Opatrný s Gentlemenem potvrdili skvělou formu při CSI2*-W v Chuchli

Aleš Opatrný opět dokázal, že by pro něj start na olympiádě v Tokiu mohl být nejen o účasti, ale také o šanci na dobré umístění. Podruhé v krátké době totiž vyhrál soutěž Grand Prix v rámci mezinárodních závodů. V Chuchli šlo navíc o Světový pohár.

05.05.2021 08:46  |  Pořad: Skoky  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Do hlavní soutěže parkurového mítinku CSI2*-W Prague Arena ve Velké Chuchli nastoupilo v neděli 2. května čtyřicet dvojic. Překážky měly výšku od 140 do 160 centimetrů a kurz nabízel hned několik technických pasáží.

V základním kole mělo mnoho jezdců potíže s dvojskokem, který byl na distanci s triplbarem. Problémy dělala i závěrečná pasáž složená ze tří skoků, přičemž prvním z nich byla obávaná překážka v designu české vlajky. Své naděje na bezchybný výkon právě na tomto skoku ztratili vedle dalších účastníků i dva čeští reprezentanti Ondřej Zvára a Emma Augier de Moussac. Parkur byl také poměrně dlouhý a některým dvojicím tak mohly v závěru dojít síly.

Základní část soutěže překonalo bez penalizace devět dvojic, a ty postoupily do rozeskakování. Mezi nimi byl i jeden český zástupce – Aleš Opatrný. Na parkuru sedlal valacha Gentlemena vh Veldhof a před startem v rozeskakování se obával především dvou velmi rychlých polských reprezentantů. Po vítězstvích v rámcových soutěžích si dojeli pro druhé a třetí místo. Druhý nejrychlejší v cíli byl s časem 37,11 vteřiny Jaroslaw Skrzyczynski, který sedlal hřebce Jericha. Na stupínek pro třetího umístěného vystoupal Krzysztof Ludwiczak. Ten se představil s hřebcem Niko a dokončil rozeskakování v čase 37,97.

Ale nakonec to byl právě český reprezentant, který se radoval z vítězství. Trasu rozeskakování absolvoval Aleš Opatrný v sedle Gentelemena v čase 35,58 sekundy a svým soupeřům tak ujel o více jak vteřinu.

Kolbiště Chuchle Areny Praha dlouho prázdné nezůstane. Již od 5. do 9. května na něm proběhne další důležitý parkurový mítink CSIO3* CET Prague Cup, který má hned dva sportovní vrcholy – páteční Pohár národů a nedělní Grand Prix.

Členové českého reprezentačního A-kádru se potřebují předvést opět v co nejlepším světle, jelikož z pěti potenciálních adeptů do Tokia odjedou pouze čtyři. Závody kategorie CSIO3* v Praze jsou přitom jedněmi z mála, při nichž se letos všichni potkají na stejném kolbišti. Kdo z nich se podívá na olympiádu, to se rozhodne definitivně koncem června.

Ilustrační foto: Tomáš Holcbecher

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️