EquiTV.cz

Nechte se naladit! Laďte EquiRadio.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31B
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Připomeňte si Evropský pohár žokejů 2019. Praha hostila řadu hvězd

reklama
05.10.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Je to přesně týden, co se v pražské Velké Chuchli konal pátý ročník Evropského poháru žokejů. Do Prahy zavítaly skutečné hvězdy turfu v čele s Christophem Soumillonem. Ten nakonec potvrdil svou roli. Podívejte se na reportáž EquiTV.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner

Už popáté zavítali na závodiště Velká Chuchle špičkoví mezinárodní žokejové, aby se v sobotu 28. září utkali o celkové prvenství v Evropském poháru žokejů. Nejbohatší mítink české sezony obsahoval nejen nejlukrativnější rovinový dostih střední Evropy Leram EJC Million o 2,6 milionu korun, ale i tři další jedničkové vrcholy a bohatý rámcový program. Za celé odpoledne se odběhlo devět dostihů včetně jízdy trenérů, do soutěže se započítávalo šest z nich.

Celkem do Prahy přijelo 12 žokejů z deseti různých zemí, které doplnili tři domácí držitelé divokých karet. Hlavní hvězdou mítinku byl Belgičan Christophe Soumillon - vítěz více než 3500 dostihů, desetinásobný francouzský šampion a bez nadsázky jedno z největších dostihových jmen současnosti. Mezi jeho soupeři byli dlouholetý stájový jezdec irského Coolmoru Colm O’Donoghue, zkušený Nizozemec Adrie De Vries nebo člen nastupující francouzské generace Antoine Hamelin. České barvy hájili tři nejúspěšnější žokejové domácí historie - Filip Minařík, Václav Janáček a Jiří Palík. A právě pro domácí jezdce začalo odpoledne skvěle, když první bodovaný dostih vyhrál Palík v sedle pětiletého Orssia.

V EJC Ceně společnosti Trade Fides na 2400 metrů sahala česká reprezentace opět po nejvyšších příčkách, ale dobře načasovaným útokem získal vítězství Adrie De Vries na tříletém Orleanovi. Druhý skončil Janáček s klisnou Black Bet a třetí příčku obsadil Minařík v sedle Reine D’Argent.

Pak už přišly na řadu čtyři vrcholy dne. BAK - 83. EJC Gerschův memoriál pro dvouleté koně měl být otevřenou záležitostí, ale v cílové rovině se změnil ve velké sólo jediného koně. Favorizovaný hnědák Rate z DS Pegas dominoval lehce o 7 délek a v jeho sedle si první úspěch na české půdě připsal hvězdný Christophe Soumillon. Vzdálené druhé místo vybojovala Achird pod Bauyržanem Murzabejevem, třetí místo brala Eternity s Filipem Minaříkem.

Hlavní dostih Leram EJC Million na 1400 metrů měl po roce opět zahraničního favorita. Tříletý hnědák Big Boots ze stáje německého majitele Guida Schmitta přicestoval s vizitkou třetího z Goldene Peitsche a momentálně zřejmě nejlepšího německého sprintera. Svěřenec trenéra Waldemara Hicksta vypadal v paddocku výborně, ale nakonec ho zastavilo lehké zranění ve startovacích boxech a dost možná i měkčí půda. Pod Adriem De Vriesem se musel spokojit s pátým místem. O vítězství v závěrečných metrech bojovali dva outsideři. Blíže bariéře finišoval německý Call Me Mister s Colmem O’Donoghuem, který odskakoval s kursem 500 korun za deset vsazených. Svěřenec Jana Korpase už sahal po nejvyšší příčce, ale ještě silnější byl finiš ryzáka Zocka pod Eduardem Pedrozou. Někdejší zimní favorit, mezitím trénovaný ve Francii Fredericem Rossim pro majitele Torstena Rabera, zvítězil jistě o 2 1/4 délky. Za druhým Call Me Misterem finišoval obhájce loňského vítězství Troizilet, čtvrtý skončil Politicum.

Krásnou podívanou nabídla i vytrvalecká Pemat Trading EJC Long - 41. Velká cena českého turfu na 2400 metrů, která se odehrála plně v režii tříletých koní. Podobně jako v klasickém St. Legeru se o tempo postaral Dalandi, tentokrát vedený Davidem Liškou, druhou příčku si hlídal stříbrný z derby Angkor Wat. Klasický vítěz Ramssio odpočíval ve středu pole, zatímco čerstvý vítěz rakouského derby Silver Seam cválal mimo kontakt za polem. S příchodem do cílové roviny zavelel k útoku Ramssio a dostal se dopředu, ale velmi dobře šel také u bariéry cválající Darkolva. Chvíli to vypadalo na souboj této dvojice, ale 300 metrů před cílem provlékl Adrie de Vries mezerou německého tříletka Monptiho a rozhýbal svěřence trenéra Güntera Richtera k velkému závěru. Ryzák stáje Heland Racing ukázal v závěru velké srdce a po tuhém boji o půl délky porazil Darkolvu s Perem-Andersem Grabergem. Třetí Ramssio pod Antoinem Hamelinem ztrácel 2 1/2 délky, ale s přehledem nechal za sebou Portorikose i další starší hvězdy.

Před posledním dostihem hodnocení, Lokotrans EJC Middle na 1800 metrů, sahal po celkovém úspěchu dvojnásobný Adrie De Vries. Hvězda odpoledne Christophe Soumillon potřebovala zvítězit, a vyhoupla se do sedla temperamentního Wirelesse, který se loučil s úspěšnou kariérou. Šampion mílařů se v paddocku prezentoval nervózním dojmem a Soumillonovi i trenérovi Václavu Lukovi dalo plné ruce práce, než ho dostali ke startovacím boxům. V samotném dostihu ale Wireless opět našel chuť závodit. Zpočátku cválal jako obvykle na chvostu pole se znatelným odstupem na soupeře, ale v cílové rovině ho Soumillon poslal do ideální pozice a Wireless naposled ukázal svou drtivou koncovku. Hřebec stáje Leram se prosadil lehce o necelé 3 délky a zajistil Soumillonovi trofej pro vítěze Evropského poháru žokejů. Druhý doběhl Sagar s Eduardem Pedrozou před běloušem Torque Powerem a Václavem Janáčkem. 

Soumillon za velkých ovací publika zvedl nad hlavu pohár pro šampiona mítinku, na stupně vítězů se dostali i druhý Adrie De Vries a třetí Eduardo Pedroza. Tečkou za po všech stránkách vydařeným svátečním odpolednem ve Velké Chuchli byl atraktivní dostih trenérů. V závěru 1400 metrů dlouhé trati spolu bojovaly dva oranžové dresy stáje FVE Relay JK Levín. V cíli byl první Jan Korpas v sedle Tropical Bonda před Ilonou Hronovou na Stormicovi. 66letý Josef Váňa dojel s Ladislavem na šestém místě.
Záznamy všech dostihů Evropského poháru žokejů najdete na adrese www.equitv.cz.

Foto: Václav Volf - fotovolf.com

POŘAD: Dostihy cvalové

reklama 33C
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

 

NEPŘEHLÉDNĚTE