EquiTV.cz

EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
EquiRadio.cz: poslouchejte o koních KAŽDÝ DEN!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31A
banner
banner
banner
bannerreklama

Jezdecký magazín EquiTV: Drezurní MČR v Královicích a GC v Chantilly

reklama
25.07.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Poslední červencový Jezdecký magazín EquiTV nabízí ohlédnutí za mistrovstvím ČR v drezuře a paradrezuře, které hostily Královice. Vrátíme se také k sérii Global Champions. Její dvanácté kolo se konalo ve francouzském Chantilly.

reklama 32D
banner
banner
banner
banner

V dnešním Jezdeckém magazínu se vrátíme ke dvěma důležitým událostem posledních dnů. Nabídneme vám obsáhlé ohlédnutí za mistrovstvím republiky v drezuře a paradrezuře, které proběhlo v Královicích u Slaného.
Zkrátka nepřijdou ani příznivci špičkového parkuru. Shrneme to nejzajímavější z další zastávky série Global Champions ve francouzském Chantilly. To všechno uvidíte v příštích patnácti minutách.

 

V Královickém dvoře nedaleko Slaného se během druhého červencového víkendu sešli jezdci drezury a paradrezury, stejně jako fanoušci těchto estetických disciplín. Konalo se tam mistrovství České republiky. O drezurní tituly se jelo v šesti individuálních kategoriích i v kategorii družstev.

Mezi dětmi vybojovala bronz Ema Havlenová v sedle klisny Basilie. Dvojice dostala v tříkolové soutěži v průměru 67,362 %. Johana Vášáryová s Hannah Montanou zahájila šampionát vítězstvím v úvodní dětské úloze. V následujících dnech však obsadila dvakrát druhé místo a i v celkovém hodnocení z toho bylo stříbro se známkou přesahující 68,7 %. Bezmála 70 % dostala od rozhodčích Marie Lumbachová, která si s dvanáctiletou hnědkou Colinda Valk dojela pro titul mistryně České republiky. 

Tři úlohy absolvovali také účastníci šampionátu mladších juniorů. Vzestupnou tendenci měly výkony Jany Táboříkové, která s Janne 1 obsadila postupně čtvrtou, třetí a druhou příčku. Nakonec se mohla radovat z třetího místa. Výborně si vedla i Julie Sekaninová na hřebci Furioso XXV-8. V závěrečné volné jízdě předvedla nejvýše hodnocený výkon. V součtu všech soutěžních dní to stačilo na titul vicemistryně. První příčku obsadila s průměrnou známkou 68,893 % Eliška Skřivanová s hanoverským valachem Farewellem. 

Třetí nejlepší Freestyle zajela v soutěži starších juniorů Victoria Hoffbauerová na Debussym. Po přičtení výkonů z prvních dvou kol však nakonec zůstala těsně pod stupni vítězů. Veronika Gajdolínová sedlala klisnu Donnu Fredericu. Úvodní úloha se jí příliš nevydařila, ale v následujících kolech dokázala výsledky vytáhnout až na bronzovou příčku. Stříbrnou medaili si z Královic odvážela Anna Humplíková. Ta v tandemu s teprve osmiletou klisnou Gambriou SIH předvedla v prvních dvou kolech druhý nejlepší výkon. V průměru si pak vyjela téměř 66 %. S velkým náskokem zvítězila mezi staršími juniory suverénní Eva Vavříková, jež s klisnou Belle Ennie nenašla přemožitele ani v jednom z kol šampionátu. Volnou sestavu zajela za více než 73 % a v průměru si zapsala 71,727 %.

Tradiční kategorii mladých jezdců vystřídala letos túra pro jezdce ve věku do 25 let. Třetí v nové mistrovské soutěži skončila Tina Pospíšilová s klisnou Fiorellou TC. Vicemistryní republiky se stala Aneta Havlíčková. K úspěchu jí pomohl zejména nedělní Freestyle, v němž předvedla s klisnou Fieneke nejvýše hodnocenou sestavu. Z vítězství se radovala Laura Lišková, která v sedle Wormana vyhrála první i druhé kolo. Ve volné jízdě byla sice druhá za Anetou Havlíčkovou, ale na celkové prvenství to nakonec stačilo. 

Senioři mohli, stejně jako v loňském roce, vybírat ze dvou úrovní obtížnosti. V rámci malé túry je čekaly úlohy svatý Jiří, Intermediate 1 a Intermediate 1 freestyle. Právě v závěrečné volné jízdě se dařilo Michalovi Knoflíčkovi na holandském valachovi Zun Light VDL. Zajel třetí nejvýše hodnocenou sestavu. V celkovém pořadí ovšem skončil těsně pod stupni vítězů. Třetí příčku vybojovala Markéta Vášová na Leontýně, a to zejména díky výborné předvedenému druhému kolu. Fabrizio Sigismondi se v Královicích představil s Elegantem, s nímž se mu dařilo při červnových mezinárodních závodech v Brně. Na šampionátu podával den ode dne lepší výkony a v konečném součtu dosáhl na druhé místo s průměrnou známkou téměř 69 %. Mistrovský titul získala Kamila Kotyzová, která s klisnou Radulou předváděla stabilní formu. Za vítěznou volnou sestavu získala od rozhodčích více než 72,5 desetin procenta.

Střední runda složená z úloh IMA, IMB a volné IMAB přilákala na start šest dvojic. Na stupně vítězů po třech těžkých kolech vystoupal Michal Košťál. Šampionát absolvoval s valachem Little Jackem a odvezl si z něj se známkou 67,025 % bronz. Titulem vicemistryně republiky se pyšní Tereza Hábová, jež sedlala svou stájovou jedničku, hnědáka Jamese Bonda. Od Michala Košťála jí dělila jen jedna desetina procenta. Suverénní výkony předvedla Hana Vášáryová s klisnou Filipou, jež zvítězila ve všech vypsaných úlohách a stala se tak mistryní České republiky pro rok 2019. V závěrečném küru si zapsala přes 70 %. 

Pro úplnost musíme zmínit také zlaté medailisty ze soutěže družstev. První místo obsadili Michaela Blatná, Michal Knoflíček, Markéta Vášová a Zdenka Tóth Skripová z týmu Jihomoravské oblasti České jezdecké federace.
V Královicích se odehrálo také mistrovství České republiky v paradrezuře, a to ve sloučené soutěži pro jezdce zařazené v gradech I až V. S velkou převahou obhájila titul účastnice posledních paralympijských her v Riu Anastasja Vištalová. V sedle hnědky Dominique získala ve freestylu hodnocení vyšší než 71 %. V celkovém součtu pak vyhrála se známkou těsně pod hranicí 70 %. Stříbro si odvážela Kristýna Rudolfová v sedle Bajkonura a bronzovou medaili vybojoval Jan Rous na koni Codam. Nezkrácený záznam z mistrovství republiky v drezuře a paradrezuře si můžete pustit na adrese www.equitv.cz.

 

Na kolbišti s kouzelnou kulisou zámku ve francouzském Chantilly se odehrály dvanácté závody zařazené na okruh seriálu Global Champions 2019. Nejlepší parkuroví jezdci a koně světa tam v sobotu 13. července soupeřili o další bodový příděl do žebříčku týmové soutěže Global Champions League. 

Pražským lvům se toto kolo příliš nevydařilo. Marco Kutscher s klisnou Chades of Blue chyboval v první jízdě jednou a stejný výkon zopakoval i ve druhé části soutěže. Jeho kolega z družstva Wilm Vermeir sedlal hnědáka Iq van het Steentje a inkasoval s ním dvakrát osm trestných bodů. Celkový součet stačil tandemu z Prague Lions až na čtrnácté místo. Bronzový stupínek obsadili zástupci Londýnských rytířů. Teprve jednadvacetiletá Britka Emilly Moffit předvedla s valachem Winning Goodem dva čisté parkury. Její krajan Ben Maher v sedle Explosiona vystřídal v druhém kole belgického reprezentanta Nicolu Philippaertse. A na rozdíl od něj v kurzu Uliana Vezzaniho nechyboval. Tým si tak zapsal chybu Belgičana z první jízdy. O jejich pořadí musel rozhodnout součet dosažených časů, který stačil na třetí místo.

Jednu chybu totiž dovezli i členové celku Valkenswaard United. Zaváhání potkalo v prvním kole Němce Marcuse Ehninga na Comme Il Faut. Podruhé už byl suverénní. Jeho kolega, Ir Bertram Allen, týmové konto díky čistým jízdám s koňmi Molly Malone a Harley vd Bisschop nezatížil. Jediné družstvo předvedlo v dvoukolovém klání celkem čtyři bezchybná vystoupení, a to Berlin Eagles. Dvě nuly dovezl německý jezdec Christian Kukuk na hřebci Liminchello NT. Bez trestných bodů projel oba parkury také jeho krajan Ludger Beerbaum, jenž se v Chantilly představil s hnědákem Cool Feelingem.

V čele žebříčku ligy jsou jezdci z Miami Celtics s 221 bodem. O tři body méně mají druzí Shanghai Swans a na třetím místě jsou London Knights s odstupem dalších devíti bodů. Pražští lvi drží průběžnou desátou příčku.
Sobota 13. července přinesla i druhý vrchol sportovního programu – Grand Prix Chantilly s překážkami do 160 centimetrů. O pořadí výsledků soutěže bodované do tabulky jednotlivců rozhodovalo rozeskakování. Jeho brány zůstaly uzavřeny jezdci Pražských lvů Marcovi Kutscherovi s Chades of Blue. Dopustil se totiž jedné chyby a skončil na jedenáctém místě. Velmi dobře se popasoval se zkráceným kurzem rozhodující části belgický jezdec Nicola Philippaerts na koni H&M Chilli Willi. Do cíle dojel s nulou v čase 38,13 sekundy, což stačilo na pomyslný bronz. O pouhých pět setin sekundy rychlejší byla domácí hvězda Pénélope Leprevost, jež si tak s hřebcem Vancouver de Lanlore připsala body za druhé místo. Pro vítězství a hlavně pro vstupenku do Super Grand Prix, která se pojede v listopadu v pražské O2 areně, si dojel irský reprezentant Daragh Kenny. K úspěchu mu pomohl třináctiletý hřebec Balou du Reventon.

     
SOUTĚŽ 

S Jezdeckým magazínem EquiTV můžete každý týden soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu.
Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ni se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu.

Ten, kdo odpoví správně jako desátý v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.

 

POZVÁNKY ZA KOŇMI

Největší událostí nadcházejícího víkendu je mistrovství České republiky v parkurovém skákání jezdců do 25 let, žen a seniorů, které od čtvrtka probíhá v Martinicích u Březnice.  Jeho vyvrcholení můžete sledovat v neděli 28. července živě na našem webu www.equitv.cz.

Pokračuje také prestižní parkurová série Global Champions, jejíž další díl hostí od pátku 26. do neděle 28. července Berlín. A výjimečnou událostí bude také třetí letošní klusácké odpoledne na Hipodromu Bravantice, které bude v sobotu 27. července živě přenášet EquiTV. Vrcholy dne budou Evropský pohár francouzských klusáků Moravskoslezského kraje a dobře obsazené ročníkové testy. Brzy na shledanou!

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.


• 29. 01. spřežení, Zimní jezdecký pohár Hradištko u Sadské
• 05. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 12. 02. spřežení, Zimní jezdecký pohár Slatiňany
• 19. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 19. 02. předvýběr a přehlídka plemenných hřebců Zemský hřebčinec Písek
• 20. 02. předvýběr a přehlídka plemenných hřebců Zemský hřebčinec Písek
• 26. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Tlumačov
• 27. 02. spřežení, Zimní jezdecký pohár Tlumačov
• 05. 03. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 10. 03. předvýběr plemenných hřebců PK CS, Martinice

• 12. 03. spřežení, Zimní jezdecký pohár Brno
• 19. 03. skoky, Zimní jezdecký pohár (FINÁLE) Královice u Slaného
• 20. 03. spřežení, Zimní jezdecký pohár (FINÁLE) Královice u Slaného

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE