EquiTV.cz

Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky KMK 10. 8.|Brno Panská lícha - MČR drezura a paradrezura 11. - 14. 8.|Královice - skoky 13. - 14. 8.|Písek - skoky KMK 16. 8.|Zduchovice - MČR pony skoky a drezura 17. - 21. 8.|Humpolec - všestrannost finále Zlaté podkovy 19. - 21. 8.|Humpolec - spřežení finále Zlaté podkovy 19. - 21. 8.|Hradištko - drezurní KMK 23. 8.|Martinice - skoky 24. 8.|Chuchle Arena Praha - skoky 25. - 28. 8.|Olomouc - skoky 26. - 28. 8.|Královice - drezura a paradrezura 27. 8.|Královice - skoky 28. 8.|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31C
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Equinews: První mistrovství v Přeštěnicích. V Lysé vyhrál Dusigrosz

reklama
11.07.2022  |  AUTOR  |   |   FANCLUB   |  

Při mistrovství ČR ve všestrannosti dětí a juniorů se dařilo Kristýně Přikrylové a Emě Štěpánkové. – Eowyn de Goedereede Z získala nejvyšší známku při KMK v Suché u Litomyšle. – Memoriál Evy Palyzové v Lysé vyhrál Dusigrosz s Ondřejem Velkem.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také například Televize Seznam, Stream.cz a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Tři medaile z mistrovských Přeštěnic odvezly Přikrylová a Štěpánková

Mistrovství České republiky ve všestrannosti dětí a juniorů probíhalo na začátku července v jihočeských Přeštěnicích. Jezdecký klub Bártův Dvůr převzal organizaci šampionátu po spolku JS Vrchovany – Obrok a na přípravu měl jen pár měsíců.
 
Mezi dětmi se z mistrovského titulu radoval Marek Pokorný na Hennessy 3, když na rozdíl od ostatních účastníků dokončil skokovou zkoušku bez penalizace. Celkem tak měl na svém kontě 33,13 bodů. Nikola Hlavatá s Kaiem, která po pondělním krosu vedla, jednou chybovala a se ziskem 36,08 bodů skončila nakonec až druhá. Jedno shození zaznamenala i Rozalie Kratochvílová na valachovi Ksiaže Chief, přesto jí 41,60 bodů stačilo na bronz. Na ten pomýšlela po dvou soutěžních dnech Kateřina Novotná, jenže s Esem inkasovala na parkuru osm trestných bodů, a nakonec se musela spokojit s šestým místem.
 
Stejný úterní výsledek odsunul z vedoucí pozice na čtvrtou Annu Balcarovou mezi mladšími juniory. Ve dvojici s valachem Magnoliem Double Diamond obdržela 35,59 bodů, což bylo o více jak tři desetiny více, než měla v celkových výsledcích třetí Kristýna Diringerová na Burlakovi. Tato dvojice v závěru předvedla čistou jízdu, stejně jako Ema Štěpánková na Citadele 5. Jenže 34,63 bodů z drezury nestačilo na lepší než stříbrnou medaili. Z té zlaté se i po jedné chybě radovala Kristýna Přikrylová na Lowenovi. Jednoznačnou vítězkou mezi staršími juniory se stala Tereza Kusá. Ta s valachem Quantos Merem obdržela pouze 29,42 bodů v drezuře a k nim již žádnou další penalizaci nepřidala. 
 
Také druhá Dominika Tomíková startující na klisně Demi-RH v krosu ani na parkuru nezatížila bodové konto, ale z drezury měla skóre 37,03. To bylo víc než v případě několika dalších soupeřek. Jenže ty v úterý jednou či dvakrát pobořily překážku a skončily tak za Tomíkovou, jež si na krk při slavnostním dekorování nechala pověsit stříbrnou medaili. Bronz vyfasovala Natálie Mynářová s Terry 1, když jen o pár desetin předstihla Alenu Kozojedovou s Leou 5 a po krosu druhou Andreu Novotnou na Kurierovi. Na pátý řádek jí odsunulo osm trestných bodů z parkuru.
 
V soutěži dětí ve věku od 10 do 13 let na pony si vedení po druhém dni neudržela Nikola Hlavatá se Šejbou. Skončila nakonec až šestá, zatímco Kateřina Novotná s Florou se vyhoupla na příčku nejvyšší se ziskem 33,06 trestných bodů. Za Kateřinou Novotnou se umístila Daniela Hronová s poníkem Griffin The Bravenheart, třetí pak byla Dominika Zelená se Stázkou 1. 
 
Nejlepší výkon v pony kategorii dětí od 13 do 16 let předvedla Ema Štěpánková v sedle Puntíka. Se ziskem 31,48 bodů si tak dojela pro druhou medaili, tentokrát tu nejcennější. Na druhý stupínek při dekorování vyskočila Petra Svatoňová, a to díky výsledným 32,78 bodům s valachem Alpinhorse Toby. Devět setin pak od ní dělilo Kristýnu Přikrylovou na Goldenbay Magic Moon. Do sbírky medailí v konečných součtech nepřidala ke zlatu z juniorské soutěže jen bronz, ale i další zlato v soutěži pony týmů. Třetí medaili získala i její kolegyně z východočeského družstva Ema Štěpánková, čímž se tyto dvě jezdkyně staly nejúspěšnějšími účastnicemi celého mistrovství. 
 
Nejlepší oblastí byla ta východočeská nejen díky týmovému zlatu, na němž se podílely vedle Štěpánkové a Přikrylové ještě Nikola Hlavatá a Anna Balcarová. Stejný region reprezentoval totiž i druhý umístěný celek složený z Kateřiny Novotné, Dominiky Zelené, Šárky Gavelkové a Andrei Soukupové.
 

Čtvrté kolo Kritéria mladých koní ve skocích hostila Suchá u Litomyšle

V Suché u Litomyšle pokračoval čtvrtým kolem seriál Kritérium mladých koní v parkurovém skákání. Na programu bylo tradičně šest soutěží pro čtyř až šestileté koně, kterých dorazilo nakonec čtyřiašedesát.
 
V nejmladší kategorii klisen obdržela jako jediná známku převyšující 25 bodů Semiramis 5 po hřebci Quaid z matky po Fidji du Fleury, kterou sedlala Jana Žilinská. Známka 25,2 byla o tři desetiny vyšší než v případě druhé umístěné čtyřleté Tsunami s Kateřinou Benediktovou. Také třetí umístěnou klisnu Jamie HF prezentovala žena, a to Veronika Jelínková. Komisař Luboš Kozák jí udělil známku 24,3 bodů. 
 
Podstatně obtížnější rozhodování měl v případě čtyřletých hřebců a valachů, kde čtveřici nejlepších dělila vždy jen jedna desetina bodu. Vítězné skóre 25,7 obdržel Ulrich DK po Untouchable z matky po Caretino. Jeho jezdcem je Jiří Tměj. Spokojena jistě byla i Kateřina Mestenhauserová s předvedením svého svěřence jménem Espace, jenž skončil druhý před Sharkem RVP s Markem Klusem. Čtvrtým umístěným byl Cante Royal pod Miloslavem Příhodou. Ten sedlal i pátého Invictuse de Verdoso. 
 
Velmi vysoké hodnocení 25,9 bodů zajistilo první příčku mezi pětiletými klisnami Piruetě 1 s Lenkou Kočí. Vítězka je po otci Quaid z matky po hřebci Popcorn. Také další dvě klisny byly oznámkovány více jak 25 body. Pomyslný bronz získala díky 25,3 bodům Elvista sedlaná Jiřím Hruškou. O desetinu horší hodnocení měla Mon Cherie.D s Janem Pavlíčkem. 
 
Ještě vyšší známky padaly při soutěži pětiletých hřebců a valachů. Kannthago DK po Kannan z matky po Cathango Z obdržel skvělých 26,10 bodů a společně s Jiřím Tmějem si tak dojel pro vítěznou žlutou kokardu. Rovných 26 bodů přidělil Luboš Kozák Beaumontovi s Janem Chýlem. Také na třetího v pořadí pěl komisař chválu. Shamberovi s Miloslavem Příhodou udělil 25,8 bodů a jen o jednu desetinu méně pak čtvrtému Dominusovi de Nox Z, jehož jezdcem je Václav Mládek. 
 
Z šestiletých klisen hned tři obdržely známku 26 nebo i více. První místo obsadila s 26,4 body Eowyn de Goedereede Z po hřebci Elvis ter Putte z matky po Nabab de Reve. Klisna startovala pod vedením Jiřího Hrušky. Druhá příčka patřila Chactule PS s Jiřím Tmějem, jejíž výsledná známka byla 26,1. O desetinu méně si vysloužila Goldvita v sedle s Lenkou Kočí. 
 
Soutěž šestiletých hřebců a valachů ovládl Cincibuch po otci Cornet Obolensky z matky po Canturo. S Matoušem Kořínkem v sedle získal přesně 26 bodů. Druhé místo vybojoval 2686 Ares RVP pod Markem Klusem po zisku 25,1 bodů a třetí místo patřilo JLB Nickovi s Liborem Bosákem. Ten dokončil s 21,5 body. 
 
Další závody seriálu Kritérium mladých koní se uskuteční 19. července v Hradištku u Sadské. Následovat budou 10. srpna Zduchovice a 16. srpna Písek. V tamním Zemském hřebčinci se uskuteční i finále, a to od 1. do 3. září.
 

Váňova série pokračuje. Memoriál Evy Palyzové vyhrál Dusigrosz

Druhým letošním mítinkem pokračovala ve středu 6. července sezona v Lysé nad Labem. Početná divácká návštěva viděla devět dostihů včetně Memoriálu Evy Palyzové o pohár hejtmanky Středočeského kraje, v němž držel všechny trumfy trenér Josef Váňa.
 
Před startem se mluvilo především o vítězi posledních tří ročníků Aeneasovi, který měl usilovat o unikátní čtvrté vítězství za sebou. Osmiletý hřebec stáje Statek Blata Český Ráj však byl škrtnut, a tak se startovní pole ztenčilo na devět aktérů. Role favorita připadla tmavé hnědce Antalgique v sedle s někdejším jezdcem Aenease Janem Kratochvílem. Když se po startu nikomu nechtělo dopředu, byl to právě Kratochvíl na klisně stáje Lokotrans, kdo se postaral o solidní tempo. Společně s ním se objevoval na špici i Dumon Roclay.
 
Pole předvádělo skokansky suverénní výkony a dostih se obešel bez větších kolizí či dramat. Koně překonali bez problému i irskou lavici, která v Lysé nad Labem často dělá problémy a poradili si také se zahrádkami. Kratochvíl si s Antalgique připravoval rozhodující nástup, ale v posledním kilometru začal zrychlovat devítiletý Dusigrosz s Ondřejem Velkem. Svěřenec Josefa Váni v barvách stáje Joly cválal do té doby kolem čtvrtého místa. Velek mu optimálně rozvrhl síly a ve finiši se ubránil i útoku výborně jdoucího Argana.
 
Dusigrosz zvítězil jistě o dvě a půl délky a zajistil Josefu Váňovi osmé trenérské vítězství v Memoriálu Evy Palyzové. Za druhým Arganem finišovali Antalgique a Godsalino, spolufavorit Larizano tentokrát stačil jen na šesté místo.
 
V rámcovém programu se dařilo stáji Lokotrans, která ovládla oba zbývající překážkové dostihy. Ve Steeplechase města Milovic na 3500 metrů prokázal talent pětiletý hnědák Averis. Polobratr Al Bustana, Antalgique či druhého z Českého derby Avereho si pod Janem Kratochvílem doběhl pro první vítězství kariéry. Druhému Scare Crow nadělil tři a čtvrt délky, třetí příčku bral Go Canada.
 
V Proutěných překážkách Conseq na 3200 metrů pak zazářil čtyřletý valach Pallatium. Kůň, který své předchozí dva překážkové starty v Itálii nedokončil, si při své domácí premiéře počínal velmi suverénně a nadělil zbytku pole deset délek. Druhý doběhl někdejší vítěz slovenského Zlatého poháru Carlo Biraghi, pro něhož to byl druhý start na překážkách a návrat po téměř rok dlouhé pauze. Třetí skončil Ambrosius.
 
V rovinové části programu demonstroval dobrou aktuální formu čtyřletý Dragon Arrow. Necelé tři týdny po lehkém vítězství v Karlových Varech přidal hnědák stáje 3 hearts další úspěch. V sedle s Vendulou Korečkovou triumfoval v trojkové Ceně Stavebniny Řezáč na 1700 metrů. Svěřenec trenérky Heleny Vocáskové utekl soupeřům o bezmála tři délky, na dalších pozicích doběhli Rabbit Coulsty a Fable.
 
Dramatický moment se odehrál krátce po startu Memoriálu Jiřího a Milenky Špačkových pro žákovské a amatérské jezdce. Aidensfield a následně i Sirokovs neudrželi rovnou stopu a následkem toho došlo k velké skrumáži u bariéry. Všichni aktéři však situaci zvládli a pokračovali v dostihu. V cílové rovině už sahala po vítězství zkušená klisna Last Opera Song s teprve patnáctiletým slovenským talentem Tomášem Romanem, ale nejsilnější závěr měl nakonec bělouš Sorbet s žákyní Petrou Zedkovou. Valach trenéra Michala Kalčíka měl v cíli náskok pouhé hlavy, pořadí tří nejlepších doplnil Aidensfield.
 
Žokejka Vendula Korečková vyhrála v Lysé nad Labem dva dostihy a sahala dokonce po hattricku, ale v Ceně Nutri Horse na 2200 metrů se musela na horkém favoritovi Greenhornovi spokojit s třetí příčkou. Po tuhém boji s veteránem Waste No Time zvítězila pětiletá Palomina, kterou odjezdil Milan Zatloukal. Klisna stáje Sáňka – Vymazal je polosestrou čerstvé vítězky Českého derby Queen Of Beaufay
 
Foto: Marcel Runštuk

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33C
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

• 10. 08. skoky KMK Zduchovice
 
• 13. 08. drezura MČR Brno
 
• 13. 08. chov Svržno (výstava hříbat)
 
• 13. 08. pólo Chuchle Arena Praha
 
• 14. 08. drezura MČR Brno
 
• 14. 08. klusáci Chuchle Arena Praha
 
• 14. 08. dostihy Netolice
 
• 16. 08. skoky KMK Písek
 
• 20. 08. všestrannost a spřežení ZP Humpolec
 
• 20. 08. pony skoky a drezura MČR Zduchovice
 
• 21. 08. všestrannost a spřežení ZP Humpolec
 
• 21. 08. pony skoky a drezura MČR Zduchovice
 
• 21. 08. dostihy Karlovy Vary
 
• 27. 08. dostihy Most
 
 
 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE