Equinews: Úspěch Kellnerové na Global Champions. Bartošův comeback snů

Anna Kellnerová se úspěšně vrátila mezi světovou parkurovou elitu. – Bronislav Chudyba zvítězil ve Slovakia Challenge. - Capivari porazil ve Zlatém poháru ve Velké Chuchli Anakinga a dopřál Josefu Bartošovi comeback snů. Podrobnosti nabízí Equinews.

15.09.2020 07:17  |  Pořad: EQUINEWS  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!

Global Champions ve Valkenswaardu: Kellnerová je zpět mezi TOP jezdci

Anna Kellnerová se druhý zářijový víkend zúčastnila mimořádně zařazeného kola parkurové Global Champions, které se uskutečnilo v nizozemském Valkenswaardu. S dvanáctiletou klisnou Catch me If You Can OLD se jí dařilo v pátek i v sobotu.

V pátek nastoupila Kellnerová s Catchie do nejvyšší rámcové soutěže s překážkami do 155 centimetrů. Celý kurz projela bez jediného trestného bodu a čas 76,49 jí zařadil na dotované 12. místo.

V sobotu se postavila na start Global Champions Grand Prix Valkenswaardu, kdy již některé z překážek dosahovaly výšky až 160 centimetrů. Anna Kellnerová si s nástrahami velmi náročného kurzu v konkurenci světové parkurové elity poradila velmi dobře.

Chybovala jen jednou v druhé části trojkombinace složené ze dvou oxerů a kolmého skoku. Do cíle dovezla čtyři trestné body v čase 75,74 sekundy a umístila se celkově osmnáctá.

Vítězství strhl v napínavém rozeskakování na svoji stranu Belgičan Gregory Wathelet s dvanáctiletým hřebcem Nevadosem S. O více jak sekundu předstihl Brita Scotta Brashe na jedenáctiletém valachovi Hello Jefferson.

Chudyba při Slovakia Challenge nepřemožen. Hollý skončil opět druhý

Ve slovenském Šamoríně vyvrcholila v sobotu 12. září tříkolová parkurová soutěž Slovakia Challenge 2020. Jejím vrcholem byl parkur s výškou překážek 150 centimetrů, v němž se dařilo nejvíce svěřencům Bronislava Chudyby.

Tradičně úspěšný Igor Šulek s Wavo Aramis inkasoval v posledním kole Slovakia Challenge v rozeskakování čtyři trestné body za jednu chybu a skončil v čase 40,42 čtvrtý. Do celkového pořadí tříkolového klání se však započítával výsledek ze základní části, a tak Šulek zapisoval nulu. Z prvního kola ovšem měl tři trestné body a skončil třetí.

Velmi podobně na tom byl Andrej Hollý. Ten s Diarou dokončil v sobotním vrcholu základní kurz čistě a v rozeskakování jednou chyboval. To jej připravilo o vítězství, neboť čas 39,67 byl ze všech nejlepší. V rámcové soutěži obsadil třetí místo a ve slovenské výzvě byl ještě o příčku výš.

Nejvyšší pozice patřila Bronislavu Chudybovi. Ten jako jediný nezaznamenal v sedle Lamborghini 98 žádný trestný bod a vyhrál jak nedělní stopadesátku, tak celou Slovakia Challnege. Navíc se mohl radovat i z nedělního druhého místa s Liston Achterhoek. I s tímto koněm dokončil s nulou na bodovém kontě.

Capivari porazil Anakinga a dopřál Josefu Bartošovi comeback snů

Malé, ale kvalitní pole přilákal 14. Zlatý pohár Elektrizace železnic v Chuchle Areně Praha. Favoritem nejlépe dotovaného dostihu přes proutěné překážky na českém území byl hvězdný Anaking.

Valach stáje Dr. Charvát v Česku ještě neprohrál a v létě si připsal zadržené vítězství v pardubickém Zlatém poháru. V sedle se svým stálým jezdcem Janem Faltejskem si i tentokrát počínal aktivně.

V úvodním okruhu cválal těsně za vedoucím Sansirem a ve druhé polovině dostihu převzal iniciativu. Druhý favorit Capivari s Josefem Bartošem se naopak držel vzadu a ještě kilometr před cílem byl pátý.

Na začátku cílové roviny svěřenec Josefa Váni mladšího v barvách stáje Scuderia Aichner SRL razantně nastoupil a během několika okamžiků se posunul na úroveň vedoucích koní.

Jediný pád v celém dostihu přišel na poslední překážce, kde skončily šance Capferreta a škobrtl také Anaking. O vítězství tak nakonec bojovali jen dva koně – Capivari a nejmladší účastník, teprve pětiletý Dragon.

V závěru rozhodly zkušenosti i mezinárodní třída. Capivari zvítězil jistě o 3 1/2 délky a zařídil velký comeback Josefa Bartoše, pro kterého to byl první dostih po měsíc dlouhé zdravotní pauze. Druhé místo uhájil Dragon o krk před Anakingem, čtvrté peníze bral Sansiro.

Capivari má za sebou špičkovou minulost na francouzských drahách, kde dokázal mimo jiné vyhrát dostih kategorie Graded1 v pařížském Auteuil. Během tří sezon v péči rodiny Váňových zvítězil už potřetí.

SO⏳23.03. ⏰14:00 skoky ZJP Královice
NE⏳24.03. ⏰09:00 spřežení ZJP Královice
SO⏳06.04. ⏰00:00 spřežení Slatiňany
NE⏳07.04. ⏰00:00 dostihy Chuchle
NE⏳07.04. ⏰00:00 skoky Zduchovice