EquiTV.cz

reklama 21D
banner
banner
banner
banner
banner

Kellnerová: Doufám, že Prague Lions budou letos v O2 areně na bedně

reklama

V rámci Super Cupu GCL bude letos Anna Kellnerová jen v roli manažerky týmu Prague Lions. S kolegy má připravenou jasnou strategii, jak se v ideálním případě dostat nejen do finále, ale i na pódiové umístění. Závodit bude v individuálních soutěžích.

16.11.2023 08:00  |  Pořad: Skoky  | 
ROZHOVOR
 |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22C
banner
banner
banner

 
Anna Kellnerová bude při letošním pátém ročníku galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs statovat v sedle valacha Hurricane D.D. pouze v rámcových soutěžích a do týmového Super Cupu GCL půjdou její kolegové Niels Bruynseels, Pieter Devos a Fernando Martinez Sommer. Přesto čtvrteční čtvrtfinále nebude bez české účasti, jelikož za družstvo Monaco Aces, které v základní části skončilo na poslední šestnácté pozici, odstartuje Sára Vingrálková na jedenáctiletém valachovi How Easy. 
 
Pražští lvi se umístili v žebříčku Global Champions League šestí, a tudíž do úvodní vyřazovací části, kterou nemusí absolvovat nejlepší čtyři celky, nastoupí jako druzí od konce. Ze tří nasazených dvojic se jako první představí Fernando Martinez Sommer na šestnáctiletém valachovi Cor Bakker. Po něm bude následovat Niels Bruynseels na čtrnáctiletém Delux van T & L a finišmanem je Pieter Devos v sedle šestnáctileté klisny Mom´s Toupie de la Roque. 
 
„S klukama máme domluvenou jasnou strategii, čímž se pro mě role manažerky zjednodušila. Doufám, že nenastanou žádná překvapení před čtvrtfinálovou soutěží, abychom nemuseli plány měnit. Každopádně ten balanc mezi týmem a mojí účastí v individuálních soutěžích, které budou vždy předcházet týmovému klání, bude pro mě napínavý. Moc se však na to těším a myslím, že to zvládneme,“ říká Anna Kellnerová.
 
Jak ve středu po oficiální tiskové konferenci uvedla, Prague Lions udělají vše pro to, aby se dostali do finále a poprvé v historii GC Playoffs vybojovali nějaké pódiové umístění. „Bylo by to úžasné. Měli jsme trochu smolnou sezonu, tak doufám, že tady v Praze by nám to mohlo vyjít a jedna, nebo dvě klády by nám nemusely spadnout. Klukům se v Rijádu opravdu dařilo a jsou tak namotivovaní,“ konstatuje manažerka týmu.
 
Do zahajovací části Super Cupu GCL jsou nahlášeni největší koňští tahouni týmu, jimiž jsou již zmínění Mom´s Toupie de la Roque, Delux van T & L a Cor Bakker. „Pieter a Fernando však mají v Praze ještě další dva koně, kteří nepřijeli kvůli individuálním soutěžím, ale měli by se představit v rámci týmu. Máme domluveno, jak poskládat každé kolo s co možná nejsilnější sestavou koní. Doufám, že každý den postoupíme dál, abychom se dostali až do finále,“ nastínila možný vývoj soutěže rozdělené do tří závodních dnů. 
 
Hnacím motorem pro Prague Lions by měli být domácí fanoušci. Pořadatelé prozradili, že očekávají účast více jak 35.000 diváků a je tak jasné, že padne loňský rekord v návštěvnosti, který činil během čtyř dnů 31.129 osob. „Určitě takto velká divácká kulisa zvyšuje tlak, ale na druhou stranu si to extrémně užívám, jelikož ta podpora, kterou vysílají fanoušci do arény, je nepopsatelná. Vždy jsou z toho všichni jezdci nadšení a shodují se na tom, že je to neuvěřitelný zážitek. Tím, že diváci intenzivně fandí všem jezdcům a koním, je Praha naprosto unikátní a já jsem za to všem lidem, kteří přijdou, vždy hrozně vděčná,“ prozradila Anna Kellnerová. 
 
Ačkoliv příští rok převezeme po Praze pořadatelskou štafetu Global Champions Playoffs saudskoarabský Rijád, česká reprezentantka v této světové parkurové sérii chce dál podporovat české jezdectví. „Určitě budu chtít pokračovat ve vzdělávání veřejnosti. Chci podporovat tento sport, ukazovat, kam jezdíme a být součástí české jezdecké komunity. I když příští rok nebudeme v Praze při Playoffs, tak chceme využít toho, co jsme tu vybudovali a tlačit tu velkou kouli před námi. Věřím, že postupem času by mohlo být součástí série Global Champions více českých jezdců. Jezdecká komunita u nás se stále rozrůstá a jsou v ní stále víc a víc ambiciózní lidé, kteří si uvědomují, že tento sport není jen o tom, že se skáče přes překážky, ale že tam jde o management, o welfare koní a zodpovědnost za ta zvířata. Když to budou mít všichni na mysli, tak se ten sport postupně posune dál a budeme mít více jezdců na světové úrovni a také v Longines Global Champions Tour. Z mého pohledu se vše musí točit kolem koní a kolem toho, aby byli spokojeni a nebylo to jen o sportu. Je to i o jejich psychické stránce. Musí je to bavit a měli by mít kolem sebe lidi, které to taky baví, mohou je podporovat a dávat jim vše, co potřebují,“ dodává Anna Kellnerová. Ta společně s týmovými kolegy nachystala pro své příznivce autogramiádu, jež je naplánována na sobotu od 18:10 hodin mezi sektory 110 a 111. 
 
Galashow světového parkuru se koná v libeňské O2 areně od čtvrtka 16. do neděle 19. listopadu. Mezi hlavní body programu se řadí sobotní Super Grand Prix LGCT, ale také Super Cup GCL, který startuje již ve čtvrtek. Do pátečního semifinále týmové soutěže mají zajištěn přímý postup ze základní části seriálu nejlepší čtyři celky z celkových šestnácti. Dvanáct zbývajících musí nejprve projít sítem čtvrtečního čtvrtfinále, což se bude týkat vedle jiných celků i družstva Prague Lions. Do nedělního finále se páteční části probojuje už jen šest týmů a stejný počet jich z klání vypadne.
 
Součástí akce je také jedinečná jezdecká show, v níž diváci uvidí poprvé v České republice netradiční disciplínu Horseboarding, kdy jezdec v sedle koně za sebou táhne skateboardistu na off-roadovém skateboardu. Velkou dávku adrenalinu nabídne i vystoupení skupiny Cali Voltige, která na koních předvádí akrobatické kousky označované jako džigitovka. Spojení akrobacie, tance a jízdy na koni představí v Praze Dajana Pfeifer. Přítomnému publiku ukáže také bezmeznou důvěru, kterou si může člověk s koněm vybudovat. Chybět letos nebudou v O2 areně opět vozatajové. Se svými čtyřspřežími se utkají při překážkové jízdě. 
 
V rámci artistické show pod taktovkou Michala Cabana návštěvníky jistě nadchnou vedle mnohých účinkujících i velké svítící loutky Dundu. Děti si ve fanzóně budou moci vyzkoušet mimo jiného přeskákat miniaturní parkur s překážkami Longines Global Champions Tour. Podrobnosti o programu najdou zájemci na webu www.pragueplayoffs.com, kde je také odkaz na on-line prodej vstupenek.
 
Foto: Josef Malinovský, poskytlo tiskové středisko GC Prague Playoffs
Zdroj: tisková zpráva GC Prague Playoffs

reklama 23B
banner
banner
banner
banner
banner
 

 

Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první

 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
NE⏳21.07. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
ÚT⏳23.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Hradištko  
NE⏳28.07. ⏰00:00 skoky (MČR) Martinice  
SO⏳03.08.  ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
SO⏳03.08. ⏰00:00 klusáci Chuchle  
SO⏳03.08. ⏰00:00 chov (Shagya) Hradištko  
NE⏳04.08. ⏰00:00 spřežení (MČR) Tlumačov  
NE⏳04.08. ⏰00:00 skoky (MČR) Zduchovice  
NE⏳04.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
PO⏳05.08. ⏰00:00 výstava koní Svržno  
ÚT⏳06.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
SO⏳10.08. ⏰00:00 klusáci Kolesa  
NE⏳11.08. ⏰00:00 drezura (MČR) Zduchovice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 dostihy Netolice  
NE⏳11.08. ⏰00:00 skoky (ČSP) Jítrava  
ÚT⏳13.08. ⏰00:00 skoky (KMK) Písek  
SO⏳17.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 finále ZP Humpolec  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky Chuchle  
NE⏳18.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Opava  
NE⏳18.08. ⏰00:00 dostihy Karlovy Vary  
SO⏳24.08. ⏰00:00 skoky (ČSP)  Ptýrov  
SO⏳24.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
SO⏳24.08. ⏰00:00 dostihy Most  
NE⏳25.08. ⏰00:00 pony (MČR)  Zduchovice  
PÁ⏳30.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 skoky (KMK)  Písek  
SO⏳31.08. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 přehlídka ČT  Písek  
NE⏳01.09. ⏰00:00 všestrannost (MČR)  Borová  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (AJT) Hradištko  
NE⏳01.09. ⏰00:00 skoky (ČSP) Hořovice  
NE⏳01.09. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

 

EQUINET nabízí kompletní informační servis ze světa koní:
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
SLEDUJTE JEZDECTVÍ NA ČT SPORT! PŘEHLED POŘADŮ NAJDETE ZDE
NEPŘEHLÉDNĚTE