Tři týdny po Českém derby se v sobotu 17. července vrátily cvalové dostihy do Chuchle Areny Praha. Hlavním bodem programu byla Cena tříletých klisen na 2200 metrů, tradiční přípravný dostih na klasické Oaks.

21.07.2021 14:00  |  Pořad: Dostihy cvalové  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

V cílové rovině svedly boj o vítězství dvě hlavní favoritky. Podél vnitřní bariéry zaútočila z posledního místa vítězka Jarní ceny klisen Solemeena s žokejem Petrem Foretem, ale v závěrečné dvoustovce výrazně zrychlila také poprvé v Česku startující hnědka Dakota pod Michalem Hroudou. Dcera někdejší výborné sprinterky Dorotky potvrdila třídu naznačenou ve Francii a zvítězila jistě o půl délky. Česká odchovankyně Solemeena s přehledem uhájila druhé místo a třetí příčku získala zlepšující se Lady In Pink.

Pro Dakotu, narozenou ve vlastním chovu DS Pegas majitele Jiřího Trávníčka, to bylo první vítězství kariéry při teprve třetím startu. Ve Zhoři u Jihlavy ji trénuje Dalibor Török.

Svůj první významnější dostih měli v Chuchle Areně Praha i dvouletí koně. V Simsonově ceně na 1200 metrů se sešlo deset koní včetně několika vítězů. Výrazný potenciál ukázal hnědák Red Coral z vlastního chovu Jiřího Charváta. Syn někdejšího šampiona Blue Corala a výborné klisny Reglisse navázal pod žokejem Janem Vernerem na své vítězství z konce června a utekl jistě o 1 3/4 délky Porcinelle. Třetí doběhla Shabana.

Většina z devíti dostihů sobotního programu měla početná startovní pole. To byl i případ Ceny Chuchle Areny Praha na 1400 metrů. Ta vyvrcholila dramatickým doběhem, v němž se prvních šest koní v cíli poskládalo v rozmezí dvou a čtvrt délky. Pro zatím životní úspěch si doběhl loňský sériový vítěz Coltyn pod žokejem Jiřím Palíkem. Svěřenec trenéra Zdeňka Seménky zdolal o půl délky hnědáka Seasony, na dalších místech finišovali Rabbit Breath, Opinion Maker a Chop Chop.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️