EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc

Equinews: Ponntos kraloval v Mostě. Hamburk hostil Global Champions

reklama
31.08.2021  |  AUTOR  |   |   FANCLUB   |  

Hipodrom v Mostě hostil stou Vršanskou uhelnou Svatováclavskou cenu. V té dominoval Ponntos. –Global Champions pokračovala v Hamburku, kde se díky vítězství kvalifikoval do pražské Super Grand Prix Harrie Smolders. Podrobnosti přináší Equinews.

reklama 32D
banner
banner
banner

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Oranžovo-bílé barvy dál dominují. Ponntos si nasadil korunu sprinterů

Jeden z nejstarších českých rovinových dostihů oslavil v sobotu 28. srpna velké jubileum. Na Hipodromu Most se odběhla 100. Vršanská uhelná Svatováclavská cena, kterou zároveň vyvrcholil největší mítink severočeské dostihové sezony.
 
A přestože kulatá číslovka v názvu 1200 metrů dlouhého dostihu sváděla k ohlížení do historie, letošní startovní pole naopak signalizovalo generační obměnu mezi českými sprintery. Chyběl obhájce vítězství Mr Right a jako favorit odskakoval pětiletý Politicum, proti němuž se postavilo hned několik tříletých a čtyřletých rychlíků. Rychlé tempo nasadila hned po startu právě dvojice tříletých. Ponntos a Drish Venture se vzdálili soupeřům o několik délek a sváděli boj až do začátku cílové roviny. Tam valachovi Drish Venture došly síly, naopak Ponntos měl stále poměrně velký náskok.
 
Hnědák ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové v předchozích dvou startech zeslábl a neumístil se, ale tentokrát pod žokejem Milanem Zatloukalem předvedl velký výkon a při své letošní české premiéře připomněl, proč je stále nejvýše hodnoceným tříletkem v handicapu. Jako jediný se ho vydal stíhat stájový kolega Manoamano v sedle s Václavem Janáčkem, který se ve finiši snažil Ponntose potrápit, ale více než na jednu délku se mu nepřiblížil. Trenér Miroslav Nieslanik slavil tři týdny po klasickém Oaks další doběh raz-dva, tentokrát v pořadí Ponntos a Manoamano. Třetí doběhl při své české premiéře Zelote před spolehlivou Manollou a favoritem Politicum. Letošní čtyřnásobný vítěz Jir Sun, který Ponntose porazil na bratislavském Turf Gala, tentokrát skončil až sedmý.
 
Úplně jinou podívanou nabídla Velká letní cena Ústeckého kraje na 2000 metrů. Sešli se v ní nejen kvalitní středotraťaři, ale také hned několik tempařů a na průběhu dostihu to bylo znát. Dopředu se tlačili Mo My Dream, tříletý Locomotive i letos v životní formě běhající Grigri de Lancray. A právě posledně zmíněný valach v sedle s Václavem Janáčkem odtáhl skoro dvě třetiny dostihu. Na protilehlé rovině však ztratil podkovu a Janáček si včas uvědomil situaci. Jakmile se na konci posledního oblouku vymanil ze sevření zbylého pole, raději pětiletého hnědáka zadržel. 
 
V té chvíli už slovenský žokej Jaroslav Línek posouval dopředu šestiletého Cape Freedoma a za distancí snadno odešel od soupeřů. Svěřenec Arslangireje Šavujeva ze stáje Russian Racing Syndicate zvítězil velmi lehce o 6 délek a signalizoval, že se dostává do formy právě včas před obhajobou loňského vítězství na Evropském poháru žokejů. Cenné druhé místo vybojoval Joganville před českým odchovancem Bonysem a Darkolvou.
Velká mostecká steeplechase přilákala i letos jen malé pole. Pětice aktérů si poradila se všemi překážkami a všichni se dostali do cíle. V závěru však nikdo nenašel recept na horkého favorita Dusigrosze ze stáje Joly. Obhájce loňského vítězství pod žokejem Josefem Bartošem zvítězil lehce o 5 délek před ryzákem Korfu a navrátilcem z Francie Foudre d’Allier.
 
Foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČR
 
 

Harrie Smolders vítězem jedenácté Grand Prix LGCT 2021 v Hamburku

Během posledního srpnového víkendu proběhl jedenáctý mítink prestižní parkurové série Global Champions. Špičkoví jezdci a koně světa zamířili pro další body do seriálových žebříčků do Hamburku.
 
V týmové Global Champions League zabodovali tentokrát nejvýrazněji jezdci Paris Panthers. Egyptský reprezentant Nayel Nassar předvedl skvělý výkon, když zapsal dvě nuly. Čistě zajel první kolo s dvanáctiletým valachem Coronadem a po vystřídání koní nechyboval ani napodruhé s hřebcem Darry Lou. Druhý článek družstva tvořila Eve Jobs, která obě části absolvovala s belgickou klisnou Venue D´Fees Des Hazalles. Američanka v první páteční jízdě nezaváhala a o den později pak dovezla pět trestných bodů.
 
Pražští lvi se bohužel po výborně rozjetém prvním kole propadli na konečné patnácté místo. Oba Nizozemci, Jur Vrieling i Leopold van Asten, nejprve nechybovali. Jenže v druhém kole pak Vrieling inkasoval deset trestných bodů a van Asten soutěž vůbec nedokončil. V čele bodování jsou nadále jezdci Valkenswaard United. Prague Lions klesli na deváté místo. 
 
Po týmové soutěži GCL se jela tradičně Grand Prix Longines Global Champions Tour s překážkami do 160 centimetrů bodovaná do individuálního žebříčku. Pouhý jeden trestný bod dovezly dvě dvojice. Eve Jobs na šestnáctileté klisně Venue d´Fees Des Hazalles byla rychlejší a dojela si pro druhé místo. Porazila Ira Michaela G Duffyho, který inkasoval jeden bod za jízdu v sedle valacha Lapuccina. Jediným jezdcem, který dokázal překonat kurz stavitele Franka Rothenbergera bez trestných bodů byl Nizozemec Harrie Smolders. S klisnou Une de l´Othain si tak hned v základním kole dojel pro vítězství.
 
Sérii Global Champions nyní čeká necelé dva týdny pauza a poté bude pokračovat dvěma koly v Římě. To druhé nahrazuje původně plánovanou etapu v Mexico City. Čtrnáctou zastávkou se stane na konci devátého měsíce New York. Finále základní části je naplánováno do čínské Šanghaje a absolutním vrcholem se stane galashow světového parkuru GC Prague Playoffs. 
 
Jedním z vrcholů tohoto jedinečného mítinku v libeňské O2 areně bude i Super Grand Prix určená nejlepším jezdcům předešlých Velkých cen. Zlatou jízdenku do Prahy si do této chvíle vysoutěžili Niels Brynseels, Olivier Robert, Ben Maher, Peder Fredricson, Darragh Kenny, Sameh El Dahan, Sergio Moya, Scott Brash, John Whitaker, Daniel Deusser a již zmiňovaný vítěz z Hamburku Harrie Smolders.
 

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33C
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

 
 
​• 16. 12. galavečer České jezdecké federace
 
 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE