EquiTV.cz

reklama 21D
banner
banner
banner
banner
banner

Janáčková Koplíková ukázala další tříletá esa. Caucasian ukázal třídu

reklama

Zatímco zahájení dostihové sezony v Chuchle Areně se neslo ve znamení letních teplot, druhý mítink v neděli 21. dubna provázelo výrazně chladnější počasí. Na dobře připravené dráze se běželo devět dostihů včetně dvou napjatě očekávaných vrcholů.

23.04.2024 11:07  |  Autor: Martin Cáp  |  Pořad: Dostihy cvalové  | 
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22D
banner
banner
banner


V přípravném Memoriálu profesora Václava Michala, letos vypsaném jako Velká cena trdelnik.com, se sešlo sedm tříletých hřebců s ambicemi uspět v klasických dostizích. Stejně jako před týdnem v Mostě přijeli favoriti opět z Lysé nad Labem. Trenérka Ingrid Janáčková Koplíková poslala na start zimního favorita Showpowera a ve Francii etablovaného Vodnikova. Velká pozornost však byla upřena také na v Česku debutujícího hnědáka Son of Corballis, kterého majitel dr. Jiří Charvát získal loni na podzim v Irsku za 150 000 guinejí. Vítěz tamního listed se specializoval na distanci 1000 metrů a hned po startu přešel na špici.

Jakmile se však pole dostalo do cílové roviny, začal rychle svou pozici vyklízet a klesl na poslední místo. Dopředu si naopak pospíšila dvojice hřebců s jezdci v růžových dresech. 300 metrů před cílem vedl Vodnikov a velký nápor zezadu nastartoval Showpower s žokejem Tomášem Lukáškem. Oba tréninkoví kolegové odskočili soupeřům a vybojovali vítězství mezi sebou. V cíli byl o dvě délky první Showpower, za druhým Vodnikovem zela mezera sedmi délek. Třetí místo ukořistil domácí odchovanec Crescendu.

Sedmičlenná sestava se sešla i ve druhém jedničkovém dostihu dne, sprinterském Memoriálu Jaroslava Maška na 1400 metrů. S výjimkou šampiona a Koně roku Ponntose, který ve stejný den ovládl dostih kategorie listed na milánském San Siru, změřila síly prakticky kompletní špička na krátkých tratích. Desetinovým favoritem byl letos ve dvou francouzských startech neporažený Shahbandar, ale dostih si pro sebe ukradl pětiletý Caucasian s žokejem Adamem Florianem. Hned po startu přešel na špici, roztrhal pole a odskočil o několik délek. Tomáš Lukášek se Shahbandarem se držel na druhé třetí pozici, ale nechal si vedoucího koně utéct a to se mu stalo osudným. Caucasian uhájil svou převahu až do cíle, kde měl na druhého Shahbandara náskok 1 1/4 délky. Na třetí místo se krásným závěrem posunul Memento Mori, čtvrtý doběhl Live a na Jir Suna zbyla až pátá příčka. Vítěz vyběhl rychlý čas 1 minuta 22 sekund a 33 setin a poprvé v kariéře se prosadil na jedničkové úrovni jinde než v Mostě.

Rámcový program se nesl ve znamení tříletého ročníku. Dvojková Cena PP Asset Management na 1800 metrů nahradila zrušený dostih v Karlových Varech, kde často vstupovali do sezony nadějní tříletí s vytrvaleckými dispozicemi. Nejinak tomu bylo i v neděli, kdy mezi kandidáty nechyběli loňský šampion Maxmilián a několik zajímavých importů. Podle papírových předpokladů vyrovnaná záležitost se však proměnila ve velké sólo jediného koně. Už na protilehlé rovině se posunul na špici ryzák King Warrior s Tomášem Lukáškem a od té doby neměl nikdo šanci. Svěřenec Ingrid Janáčkové Koplíkové v barvách majitelky Petry Čapkové, který zahájil kariéru v zimě na francouzských drahách, dokázal v cílové rovině odskočit a triumfoval lehce o 3 1/2 délky před zvenčí útočícím Pirlem. Třetí Maxmilián už ztrácel dalších sedm délek.

Kromě Tomáše Lukáška slavil v neděli double, tedy dvě vítězství v rámci jednoho odpoledne, i žokej Petr Foret. Na úspěch s domácím odchovancem Jackem Tcheque z úvodního dostihu navázal vzápětí v Ceně televize A11, kde se radoval s tříletou klisnou Holly Phelie. Favorizovaná hnědka stáje Pegas po boji o hlavu udolala další klisnu Power of Universe, třetí doběhl Dancing Light.

Nejdelším dostihem tříletých byla čtyřková Cena Derby Clubu Prague na 2400 metrů, která vyvrcholila strhujícím soubojem čtveřice koní u vnější bariéry. Nejvíce sil měl do všech dostihů klasické trojkoruny přihlášený Rabbit Idaho s žokejem Michalem Demem. Hnědák stáje Rabbit Trhový Štěpánov zvítězil o 3/4 délky před domácí odchovankyní Inovací, krátkou hlavu za ní finišovala favoritka Krasha a o další krátkou hlavu čtvrtá Lullaby Di.

Ze zbylého programu vybíráme ještě Cenu Unicredit Bank na 1200 metrů, v níž se sešlo několik účastníků Gomba handicapu včetně zklamavšího favorita Holly Happyho. Zkušeným sprinterům však vypálila rybník pětiletá Dally Top v sedle s Petrou Zedkovou. Pouze 51 kilogramy zatížená dcera někdejšího Koně roku Dally Hit byla ve finiši nejrychlejší a zdolala o 1 1/2 délky Holly Happyho, třetí doběhla Noelle. Reprezentantka stáje Cardboard, která dosud dokázala zvítězit pouze na proutěných překážkách, se dočkala prvního úspěchu na rovině. Trenérkou klisny je Ivana Pejšková.

reklama 23B
banner
banner
banner
banner
banner
 

 

Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první

 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
ČT⏳20.06. ⏰08:00 skoky (CSI) Olomouc ▶️
PÁ⏳21.06. ⏰08:00 skoky (CSI) Olomouc ▶️
SO⏳22.06. ⏰08:00 skoky (CSI) Olomouc ▶️
SO⏳22.06. ⏰00:00 drezura (CDI) Brno  
NE⏳23.06. ⏰08:00 skoky (CSI) Olomouc ▶️
NE⏳23.06. ⏰00:00 drezura (CDI) Brno  
NE⏳23.06. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
PÁ⏳28.06. ⏰00:00 skoky (CSIO) Chuchle  
NE⏳30.06. ⏰00:00 skoky (CSIO) Chuchle  
NE⏳30.06. ⏰00:00 voltiž (MČR) Frenštát  
NE⏳30.06. ⏰00:00 dostihy K. Vary  
ÚT⏳02.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Poděbrady  
SO⏳06.07. ⏰00:00 dostihy Lysá  
SO⏳06.07. ⏰00:00 klusáci Kolesa  
NE⏳07.07. ⏰00:00 skoky (ČSP) Olomouc  
ST⏳10.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Opava  
SO⏳13.07. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
NE⏳14.07. ⏰00:00 dostihy Kolesa  
NE⏳14.07. ⏰00:00 klusáci Chuchle  
NE⏳21.07. ⏰00:00 dostihy K. Vary  
ÚT⏳23.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Hradištko  
NE⏳28.07. ⏰00:00 skoky (MČR) Martinice  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

 

EQUINET nabízí kompletní informační servis ze světa koní:
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
SLEDUJTE JEZDECTVÍ NA ČT SPORT! PŘEHLED POŘADŮ NAJDETE ZDE
NEPŘEHLÉDNĚTE