EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: 30. 5. od 13:45 hod.: dostihy Karlovy Vary
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Reportáž EquiTV: Dětské a juniorské skokové MČR napínavé až do konce

23.08.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Svůj talent předvedli při mistrovství ČR dětí a juniorů ve Zduchovicích nadějní parkuroví jezdci. Náročný program vyvrcholil v neděli 18. srpna třetími koly, v kterých účastníci divákům dopřáli rozeskakování. Podívejte se na souhrnnou reportáž.

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner

Parkuroví jezdci ve věkové kategorii dětí a juniorů zažili ve dnech 16. – 18. srpna absolutní vrchol domácí sezony. Ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou se konalo mistrovství České republiky určené právě těmto mladým sportovcům.

Všechny věkové skupiny čekaly tříkolové soutěže, které vrcholily během nedělního programu. Pro děti byl v rozhodujícím kole připraven parkur s překážkami do 120 centimetrů. Laura Najmanová v sedle valacha La Freie přicházela do kolbiště se čtyřmi trestnými body, ke kterým už žádnou penalizaci nepřidala. Stále tak držela šanci na umístění na nejvyšších příčkách. Také Johana Laura Šebestová s Marcantem chybovala v prvních dvou jízdách jednou. Napotřetí předvedla bezchybný výkon. Horší čas z úvodního kola jí ovšem zařadil za Lauru Najmanovou. Vanda Hayerová s klisnou Silkannou vstupovala do nedělní části s čistým kontem a mohla pomýšlet na titul. Jenže v třetím kole dovezla šest trestných bodů a propadla se až na konečné osmé místo. Další čtyři účastníci dokázali překonat všechny tři parkury bez zaváhání a o jejich pořadí muselo rozhodnout rozeskakování. Jako první absolvovala zkrácený kurz stavitele Petra Maška dvojice Karolína Dvořáková a Chakito. Do cíle dojela bez trestných bodů a časovou laťku nastavila na 29,44 setin sekundy. Viktor Skutecký závodil se svou stájovou jedničkou Jolly Jokerem. A také on dokázal překonat rozeskakování bez chyb. S časem rychlejším o sekundu a půl se ujal vedení. To však netrvalo dlouho. Z pozice lídra ho záhy sesadila Rozálie Sovová, která v sedle Elly 1 zajela bezchybný parkur a k dobru měla ještě tři desetiny sekundy. Poslední účastnicí, která mohla zabojovat o zlato, byla Emma Sophia Španko. Ta v tandemu s ryzkou Elis také nechybovala. Klíčový byl tudíž čas, který dvojice zaznamenala. S 29,11 setinami sekundy se zařadila na třetí místo. Zlato si ze Zduchovic odvezla Rozálie Sovová, druhou příčku získal Viktor Skutecký.

Pro mladší juniory byla vypsána tři kola od 120 do 130 centimetrů. Jezdci, kteří měli po dvou kolech jednu chybu, měli stále naději na stupně vítězů. Patřila mezi ně Lucie Melmerová s hnědkou Lorettou 3. Šanci si udržela díky bezchybnému výkonu i po projetí cílem poslední části šampionátu. Ve stejné pozici byla i Klára Smékalová. Čtyři trestné body, které inkasovala s Aragonem v druhém kole šampionátu, jí dávaly možnost umístit se vysoko ve výsledkové listině. V nedělní jízdě však dvojice chybovala celkem čtyřikrát a následoval propad až na konečné patnácté místo. S chybou přicházela do třetí jízdy také Anna Kostková na Coco Chico S. V závěru k ní přidala ještě šest trestných bodů, což znamenalo celkovou devátou příčku. Poslední jízda se nevydařila ani Natálii Očenáškové s ryzkou Lady. Ta přitom měla před startem na svém kontě jediný trestný bod. Tři nedělní chyby ji odsunuly až na jedenácté místo. Své šance naopak využila Nyna Bartoňková. V sedle zkušeného hřebce Crada von Wichenstein přidala v třetím kole k jednomu trestnému bodu opět penalizaci pouze za čas a ujala se vedení. Oliver Písařík s klisnou Donou patřili mezi dvojice, které se popasovaly s dvěma parkury bez shození. V třetím kole však přišla jedna chyba, takže se jezdec dostal za vedoucí Nynu Bartoňkovou. Stejný scénář mělo i vystoupení Štěpánky Tomíčkové s Tarou FG. Ta se po dvou čistých výkonech dopustila shození v závěrečné části šampionátu a čas prvního kola jí přisoudil v konečném pořadí až šestou příčku. Naopak Tereze Svobodové a Natálii Kovářové se v neděli povedlo završit jejich výkony nulou a právě mezi těmito jezdkyněmi se v rozeskakování rozhodovalo o nové mistryni. Jistotu bronzu měla Nyna Bartoňková. Jako první vstupovala do kolbiště Tereza Svobodová s dvanáctiletou klisnou Cartagenou W. Kurz rozeskakování jí však vůbec nesedl a cílem projela s osmnácti trestnými body. Natálie Kovářová na ryzákovi Chacco To tak nastupovala s určitou výhodou. Na parkuru sice nechybovala, ale dokončila celkem s pěti trestnými body za čas. Na zlatou medaili to stačilo. Novopečenou mistryní České republiky mezi jezdci ve věku od 14 do 16 let je tedy Natálie Kovářová. Vicemistryní se stala Tereza Svobodová před třetí Nynou Bartoňkovou.

Starší junioři skákali v průběhu tří dnů parkury od 125 do 130 centimetrů. Pavlína Přikrylová přicházela s Cachartem do posledního kola s pouhým jedním trestným bodem. Nedělní stotřicítka jí však nevyšla a na konto si připsala dalších třináct bodů. Naděje na dobré umístění se tak rozplynuly, dvojice obsadila třinácté místo. Jediný bod měla z prvních dvou kol také Anna Lani Novak v sedle klisny Last Minute. Jezdkyně navíc nezaváhala ani v poslední části šampionátu a dostala se do vedení. Vzápětí ji ale překonala Tereza Markusková, která si s hřebcem Quentinem Donth-M připsala v celkovém účtování také jeden trestný bod. Díky lepšímu času v prvním kole šla právě před Annu Lani Novak. Výbornou pozici před posledním dějstvím měla Petra Pařenicová s holandským valachem Evergreenem P. Do třetího kola nastupovala s nulou.  Ale přišlo zaváhání a dvojice se rázem ocitla na osmém místě konečného pořadí. Také Valentýna Kuková měla titul na dosah, když prošla s klisnou Philadelphií bezchybně dvěma koly. Ani jí se však v rozhodující jízdě nevyhnulo jedno shození a byla z toho šestá příčka. Našli se ovšem hned tři jezdci, kteří si zapsali třikrát nulu, a bylo jasné, že o medailových pozicích musí rozhodnout rozeskakování. Sára Finsterle na Elektře přišla na řadu jako první a nasadila časovou laťku na 30,70 setin sekundy. Cílem projela se čtyřmi trestnými body. Následoval jí Daniel Pospěch v sedle belgického hnědáka Non Stop Novaequi. Také on na překážkách zaváhal jednou, byl však o víc než sekundy pomalejší než Sára Finsterle. Poslední, kdo měl v rukou pořadí letošního šampionátu starších juniorů, byla Kateřina Svěráková. I ona s klisnou Arven ve zkráceném kurzu jednou chybovala. Čas jí však zařadil za Daniela Pospěcha na bronzovou příčku. Vítězkou se stala Sára Finsterle. Z titul vicemistra se radoval Daniel Pospěch.


Záznam z parkurového mistrovství České republiky dětí a juniorů najdte na našem webu www.equitv.cz.

POŘAD: Skoky

reklama 33B
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• 30. 5. od 13:45 hod.: dostihy Karlovy Vary

• 31. 5. od 07:45 hod.: drezura ESC Olomouc

• 3. 6. od 08:45 hod.: Základní zkoušky výkonnosti hřebců ČT ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 08:15 hod.: skoky ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 13:30 hod.: dostihy Chuchle Arena Praha

• 7. 6. cca od 09:00 hod.: skoky ČSP Suchá u Litomyšle

• 7. 6. cca od 13:00 hod.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 12. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Most

• 13. 6. (čas bude upřesněn): skoky Chuchle Arena Praha

• 14. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Zduchovice

• 20. 6. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Ostrava

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE