Ohlédnutí za MČR pony ve Zduchovicích. Noví mistři v drezuře i parkuru

Zduchovice zažily extrémně vytížený srpen. Vedle dalších akcí se tam konalo také mistrovství České republiky pony v drezuře a parkurovém skákání. Připomeňte si, kteří jezdci si rozdělili medaile v kategoriích, které vrcholily v neděli 25. srpna.

31.08.2019 12:10  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Už řadu let jsou tradičním dějištěm mistrovství České republiky pro děti na ponících středočeské Zduchovice. A letošní sezona nebyla výjimkou. Většina vypsaných kategorií jak v drezuře, tak parkurovém skákání, vyvrcholila v neděli 25. srpna a my si průběh těchto soutěží připomeneme.

Tři kola čekala na účastníky drezurního šampionátu pro děti od 14 do 16 let. Victorii Schopper na Coco Chanel úvod závodů příliš nevyšel, její zahajovací úlohu hodnotili rozhodčí až jako sedmou nejlepší. Pak však přišly dva výborné výkony, které jí pomohly k zisku bronzové medaile. Jen o tři desetiny procenta lepší průměrnou známku měla Sára Kotisová, která se tak v sedle valacha Nispucka radovala z titulu vicemistryně. S přehledem zvládla náročný program akce Tereza Matoušková s poníkem Coelenhage´s Las Vegas, jež se ujala vedení už v zahajovací úloze a svou pozici uhájila do samého závěru.

Pro širokou věkovou skupinu od 11 do 16 let na ponících s kohoutkovou výškou do 148 centimetrů byla vypsaná kategorie Master. Té dominovala trojice českých reprezentantek, která do Zduchovic dorazila s čerstvými zkušenostmi z nedávného mistrovství Evropy v Polsku. Bronz získala Zuzana Hradilová, jež si s desetiletým valachem Arturem Martini vyjela průměrné hodnocení 67.508 tisícin procenta. Těsný rozdíl pouhých 20 setin procenta pomohl ke stříbru Nikole Feherové. Ta na šampionátu sedlala svou stájovou jedničku klisnu Kimberly. Tři nejlepší úlohy a známka dosahující bezmála hodnoty 73 %, to byla bilance novopečené mistryně České republiky v kategorii Master. Stala se jí Anna Procházková s koněm Nice Guy.

Neděle nabídla také vrcholy tří individuálních soutěží v parkurovém skákání. Mezi jezdci od 11 do 13 let na ponících s výškou do 135 centimetrů přineslo třetí nedělní kolo napínavé rozuzlení. Právě až v třetí jízdě dovezla Nikola Simandlová s klisnou Veris Ponysport jediný trestný bod za překročení stanoveného času a zavřela si tak cestu do bojů o medaile. Do rozeskakování se probojovaly tři dvojice. Kateřina Kašparová na hnědce Elišce ve zkrácené jízdě chybovala jednou a byl z toho bronz. S nulou dojela do cíle Agáta Lagronová v sedle Mezennests Ramony a její čas měl hodnotu 35,17 setin sekundy. Poslední jezdkyně v rozeskakování Magdalena Held s klisnou Roxanne předjela svou soupeřku o čtyři sekundy a s čistým kontem vybojovala zlato. Agáta Lagronová brala stříbro a třetí místo obsadila Kateřina Kašparová.

Další z kategorií, jejíž vyvrcholení se odehrálo v rámci nedělního programu, byly skoky pro jezdce od 11 do 13 let na ponících mezi 136 a 148 centimetry. Také zde muselo o titulech pro rok 2019 rozhodnout rozeskakování, které tři účastnice zvládly bez trestných bodů. Na třetí místo dosáhla díky času 38,28 setin sekundy Kateřina Benešová s klisnou Extreme Lucky. O více než tři sekundy rychleji projela kurzem Sarah Dajbychová, která sedlala zkušeného poníka Top Deja Vue. A mohla se tak těšit z titulu vicemistryně. Když projela cílem Anna Marie Vítek s běloušem Mateem di Belle, časomíra se zastavila na neuvěřitelných 30 sekundách a 70 setinách a o nové mistryni republiky bylo rozhodnuto.

Nejstarší děti od 14 do 16 let s poníky do 148 centimetrů absolvovaly rovněž tři kola. I v jejich případě se závěr mistrovství neobešel bez rozeskakování. Vstupenka do něj unikla o jediný trestný bod Leticii Safari, která s poníkem Constantinem S obsadila čtvrté místo. Pro bronz si dojela Klára Smékalová s dvanáctiletou klisnou Majou. Ve zkráceném parkuru jednou chybovala. Čistě dokončila rozeskakování Gabriela Kopřivová na ryzákovi Pepsi SG. Její čas 34,99 sekundy však na nejvyšší příčku nestačil. Zlato získala zkušená dvojice Jana Táboříková a Kara, která procválala cílem s nulou v čase o téměř pět sekund lepším. Záznam z mistrovství České republiky pro děti na ponících ve Zduchovicích najdete na našem webu www.equitv.cz.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️