EquiTV.cz

reklama 31D
banner
banner
banner
bannerreklama

Ohlédnutí za sedmým kolem Českého skokového poháru v Olomouci

19.07.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Připomeňte si ve video reportáži EquiTV sedmé kolo Českého skokového poháru. To se konalo během druhého červencového víkendu v Equine Sport Centru v Olomouci a Velkou cenu tam ovládl Jiří Hruška. Túru vede Jan Štětina. Nabídneme i další soutěže.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner

Dějištěm sedmého kola Českého skokového poháru se stalo Equine Sport Centrum v Olomouci, kde se závodilo ve dnech 11. až 14. července. Nedělní program nabídl vrcholy túry pro juniory, pro jezdce ve věku do 25 let a zejména Velkou cenu bodovanou do hlavní série.

Dílčí finále Czech Junior Cupu s překážkami do 125, respektive 130 centimetrů nabídlo rozeskakování, v němž viděli diváci řadu čistých výkonů. Kdo chtěl pomýšlet na stupně vítězů, musel zároveň patřit k nejrychlejším. Sára Finsterle s Harcem-N projela cílem v čase lehce přes 35 sekund, což stačilo na třetí místo. Výrazně rychleji procválala kurzem Roberta Smékala Mariana Michlíčková, jež si v sedle holandské klisny Ziro Percent zapsala čas 33,60 setin sekundy a druhou příčku. Marianu Michlíčkovou dělilo pouhých sedm setin sekundy od vítězky. Tou se stala Klára Poledňáková s třináctiletým švédským valachem Spellbound. V čele bodování Czech Junior Cupu je po sedmi závodech Oliver Písařík. Druhá je aktuálně Tereza Svobodová a na třetím místě se drží Natálie Očenášková.

Na jezdce ve věkové kategorii U25 čekal parkur s překážkami do 135 centimetrů. Také v této soutěži došlo na rozeskakování. Bez trestných bodů v čase 34,43 setin sekundy ho překonala Kateřina Svěráková s klisnou Arven 3 a ve výsledkové listině brala třetí místo. Druhá dojela s nepatrným časovým rozdílem Sára Finsterle, jež tentokrát sedlala holštýnskou klisnu Elektru. Nejrychleji a bez chyb se se zkráceným kurzem popasovala Natálie Ulčová. Ta se tak v sedle Demonta mohla začít radovat s dalšího triumfu v seriálu. Natálie Ulčová je navíc v žebříčku seriálu U25 s obrovským náskokem usazená na pozici lídra. Na druhé příčce je Miroslava Škanderová před třetí Ninou Kaločovou. 

Hlavní túra Českého skokového poháru je složená z Velkých cen, jež jsou pokaždé vrcholem daného kola. Creditas Velká cena Olomouce byla postavená jako parkur stupně T s jednou hvězdou. Její překážky tak dosahovaly výšky do 145 centimetrů.

O nejvyšších příčkách se rozhodovalo ve finále pro deset nejlepších dvojic základního kola. Jako první se představil Jiří Hruška v sedle klisny Arven 2. Z úvodní části soutěže si přinášel osm trestných bodů, ke kterým navíc přidal jednu chybu. Dalším finalistou byl Zdeněk Žíla s koněm Chacco-To. Ten se však rozhodl dále nestartovat a automaticky tak klesl na poslední místo TOP desítky. Sedm trestných bodů inkasovala v první jízdě Kateřina Kubrická s klisnou Lentilkou. Napodruhé už nechybovala a zařadila se na vedoucí pozici před Jiřího Hrušku.

Hned vzápětí jí překonal Jan Chýle s běloušem Abdulahem B. Ten si zapsal pouze pět trestných bodů, jež dovezl v prvním kole. Jednou zaváhal v základní části také Jan Štětina s hřebcem Gylordem S. Ve finále projel cílem s nulou, a vystřídal Jana Chýleho na pozici průběžného lídra. V tento okamžik přišli na řadu ti účastníci, kteří měli výhodu čistého konta. Nicola Grünthalová ve dvojici s valachem Leandrem S navíc nechybovala ani napodruhé a sesadila tak Jana Štětinu z průběžné první příčky. Ani ona se tam ovšem dlouho neohřála. Na řadu přišel Jiří Hruška s druhým svým finálovým svěřencem Oridou M. V obou kolech zajel čistě, navíc v nejrychlejším čase a dostal se tak do vedení.

Tina Šalková startovala s devítiletým Dartaňanem a po bezchybné první jízdě inkasovala následně čtyři trestné body za jedno shození. Stejný scénář mělo účinkování Tanyi Levorchick. Americká jezdkyně dlouhodobě žijící v České republice sedlala holštýnského hřebce Coco D Eclipse a po čistém základním kole s ním jednou chybovala ve finálové jízdě. Nejlépe vyšla úvodní jízda Lucii Strnadlové na koni Fall River Blue VDL. Do rozhodující části tak nastupovala jako poslední. Ve finále ovšem shodila hned dvě překážky a s osmi trestnými body obsadila až osmou příčku konečného pořadí.

Vítězem se stal Jiří Hruška po výkonu s klisnou Oridou M. Na druhém místě skončila Nicola Grünthalová a třetí dojel Jan Štětina. Jan Štětina se nadále drží v čele bodování Českého skokového poháru, v němž má 68 bodů. O 14 bodů méně má druhý Jan Chýle. Na třetím místě je Rudolf Doležal s 46 body a v TOP4 je ještě Ondřej Pospíšil. Nezkrácený záznam z Českého skokového poháru v Olomouci najdete na našem webu www.equitv.cz.

Foto: Zenon Kisza

POŘAD: Skoky

reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 08. 08. (čas bude upřesněn): skoky MČR d,j Chuchle

• 08. 08. (čas bude upřesněn): skoky MČR d,j Chuchle - párty mistrů

• 08. 08. (čas bude upřesněn): vytrvalost MČR Chlumec - vyhlášení

• 09. 08. (čas bude upřesněn): skoky MČR d,j Chuchle

• 09. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Hradištko

• 14. až 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 14. a 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO Zduchovice

• 15. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Opava

• 16. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Netolice

• 16. 08. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 20. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO3* Prague Cup

• 21. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 22. 08. (čas bude upřesněn): minihorse Opřetice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky a drezura MČR pony Zduchovice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE