Opatrný a Svobodová vyhráli soutěže Longines Ranking ve Zduchovicích

První červnový víkend patřilo kolbiště ve středočeských Zduchovicích mezinárodním parkurovým závodům kategorie CSI2*, při nichž se sešla kompletní domácí parkurová špička. Celkem se mítinku zúčastnilo 305 koní ze šesti zemí.

08.06.2022 18:00  |  Pořad: Skoky  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Vedle České republiky byly zastoupeny Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko a Slovensko. Sportovními vrcholy byly dvě soutěže bodované do prestižního žebříčku Mezinárodní jezdecké federace – FEI Longines Ranking.

A právě v první z nich potvrdil skvělou formu člen národního reprezentačního týmu Aleš Opatrný, když s Forewerem v pátek 3. června ovládl Big Tour na překážkách do 145 centimetrů. O dva dny později pak Aleš Opatrný v sedle Forewera nastoupil do nejvyšší soutěže mítinku, kterou byla Grand Prix. Předvedl nejrychlejší jízdu, ovšem s jednou chybou zůstal před branami rozeskakování.

V tom se nakonec představilo celkem sedm dvojic a šest z nich zopakovalo bezchybný výkon. Čtyři body inkasoval pouze Jiří Tměj s valachem Londonderry DK a musel se tak spokojit se sedmou příčkou. Jelikož však měl pomalejší čas, i kdyby nezaznamenal jedno shození, na pořadí by to nic nezměnilo. Šestý skončil Němec Michael Fritsch v sedle klisny Charterfly G, jehož o šest setin předstihl Přemysl Adam se čtrnáctiletým hřebcem Cachasem.

Na stupně vítězů nakonec šli při závěrečném dekorování hned čtyři jezdci a dva se museli podělit o třetí schůdek, neboť Alžběta Vojtková na valachovi Catarovi i Jiří Hruška, jenž sedlal klisnu Rieky projeli cílem v totožném čase 41,23 sekundy.

Zhruba čtvrt vteřiny rozhodlo o druhém místě polského reprezentanta Lukasze Kozy na klisně Ballantině. O poznání rychlejší však byla Tereza Svobodová na klisně Britanii. Jí časomíra ukázala hodnotu 39,05, což s přehledem stačilo na vítězství.

Během června se v České republice uskuteční ještě dvoje mezinárodní skokové závody. Od 16. do 19. června proběhne v Chuchle Areně Praha třetí ročník CSIO3*-W CET Prague Cupu, který letos poprvé zahrnuje jak Pohár národů, tak nedělní Světový pohár. Hned v následujícím týdnu od 22. do 26. června bude hostit olomoucké Equine Sport Centrum devátý ročník závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc, které jsou taktéž součástí Světového poháru.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️