EquiTV.cz

Nechte se naladit! Laďte EquiRadio.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31C
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Ohlédnutí za bouřlivým MČR ve všestrannosti. V Borové lítaly blesky

reklama
10.08.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Rozmary počasí potrápily pořadatele i účastníky mistrovství České republiky ve všestrannosti, které se konal během prvního srpnového víkendu v Borové. Připomeňte si jeho průběh, na jehož konci se radovali novopečení mistři v čele s Pavlem Březinou.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner

Letošní mistrovství České republiky ve všestrannosti hostila ve dnech 2. – 4. srpna jihočeská Borová. Původní harmonogram soutěží narušily silné bouřky a krupobití, kvůli kterému byl pořadatel nucen u některých z vypsaných kategorií změnit program soboty a neděle. V sobotu absolvovala většina účastníků parkur, který neklade tak náročné podmínky na absolutní bezpečnost tratě a teprve v neděli se jely terénní zkoušky.

Mezi jezdci na pony se nejvíce dařilo Emě Štěpánkové v sedle Kateřiny 1, která vybojovala prvenství v klání dětí ve věku od 10 do 13 let. Ve starší skupině jezdců na pony od 13 do 16 let nenašla přemožitele Nela Havelková s Pírkem. Ta suverénně vyhrála drezuru a následně předvedla bezchybnou skokovou i terénní zkoušku. Pouze tři účastníci se sešli v soutěži dětí s velkými koňmi. Nejlépe z nich si nakonec se všemi částmi šampionátu poradila Nikola Bártová na Garantovi. 

Čtrnáct mladších juniorů čekala obtížnost úrovně ZL. Výborně vstoupila do šampionátu Tereza Látalová s Pedrem 9, jejich drezura byla oceněna jako nejlepší. Jenže v terénní jízdě přidala šest trestných bodů a byl z toho bronz. Dobrý základ z drezury měla i Anna Havlová na Dexterovi. Drobnou penalizaci inkasovala za čas v krosu, ale i s konečným výsledkem dosáhla na titul vicemistryně. Zlato získala Zuzana Švarcová, která zvládla na výbornou hlavně skokovou a terénní zkoušku. V sedle koně Scyris MT-2 ani v jednom případě nezaváhala a porazila další soupeře, kterým sebrala jejich náskok z páteční drezury.

Soutěž stupně L byla připravená pro starší juniory, tedy jezdce ve věku od 17 do 18 let. Na stupně vítězů se i přes lehké překročení času v krosu dostala Natalia Tarabini. S devítiletým Rykem obsadila třetí místo. Druhá dojela Veronika Petráčková na Viktorovi 11. Vstup do šampionátu jí příliš nevyšel, ale ztrátu z drezury dohnala skvělými výkony během dalších dní mistrovství. Z mistrovského titulu se radovala Michaela Haderková. V pátek si v sedle Mr. Míši zapsala velmi dobrou známku za drezuru, na překážkách v sobotu nechybovala a v nedělním krosu si už dokázala výsledek pohlídat.

Kategorii mladých jezdců letos nahradila nová věková skupina jezdců do 25 let. Ty čekala soutěž s obtížností dvou hvězd. Tady promluvil do konečného pořadí až samotný nedělní závěr. Na kros nebude vzpomínat v dobrém Šárka Douchová, kterou zkouška stála medaili. V sedle Cofi po dvou dnech držela druhé místo. V neděli ovšem dovezla přes 28 trestných bodů a klesla o pět příček níž. Alžběta Vyštajnová na Elzarovi přišla při krosu dokonce o prvenství. Nastupovala do něj jako vedoucí jezdkyně, ale po časové penalizaci brala nakonec bronz. Vicemistryní republiky se stala Vladimíra Pechanová v sedle Rosy P. Té naopak parkur i terénní jízda vyšly na výbornou. Zlato získala Anežka Lexová na klisně Buena Vista. Po šestém místě v drezuře už po zbytek šampionátu nezaváhala a propracovala se až na nejvyšší příčku. 

Do nejtěžší tříhvězdové seniorské úrovně se přihlásila několikanásobná mistryně v kategorii mladých jezdců Eliška Orctová s běloušem Bonusem. V drezuře začala výborně a po sobotním parkuru se držela na šesté příčce. Do závěrečné terénní zkoušky však nakonec po konzultaci s trenérem Jaroslavem Hatlou nenastoupila. Důvodem byly právě rozmary počasí. Velmi dobře si vedla Miriam Záveská. Ta se v sedle klisny Expectancy Lucy nacházela po drezuře a čistém krosu na páté příčce. Navzdory tomu, že v terénu nabírala přes jedenáct trestných bodů, svou pozici udržela. 

Těsně pod stupni vítězů zůstala dvojice Radim Toman a Easy Jump. Úvod šampionátu jim sice nevyšel nejlépe, jejich drezura byla hodnocena až jako dvanáctá, v parkuru a krosu si ovšem zapsali dvě nuly. Bronz vybojoval Miroslav Trunda s klisnou Shutterflyke, který byl ještě po druhém dni horkým adeptem na vítězství. Jenže v nedělní terénní zkoušce nasbíral trestné body. Na druhé místo se díky čistému výkonu v terénní jízdě vyšvihla Veronika Příhodová v sedle valacha Expressa-EV. 

Nejsilnější nervy prokázal v Borové Pavel Březina. Ten se po parkuru držel s klisnou Cona Ciou v závěsu za vedoucím Miroslavem Trundou. Na rozdíl od něj však projel cílem krosu s nulou a stal se tak mistrem České republiky pro rok 2019. Nezkrácený záznam z mistrovství České republiky ve všestrannosti najdete na adrese www.equitv.cz. 

 

POŘAD: Všestrannost

reklama 33A
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

 

NEPŘEHLÉDNĚTE