KMK 2022 zahájeno. V Písku nejvíc bodovali Kannthago DK a Wrangler ZH

Ve středu 18. května odstartovala letošní série Kritérií mladých koní. Dějištěm prvního parkurového kola se stal Zemský hřebčinec v Písku a o účast ve speciálních chovatelských soutěžích pro čtyř až šestileté koně byl obrovský zájem.

25.05.2022 17:45  |  Pořad: Skoky  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Dvaatřicet dvojic nastoupilo do soutěže pro hřebce a valachy narozené v roce 2018. V silné konkurenci nenašel přemožitele belgický ryzák Toohey van de Reesterhof. Hřebce po Tangelo van de Zuuthoeve sedlal Ondřej Nágr a vysloužil si známku 25,400. Na druhém a třetím místě se seřadili slovenský teplokrevník Ulrich DK s Jiřím Tmějem následován hřebcem Espacem, který je příslušníkem plemene český teplokrevník a v Písku s ním soutěžila Kateřina Mestenhauserová.

Vítězkou mezi čtyřletými klisnami se stala Dark Pearl po plemeníkovi Untouchable. Bělku, která je zástupkyní slovenského teplokrevníka předvedl Václav Horký. Za ní se na pomyslných stupních vítězů umístily klisny českého chovu, druhá Dakota s René Síposem a třetí Alfa 50, kterou sedlal Petr Vančura.

Mezi pětiletými hřebci a valachy vyhrál hnědák Kannthago DK s Jiřím Tmějem. Slovenský teplokrevník po Kannanovi tak navázal na úspěšnou sezonu 2021, v níž ovládl finále čtyřletých. Komisař Jan Chýle mu dal tentokrát známku 25,800 a hřebec tak patřil ke dvojici koní s nejvyšším hodnocením tohoto kola. Do top trojky se probojovali také zástupci západoevropského chovu. Druhé místo bral belgický teplokrevník Rythmic DK s Ondřejem Nágrem a třetí dojel Hanoverán Harry P, kterého vedl parkurem Matěj Kotalík.

Vítěznou dvojici v soutěži pětiletých klisen tvořila holštýnská hnědka Universe Touch po hřebci United Touch S spolu s Matoušem Kořínkem v sedle. Na druhé místo mezi klisnami ročníku 2017 dosáhla Una De Plaisir-M. S reprezentantkou plemenné knihy rakouský teplokrevník závodil Luboš Kozák. Třetí pak dojel Petr Dohnal na holštýnské hnědce jménem Kalea.

Šestiletý hnědák Wrangler ZH po Warness obsadil první místo ve své kategorii, když zapsal stejně jako pětiletý Kannthago rekord kola, tedy 25,800 bodu. Domácího hřebce předvedl Jakub Štěrba. Přes 25 bodů dostal ještě slovenský teplokrevník Caruso 437, který dosáhl s Matějem Kotalíkem na druhou příčku a také český teplokrevník Volis. Ten dojel se Zdeňkem Hrnčířem třetí.

Mezi klisnami narozenými v roce 2016 se Janu Chýlemu nejvíce líbila hanoverská klisna Charlotte, jejímž otcem je oblíbený plemeník Quaid FRH. V Písku závodila ve dvojici s Matějem Kotalíkem. Druhé místo brala Xawarna, která reprezentuje český chov. Ryzku mohli vidět diváci v sedle s Kateřinou Veselovskou. Hned za ní pak dojela další klisna českého teplokrevníka Varmon s Václavem Horkým.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️