Post prezidentky České jezdecké federace obhájila ve středu 10. dubna na konferenci ČJF Olga Plachá. O opětovném úspěchu však nebyla dopředu přesvědčená. V rozhovoru pro Jezdci.cz a EquiTV.cz přiznala, že je co zlepšovat – především v komunikaci.
„Nebyla jsem o úspěchu přesvědčená. Vnímala jsem podporu na některých oblastních konferencích, na druhou stranu jsem kandidaturu brala velmi vážně, se svým týmem jsme se připravovali a rozhodně jsem si nemyslela, že je vše jasné ještě před tím, než se sejdeme tady v Nymburku,“ uvedla Olga Plachá v rozhovoru pro Jezdci.cz a EquiTV.cz.
Rozdíl v letošní kandidatuře byl především v tom, že před čtyřmi lety neměla konkurenta – letos ano. „Já jsem byla skutečně potěšena, že je zájem o to být prezidentem České jezdecké federace. Věřím tomu, že je to i z toho důvodu, že Česká jezdecká federace je stabilní a respektovaná organizace a má velký potenciál. Takže pro mě to bylo především motivující,“ konstatovala.
„Před čtyřmi lety jsem se domnívala, že vše půjde o hodně jednodušeji a např. v oblasti komunikace máme co zlepšovat,“ přiznala Olga Plachá.
Poslechněte si celý rozhovor pořízený formou videozáznamu! Redakce Jezdci.cz a EquiTV.cz natočila video rozhovory i se všemi novými členy Výkonného výboru ČJF, ale také s neúspěšným kandidátem na pozici prezidenta ČJF Richardem Benýškem.
Novou ředitelkou Zemského hřebčince v Písku je Hana Stránská. V Podcastu EquiRadia prozradila podrobnosti o průběhu výběrového řízení i jejím kariérním růstu v této organizaci. Odvyprávěla také nejdůležitější milníky jejího života po boku koní.
Před měsícem připravil Dalibor Török ryzku Queen Of Beaufay k triumfu v derby. Dosáhl tak na úspěch, který mu v dobách jezdecké kariéry zůstal odepřen. V podcastu EquiRadia vypráví o životě na cestách, trénování i slavném strýci Vlastimilu Smolíkovi.
Koně jsou podle dostupných výzkumů schopni dvou forem myšlení – konkrétního a názorného. S lidmi záměrně komunikují a žádají o pomoc, když problém sami nedokážou vyřešit. Jsou schopni číst řeč těla člověka, avšak to se naučí až během života.
Ke koním se Michal Petlan dostal díky rodičům, kteří se rozhodli vybudovat ranč. Vždy ho lákalo westernové ježdění a plánoval, že bude profesionálním trenérem. Díky angažmá v Americe se dostal ke značce Farnam, se kterou dodnes úspěšně obchoduje.