Beuckenswyka a Ginu.

POŘAD: Dostihy klusácké