EquiTV.cz

reklama 21D
banner
banner
banner
banner

Standing ovations pro Aleše Opatrného. Vyhrál Grand Prix v Olomouci

reklama

Lepší vrchol sedmého ročníku mezinárodních závodů v parkurovém skákání CSI2*-W v Olomouci si čeští fanoušci přát ani nemohli. Grand Prix zařazenou do Světového poháru po třech letech opět vyhrál Aleš Opatrný. Diváci se mu odvděčili potleskem vestoje.

03.09.2020 11:27  |  Pořad: Skoky  | 
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22A
banner
banner
banner


Do Grand Prix CSI2*-W Olomouc, která se stala vrcholem tohoto pětidenního mezinárodního mítinku v parkurovém skákání, se kvalifikovalo z předešlých dnů celkem padesát dvojic. Překážky byly postaveny na výškách od 140 do 160 centimetrů a technické parametry splňovaly kritéria pro to, aby soutěž mohla být započítávána do Světového poháru a zároveň si v ní jezdci mohli plnit kvalifikaci na olympijské hry. 

Čeští reprezentanti však již mají kvalifikace splněné a pouze si snaží doplnit minimální limity pro účast v Tokiu s dalšími koňmi. 

Soutěž byla vypsaná s jedním rozeskakováním, do něhož se bezchybným základním kolem kvalifikovalo čtrnáct jezdců, z toho dva čeští. Pro Jana Štětinu s Gylordem to byla doslova životní jízda. I napodruhé dokázal překonat všechny překážky bez penalizace, a i když jej čas 39,90 zařadil na konečné osmé místo, jednalo se o obrovský úspěch pro tohoto jezdce.

Nulu na bodovém kontě si udrželo celkem devět dvojic. Skvělou jízdu v rozeskakování předvedl Ir Richard Howley, který v Olomouci již zvítězil v sobotní hlavní soutěži, jíž byla Cena města Olomouce. S valachem Arlo de Blondel dokončil rozeskakování bezchybně v čase 34,87 vteřiny, což v tu chvíli znamenalo téměř dvouvteřinový náskok na ostatní jezdce. 

Přestože se chvíli zdálo, že o vítězi je rozhodnuto, nakonec tomu bylo jinak a Ir se musel v neděli spokojit s druhou příčkou. Jako poslední totiž nastupoval do rozeskakování Aleš Opatrný. S valachem Forewerem se rozhodl hodně zariskovat a před domácím publikem bojovat o vítězství, což se mu nakonec podařilo. Do cíle se dostal v čase 34,59 sekundy. 

Další jezdci v rozeskakování zaostali svými dosaženými časy za elitním duem o několik vteřin. Třetí pozici získal polský reprezentant Przemyslaw Konopacki, který s valachem Volo´s Diamond projel cílovou čarou v čase 36,80 sekundy.
 
V historii Grand Prix CSI2*-W Olomouc dokázala dvakrát zvítězit německá jezdkyně Jörne Sprehe, a to v letech 2016 a 2018. Ta se na kolbišti Equine Sport Centra představila i letos, ale v závěrečné části soutěže dvakrát chybovala, což jí zařadilo na dvanáctou příčku.

Aleš Opatrný se tak letos počtem vítězství v tomto závodě Jörne Sprehe vyrovnal. Česká parkurová jednička v olomoucké Grand Prix poprvé zvítězila v roce 2017 v sedle Dimara. I tehdy Opatrný startoval v rozeskakování jako poslední a stejně jako letos ho vyprovázeli z kolbiště jásající diváci ve stoje. 

reklama 23C
banner
banner
banner
banner
banner




 

Stáhněte si aplikaci EQUINET a aktuvujte si notifikaci zpráv
Program přenosů EquiTV.cz průběžně aktualizujeme
ARCHIV ŽIVÝCH PŘENOSŮ NAJDETE ZDE
DATUM ODKAZ DISCIPLÍNA MÍSTO
ČT 23.04. spřežení CAIO Kladruby
PÁ 24.04. skoky CSIO Zduchovice
PÁ 24.04. spřežení CAIO Kladruby
SO 25.04. skoky CSIO Zduchovice
SO 25.04. spřežení CAIO Kladruby
NE 26.04. skoky CSIO Zduchovice
NE 26.04. spřežení CAIO Kladruby
NE 26.04. dostihy Kolesa
PÁ 01.05. dostihy Lysá
SO 02.05. dostihy  Most
NE 03.05. skoky ČSP  Brno
ÚT 05.05. skoky KMK  Martinice
SO 09.05. klusáci  Chuchle
NE 10.05. dostihy  Chuchle
ÚT 12.05. skoky KMK  Suchá
NE 17.05. skoky ČSP  Hradištko
NE 17.05. dostihy  Chuchle
ČT 21.05. drezura CDI  Olomouc
PÁ 22.05. drezura CDI  Olomouc
SO 23.05. drezura CDI  Olomouc
NE 24.05. drezura CDI  Olomouc
NE 24.05. skoky ČSP Opava
NE 24.05. dostihy  Most
NE 31.05. skoky Ptýrov
NE 31.05. dostihy Chuchle
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE