Equinews: V Královicích se již závodí. V Chuchli trénoval Wim Schröder

Domácí parkurovou sezonu odstartoval Zimní jezdecký pohár v Královicích u Slaného. Dařilo se tam Darině Hochmanové a Miloslavu Příhodovi. – V Chuchle Areně Praha hostila soustředění s nizozemským jezdcem Wimem Schröderem. Více se dozvíte v Equinews.

08.02.2022 13:50  |  Pořad: EQUINEWS  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!

V Královicích se dařilo v úvodu Zimního poháru Příhodovi a Hochmanové

Osmý ročník skokové části Zimního jezdeckého poháru odstartoval v Královicích u Slaného v sobotu 5. února. V hlavní soutěži na stupni obtížnosti S*, kdy překážky dosahují 125 centimetrů, se sešla velmi kvalitní konkurence čtrnácti dvojic.

Hned tři koně měli nahlášené tři jezdci: teprve čtrnáctiletá Klára Hlaváčková, úřadující seniorský mistr České republiky ve skocích Jan Štětina a loňský účastník olympijských her ve všestrannosti Miloslav Příhoda. Ten nakonec odstartoval jen se dvěma koňmi, Pattayu VD Bisschop na poslední chvíli ze startovní listiny stáhl.

Se zbývajícími dvěma koňmi se mu ovšem velmi dařilo. S oběma postoupil do finále pro nejlepších sedm dvojic a v obou případech nezaznamenal žádný trestný bod. Díky tomu se s nimi umístil na druhé a třetí příčce. V sedle Gálie 2, s níž vyhrál tzv. Small Tour Zimního jezdeckého poháru na stupni obtížnost L*, byl téměř o pět sekund rychlejší než s Ibizou.

Nejlepší finálový výkon předvedla mistrovská dvojice z roku 2021, Jan Štětina a Fantastico-S. Jejich čas byl 39,02 sekundy, což nikdo jiný nepokořil. Bohužel čtyři trestné body ze základní části soutěže znamenaly až páté místo za Dagmar Becáničovou v sedle Calvaro Star. Ta měla v součtu jeden bod za překročení časového limitu. Jan Štětina se předvedl také s koňmi Chabella Donna PS a Kuala Lumpur VD Begijnakker Z. S nimi však vícekrát chyboval a do finále nepostoupil.

Šestá, sedmá a osmá ve výsledkové listině byla Klára Hlaváčková. V sedle Skipa po dvou chybách ze základního parkuru nepostupovala. S Cascudem Bono, s nímž byla v předešlé soutěži třetí, pokračovala s nulou na bodovém kontě, ale jednou inkasovala na zkráceném parkuru. Naopak s klisnou Machare Bono, která vybojovala v malé túře druhou příčku, si nesla v Big Tour zatížení z úvodu a napodruhé již jela čistě. Čas měla o něco lepší, a tak na ní připadlo v tomto případě šesté místo.

Největší radost však nakonec měla Darina Hochmanová s Chiquitou-LS. Tato dvanáctiletá klisna ani jednou nechybovala a díky času 39,08 sekundy zvítězila. Příhodu s Gálií předstihla jezdkyně z Velvar o necelé čtyři desetiny vteřiny.

Zimní jezdecký pohár 2022 pokračuje v sobotu 12. února vozatajskými soutěžemi ve Slatiňanech na Chrudimsku a parkuroví jezdci se potkají o týden později opět v Královicích u Slaného. Třetí kolo obou disciplín pak bude hostit Zemský hřebčinec Tlumačov od 26. do 27. února, přičemž skoky budou na programu v sobotu a spřežení v neděli. Seriál pokračuje celkem deseti mítinky až do druhé poloviny března.

Soustředění v Chuchli. Jezdci a koně s Wimem Schröderem udělali pokrok

Chuchle Arena Praha hostila letos už podruhé skokové soustředění se známým nizozemským trenérem Wimem Schröderem. Poprvé tam dorazil trénovat již v polovině ledna a po třech týdnech se vrátil na druhé soustředění, které proběhlo od 4. do 6. února.

O druhý blok soustředění byl opět velký zájem nejen mezi jezdci, ale také u širší jezdecké veřejnosti, která měla možnost sledovat tréninky nejen přímo z kryté jízdárny Chuchle Areny Praha, ale také prostřednictvím živého přenosu na internetu.

Závěrečný den byl rozdělen do čtyř lekcí, v nichž se představili se svými svěřenci Pheline Ahlmann, Isabella Held, Magdalena Held, Anna Helebrantová, Petra Pařenicová, Kateřina Růžičková, Viktor Skutecký, Emma Španko a Karolína Šťastná. Trenér všechny chválil a s jejich výkony byl spokojen.

Wim Schröder také připomněl, že rozdíl byl i v tom, že na první trénink koně dorazili po kratší zimní přestávce, tudíž museli začínat pomalu. Co konkrétně radil jezdcům pro další práci v domácích podmínkách, to neprozradil. Uvedlo, že každý je rozdílný a každý má rozdílné problémy, proto probíral s každým individuálně, na čem by měl pracovat a v čem by se měl zlepšit.

Wim Schröder se již pomalu začíná soustředit na ostrý start jezdecké sezony. Čeká ho dlouhá řada závodů, zejména s juniorskými svěřenci, s nimiž je hlavním cílem mistrovství Evropy. Plánuje také jet s japonským týmem na mistrovství světa.

ČT⏳18.04. ⏰09:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️