EquiTV.cz

Živě na EquiTV: Nabité čtyři dny při mistrovství ČR 2020 v Martinicích
reklama 31C
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Ohlédnutí za čtrnáctým ročníkem Memoriálu Jana Papouška v Martinicích

12.07.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Neuvěřitelných čtrnáct let, tak dlouho se už jezdí v Martinicích parkurový Memoriál Jana Papouška. Letošní ročník se uskutečnil během druhého červencového víkendu. Připomeňte si výkony účastníků včetně vítěze Jana Chýleho v reportáži EquiTV.

reklama 32D
banner
banner
banner
banner
banner

Memoriál Jana Papouška, který je už čtrnáct let spojený s jezdeckým areálem Equitana v Martinicích na Příbramsku, patří k velmi oblíbeným závodům. A to jak mezi jezdci, tak mezi diváky. Samotná soutěž věnovaná památce úspěšného parkurového trenéra Jana Papouška byla na programu v neděli 7. července. Šlo o dvoukolový parkur a jeho překážky dosahovaly výšky do 145 centimetrů. O konečném pořadí se až na dvě výjimky rozhodlo ve druhém kole.

Jako první do něj nastupoval Jakub Štěrba. S hřebcem Warnessem si přinášel z první jízdy jednu chybu a napodruhé už nezaváhal. Také Linda Portychová s klisnou La Mirage měla v polovině soutěže - stejně jako řada dalších dvojic - na kontě čtyři trestné body. V druhém kole přidala dalších pět. V čele se tak držel Jakub Štěrba. I Ondřej Nágr v sedle D.Amelusiny R22 zaznamenal v úvodní části soutěže jedno shození a v druhé jízdě už nezaváhal. V případě rovnosti součtu bodů rozhodoval v této soutěži čas dosažený v prvním kole. Ten měl Ondřej Nágr lepší než Jakub Štěrba, a tak se ujal vedení.

Karel Polák nastoupil s hřebcem Empirem 1 a v úvodu s ním chyboval jednou. V další jízdě přidal pět trestných bodů, což v součtu na nejvyšší pozice výsledkové listiny nestačilo. Pátý startující Ondřej Pospíšil zamíchal pořadím a vyhoupl se do průběžného vedení. S Einfachem po jedné chybě v prvním kole zajel bezchybnou druhou část a přihlíželo se k prvnímu času, který v jeho případě činil 80,29 sekundy. Dlouho se ale na výsluní neohřál. Hned další dvojice Vladimír Tretera a Gangster VD Noddevelt měla stejné skóre a o sedm setin lepší čas.

Dvakrát čtyři trestné body inkasovala Kateřina Kučerová s klisnou Anabel Vant Kathof. Jezdce na nejvyšších příčkách tak ohrozit nemohla. Naopak velmi dobře si vedl Miloslav Vítek, který v sedle vestfálské klisny Capri 100 dovezl v součtu čtyři trestné body. Čas prvního kola měl pod hranicí 80 sekund a stal se novým lídrem soutěže. Kamil Papoušek memoriál na počest svého tatínka v minulosti už dokázal vyhrát. Tentokrát mu ale jízdy nevyšly podle představ. Celkem dovezl s valachem Mister Star VD Zandhoeve devět trestných bodů a skončil v druhé desítce výsledkové listiny. 

Další z jezdců, kteří si přinášeli chybu z úvodní jízdy, byla Michaela Refková s bělkou Grace Federicou. Napodruhé se jí podařilo překonat kurz čistě a výborný čas jí zajistil průběžné vedení. Na první příčce se ovšem neudržela dlouho. Následující jezdkyně Andrea Halíková na Colettě závodila podle úplně stejného scénáře, tedy čtyři plus nula trestných bodů. V prvním kole však byla velmi rychlá, a tak odsunula Michaelu Refkovou na druhé místo. Prvním jezdcem, který vstupoval do kolbiště s čistým štítem, byl Ladislav Arient v sedle Apolla. Jenže napodruhé se dopustil jednoho shození a čas z první jízdy byl natolik pomalý, že kvůli němu klesl až na konečné jedenácté místo.

Prvním účastníkem s dvěma nulami byl Matěj Kotalík na koni Sir Sid. Nezbývalo mu, než čekat, jak si povedou poslední dva jezdci. Pro tento okamžik byl na průběžné první příčce. Jan Chýle s hřebcem Cool Paradise se popasoval s oběma koly také bez zaváhání. Bylo tedy jasné, že minimálně dvě dvojice postoupí do rozeskakování. Posledním čistým účastníkem byl Jan Štětina se svou stájovou jedničkou Benitem-S. Jenže po bezchybném úvodu shodil v druhém kole jednu překážku. Brány do rozeskakování mu zůstaly zavřené a musel se spokojit s konečným třetím místem.

Rozhodující zkrácený parkur čekal na dva účastníky. Jako první nastoupil Matěj Kotalík se Sirem Sidem a nasbíral celkem 22 trestných bodů. Nebývale vysoké skóre hrálo do karet jeho soupeři Janu Chýlemu v sedle Cool Paradise. Také on chyboval a cílem projel s třinácti trestnými body, ale na vítězství ve čtrnáctém ročníku Memoriálu Jana Papouška to stačilo. Nezkrácený záznam z Memoriálu Jana Papouška si můžete pustit na adrese www.equitv.cz.

 

Štítky: skokyMartinice
POŘAD: Skoky

reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 01. až 04. 10.: skoky MČR Martinice

• 03. 10.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 09. až 11. 10.: skoky MSR Šamorín

• 10. a 11. 10.: skoky ESC Olomouc

• 11. 10.: skoky Chuchle Arena Praha

• 17. 10.: dostihy Most

• 17. a 18. 10.: výstava a skok ve volnosti Svržno

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE