Olomoucký hattrick Jörne Sprehe. Vladimír Tretera byl v GP třetí

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 16. až 20. června uskutečnil již osmý ročník mezinárodních skokových závodů, které jsou tradičně součástí série Světového poháru. Celkem se uskutečnilo 24 soutěží.

24.06.2021 06:48  |  Pořad: Skoky  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Jedním z vrcholů byla sobotní Cena města Olomouce s překážkami do 145 centimetrů. Z českých zástupců se do rozeskakování probojovala Tereza Svobodová, která po jedné chybě skončila Kleiner Lordem osmá. Soutěž bodovanou do žebříčku Longines Ranking vyhrál Bronislav Chudyba v sedle Corbina. Slovenský jezdec předvedl na zkráceném parkuru i napodruhé bezchybnou a zároveň nejrychlejší jízdu.

Neděle přinesla Grand Prix započítanou do série Světového poháru. S kurzem s výškou do 160 centimetrů si dokázaly bez trestných bodů poradit jen tři dvojice. V rozeskakování se jako první představil úřadující mistr České republiky Vladimír Tretera v sedle Gangstera vh Noddevelt a do cíle dojel s nulou v čase 37,20 sekundy. Hned následující jezdec tento výkon překonal. Polák Mateusz Tyszko s hřebcem Zirocco Air předvedl rovněž čistou jízdu a zapsal čas o půl sekundy rychlejší.

V případě Velké ceny tentokrát platilo „to nejlepší nakonec“. Poslední dvojice v rozeskakování Jörne Sprehe a Stakki´s Jumper potřebovala pro zdolání rozhodujícího parkuru výrazně kratší čas, přesně 33,52 sekundy. Na překážkách navíc opět nechybovala. Potřetí v kariéře se tak německá reprezentantka mohla radovat z vítězství v Grand Prix Olomouce. Polák Tyszko bral druhé místo a třetí příčku obsadil Vladimír Tretera.

Poslední významnou soutěží mítinku byla Velká cena Czech Equestrian Teamu v rámci kvalifikace European Youngster Cupu. Do rozeskakování se probojovaly tři české dvojice. Mariana Michlíčková na Leeve Jung dojela s chybou čtvrtá. Kateřina Kučerová na ryzákovi King Kongovi shodila dvě překážky a obsadila šestou příčku. Nejlepší výkon ze všech podala Tereza Svobodová, která s klisnou Britanií kurz překonala bez chyb v čase 32,5 sekundy.

Kolbiště v olomouckém Equine Sport Centru nezůstane prázdné na dlouho, neboť hned začátkem července se zde uskuteční závod zařazený do Českého skokového poháru. O další dva týdny později se na stejném místě utkají parkuroví jezdci a koně o mistrovské tituly.