EquiTV.cz

reklama 31C
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Při finále KMK 2021 nejvíc zabodovali Ketty-H a Christian Liberty

10.09.2021  |  AUTOR  | 
REPORTÁŽ
 |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Ve dnech 4. a 5. září se v Zemském hřebčinci v Písku konalo finále parkurového seriálu Kritérium mladých koní. Finalisty, kteří se do něj probojovali z kvalifikačních kol, hodnotili Roman Drahota, Jan Chýle, Luboš Kozák a Vladimír Hruška.

reklama 32B
banner
banner
banner

Těm se v kategorii čtyřletých klisen nejvíce líbila Nella de la Baie v sedle s Ondřejem Nágrem. Tato oldenburská klisna po otci Glenfiddich VDL z matky po Allegreto získala nejvyšší bodové hodnocení v obou kolech.

Druhou nejlepší klisnou byla Elvista, kterou předvedl Jiří Hruška. Elvista je po hřebci Elvis ter Putte z matky po Aristo Z a je zástupkyní plemene český teplokrevník.

Na třetí místo si ze sobotní průběžné čtvrté pozice polepšila holštýnská klisna Jamaica 68, v jejímž původu je hřebec Calido I a dědem ze strany matky je Cassini I. Klisnu předváděla Mgr. Kateřina Hanušová.

Šampionem hřebců a valachů narozených v roce 2017 se stal potomek slavného Kannana slovenský teplokrevník Kannthago DK. Jezdcem hnědáka z matky po Carthago Z byl Jiří Tměj. Dvojice v nedělním druhém kole získala vysoké hodnocení 27 bodů.

Stejnou známku obdržel v prvním kole oldenburský valach Diarol, který byl adeptem na vítěze. Z druhého kola byl však vyloučen pro pád jezdce. Tím si na druhé místo polepšil Dárius-H s Josefem Lánským. Tento oldenburský valach je po hřebci Diarado z matky po Cezaro.  

Třetím nejlepším koněm této kategorie byl opět svěřenec Ondřeje Nágra. Rythmic DK je belgický hřebec po Diamant de Semilly z matky po Larimar a je v majetku jezdce.

Velmi vysoké hodnocení 27,775 bodů získala v druhém kole pětiletých klisen Casalla Blue PS po hřebci Casallco s Matějem Kotalíkem. Potvrdila tak svoji formu z předešlého dne a s náskokem téměř jednoho bodu zvítězila.

Druhá skončila dcera Arista Z Goldvita v sedle s Lenkou Kočí. Klisna českého teplokrevníka z matky po Converter.

Na třetím místě se umístila holandská klisna Laomi W. Klisna předváděná svou majitelkou Petrou Charvátovou je po hřebci Connect z matky po Pythagoras.

V kategorii pětiletých koní byli velmi úspěšní svěřenci Matěje Kotalíka. Mezi hřebci a valachy znovu předvedl vítězného koně, tentokrát belgického valacha Quentaria Dwerse Hagen. Ze sobotního prvního kola si tedy velmi polepšil, neboť do neděle postupoval ze čtvrtého místa. Quentario je potomkem Leandra VG, matka je po hřebci Concerto.

Předstihl tak českého plemenného hřebce 2686 Arese RVP s Markem Klusem. Ares je jedním z mnoha úspěšných potomků Arista Z, matka je po hřebci Faraday.

Třetí skončil Houston VK Z předváděný Veronikou Jelínkovou. Hřebec plemene zangersheide je po Heineken VK z matky po Berlin.  

Šampionkou šestiletých klisen se stala Ketty-H, které komisaři opět udělili vysoké hodnocení, a to 28,025 bodů. Náročný parkur překonala bez chyby a za obratnost získala i nejvyšší známku dne 9,8 bodu. Klisnu českého teplokrevníka po Aristo Z z matky po Scyris předváděla Jana Vaníčková.

Druhá skončila svěřenkyně Petry Boháčové Zaragoza 1. Klisna slovenského teplokrevníka je po hřebci Jaguar Mail z matky Canturo a pochází z chovu Ing. Zdeňka Müllera.

Na třetí příčku se probojovala klisna Cardina 37 s Miloslavem Příhodou. Ta si díky povedenému druhému kolu polepšila o tři příčky. Cardina je klisna slovenského teplokrevníka po hřebci Cardino z matky po Corrado II.

Velmi napínavý byl závěr nedělního dne. Ve finále šestiletých hřebců a valachů zvítězil favorit z prvního kola Christian Liberty. Ten však s jezdcem Václavem Horkým inkasoval jeden trestný bod za překročení stanoveného času. I přesto jeho výsledné hodnocení stačilo na první místo. Tento oldenburský hřebec také obdržel známku 9,8. V tomto případě to bylo za skok. Christian Liberty je po Christian z matky po Cannavaro.

Známka 9,8 byla v neděli udělena celkem třikrát. Obdržel ji za obratnost i holštýnský hřebec Carnelian. Loňského vítěze finále pětiletých hřebců a valachů sedlala Kateřina Veselovská a letos vybojovali místo druhé. Hřebec je potomkem Comme Il Faut a je z matky po Cassini I.

Třetí příčku bral Cornessini po Cornet Obolensky z matky po Cassini I. Tohoto holštýnského hřebce předváděl jeho majitel Ondřej Nágr.

POŘAD: Skoky

reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 28. 09. dostihy – Lysá (live+5)
• 01. 10. dostihy – TK před Velkou pardubickou (11:00 hod.)
• 02. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 03. 10. paravoltiž – Brno
• 03. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 09. 10. skoky – Praha Gabrielka (skokové derby)
• 10. 10. skoky – Chuchle Arena Praha
• 10. 10. skoky – ESC Olomouc
• 16. 10. dostihy – Most (live+5)
• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE