EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Šestý ročník CSI3*-W v Olomouci přál Čechům. Podívejte se na reportáž

29.06.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Olomouc ožila během předposledního červnového víkendu už pošesté mezinárodními závody J&T BANKA CSI3*-W bodovanými do Světového poháru. Češi potěšili domácí fanoušky skvělými výkony. Připomeňte si nejen je v obsáhlé reportáži EquiTV.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
banner

Šestý ročník mezinárodních závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc, který se konal od 19. do 23. června, nabídl o den delší a o dvě túry bohatší program než loni. V naší reportáži se budeme věnovat vrcholům vyšších soutěží a začneme u finále túry pro jezdce ve věku do 25 let. Grand Prix přišla na řadu už v sobotu a účastníky čekal kurz s výškou překážek do 145 cm. V rozeskakování, kam se probojovaly čtyři dvojice, zaznamenala čistý výsledek pouze Rakušanka Michele Ruth v sedle Nathanaela a vybojovala tak první místo. Kromě radosti z vítězství jí vrchol túry přinesl i přímou kvalifikaci do finále celoročního seriálu European Youngster Cupu, které se bude konat v prosinci při světoznámém halovém festivalu v Salzburku. Smolná chyba potkala v rozhodující jízdě českou jezdkyni Kateřinu Kubrickou s klisnou Lentilkou. Cílem projela v nejlepším čase, ale zaváhání jí odsunulo na druhou příčku.

V sobotu odpoledne se jelo také finále pro mladé koně. Na překážkách do 130 cm nenašel přemožitele šestiletý holandský valach Issem v sedle s polským reprezentantem Adamem Grzegorzewskim. 

Poslední den nabídl Grand Prix pro juniory, jež se stala domácí záležitostí. Překážky do 140 cm překonala jako jediná bez shození Anna Helebrantová s ryzákem Epem Van De Achterhoek, čímž si zajistila prvenství. Druhé místo obsadila Sára Vingrálková, která po celou dobu mítinku prokazovala vynikající formu. Drobná chyba v sedle Oscara des Fontaines jí odsunula těsně za vítězku. Na třetím místě dojela další česká reprezentantka Mariana Michlíčková s belgickou klisnou Idee Van De Achterhoek.

Stopětačtyřicítka s rozeskakováním čekala na účastníky poslední soutěže Gold Tour. Na první příčce se dlouho držel rakouský zástupce Dieter Köfler s Askabanem, který měl čisté konto a zdánlivě nepřekonatelný čas 39,46 sekundy. Ale téměř v závěru rozeskakování ho o pouhých šest setin sekundy překonal bezchybný Ital Antonio Alfonso. Jako poslední pak nastupovala německá jezdkyně Jörne Sprehe. Té se v Olomouci daří, což dokázala i tentokrát. V sedle Bankimoona dovezla do cíle nulu a čas Alfonsa překonala ještě o více než sekundu. 

Hlavním lákadlem celého pětidenního programu byla nedělní J&T BANKA Grand Prix Olomouc s překážkami do 160 cm. Hvězdný stavitel Uliano Vezzani, který kurz připravoval a jehož práci si účastníci nemohli vynachválit, využil technických možností a postavil parkur takzvaně na mírách. Celkem šest jezdců se přes něj přeneslo bez zaváhání, a tak přišlo ke slovu rozeskakování. Ale ještě než se podíváme na jeho průběh, nesmíme opomenout skvělý výkon českého jezdce Rudolfa Doležala. Ten v sedle teprve devítiletého hnědáka Quattra Centa chyboval v základní části jen jednou a díky času se zařadil na sedmou příčku hned za šestici bezchybných dvojic.

Také mezi nimi měla Česká republika své želízko v ohni. Jakub Štěrba a plemenný hřebec Warness nastupovali do rozeskakování jako první. Nevděčnou roli zahajujícího jezdce zvládl český zástupce s jedním zaváháním a čas nastavil na 40,09 sekundy. Hned vzápětí jej dokázal překonat Ital Emanuele Camilli na belgickém běloušovi Jakkovi. Do cíle dojel bez trestných bodů v čase 38,21 sekundy a ujal se vedení. 

Zkušený slovenský reprezentant Radovan Šillo chyboval s Durantem dvakrát. Na nejvyšší příčky tak pomýšlet nemohl. Velmi rychlé tempo nasadil Luka Založnik ze Severní Makedonie. V sedle valacha Chabloua, jehož na tomto kolbišti ještě loni sedlal Aleš Opatrný, překonal čas vedoucího jezdce o desetinu sekundy. Jenže v závěru přišla chyba. Pokořit výkon Itala se pokusil i polský jezdec Maksymilian Wechta s hřebcem Number One. Ale ani jemu se to nepodařilo. S chybou se vmáčkl na průběžné třetí místo mezi Založnika a Štěrbu. 

Do pořadí mohla promluvit už jen italská dvojice Clementina Grossi a Zquasimodo R. Ta zajela bezchybný parkur, ale časově na svého krajana nestačila. Velkou cenu Olomouce bodovanou do seriálu Světového poháru vyhrál Ital Emanuele Camilli před Clementinou Grossi. Na třetím místě skončil Luka Založnik. Jakub Štěrba, jemuž se v Olomouci dařilo i při soutěžích mladých koní a Silver Tour, měl také důvod ke spokojenosti. V Grand Prix skončil s Warnessem pátý. 

Nezkrácený záznam soutěží J&T BANKA CSI3*-W v Olomouci si můžete pustit na našem webu www.equitv.cz.

 

Štítky: OlomoucCSIskoky
POŘAD: Skoky

reklama 33A
banner
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 08. 08. (čas bude upřesněn): skoky MČR d,j Chuchle

• 08. 08. (čas bude upřesněn): skoky MČR d,j Chuchle - párty mistrů

• 08. 08. (čas bude upřesněn): vytrvalost MČR Chlumec - vyhlášení

• 09. 08. (čas bude upřesněn): skoky MČR d,j Chuchle

• 09. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Hradištko

• 14. až 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 14. a 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO Zduchovice

• 15. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Opava

• 16. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Netolice

• 16. 08. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 20. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO3* Prague Cup

• 21. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 22. 08. (čas bude upřesněn): minihorse Opřetice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky a drezura MČR pony Zduchovice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE