EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Equinews: Opatrný vyhrál Světový pohár v Olomouci. Brno hostilo CDI-W

02.09.2020  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Aleš Opatrný ovládl vrchol mezinárodních parkurových závodů CSI2*-W v Olomouci. V nedělní Grand Prix sedlal valacha Forewera a zajistil českým fanouškům nezapomenutelný zážitek. – V Brně proběhl Světový pohár v drezuře. Podrobnosti přináší Equinews.

reklama 32D
banner
banner
banner
banner
banner

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Standing ovations pro Aleše Opatrného. Vyhrál Grand Prix v Olomouci

Lepší vrchol sedmého ročníku mezinárodních závodů v parkurovém skákání CSI2*-W v Olomouci si čeští fanoušci přát ani nemohli. Grand Prix zařazenou do Světového poháru po třech letech opět vyhrál Aleš Opatrný. Diváci se mu odvděčili potleskem vestoje.
 
Do Grand Prix CSI2*-W Olomouc, která se stala vrcholem tohoto pětidenního mezinárodního mítinku v parkurovém skákání, se kvalifikovalo z předešlých dnů celkem padesát dvojic. Překážky byly postaveny na výškách od 140 do 160 centimetrů a technické parametry splňovaly kritéria pro to, aby soutěž mohla být započítávána do Světového poháru a zároveň si v ní jezdci mohli plnit kvalifikaci na olympijské hry. 
 
Čeští reprezentanti však již mají kvalifikace splněné a pouze si snaží doplnit minimální limity pro účast v Tokiu s dalšími koňmi. 
 
Soutěž byla vypsaná s jedním rozeskakováním, do něhož se bezchybným základním kolem kvalifikovalo čtrnáct jezdců, z toho dva čeští. Pro Jana Štětinu s Gylordem to byla doslova životní jízda. I napodruhé dokázal překonat všechny překážky bez penalizace, a i když jej čas 39,90 zařadil na konečné osmé místo, jednalo se o obrovský úspěch pro tohoto jezdce.
 
Nulu na bodovém kontě si udrželo celkem devět dvojic. Skvělou jízdu v rozeskakování předvedl Ir Richard Howley, který v Olomouci již zvítězil v sobotní hlavní soutěži, jíž byla Cena města Olomouce. S valachem Arlo de Blondel dokončil rozeskakování bezchybně v čase 34,87 vteřiny, což v tu chvíli znamenalo téměř dvouvteřinový náskok na ostatní jezdce. 
 
Přestože se chvíli zdálo, že o vítězi je rozhodnuto, nakonec tomu bylo jinak a Ir se musel v neděli spokojit s druhou příčkou. Jako poslední totiž nastupoval do rozeskakování Aleš Opatrný. S valachem Forewerem se rozhodl hodně zariskovat a před domácím publikem bojovat o vítězství, což se mu nakonec podařilo. Do cíle se dostal v čase 34,59 sekundy. 
 
Další jezdci v rozeskakování zaostali svými dosaženými časy za elitním duem o několik vteřin. Třetí pozici získal polský reprezentant Przemyslaw Konopacki, který s valachem Volo´s Diamond projel cílovou čarou v čase 36,80 sekundy.
 
V historii Grand Prix CSI2*-W Olomouc dokázala dvakrát zvítězit německá jezdkyně Jörne Sprehe, a to v letech 2016 a 2018. Ta se na kolbišti Equine Sport Centra představila i letos, ale v závěrečné části soutěže dvakrát chybovala, což jí zařadilo na dvanáctou příčku.
 
Aleš Opatrný se tak letos počtem vítězství v tomto závodě Jörne Sprehe vyrovnal. Česká parkurová jednička v olomoucké Grand Prix poprvé zvítězila v roce 2017 v sedle Dimara. I tehdy Opatrný startoval v rozeskakování jako poslední a stejně jako letos ho vyprovázeli z kolbiště jásající diváci ve stoje. 
 

Brno hostilo Světový pohár v drezuře. Úspěšné byly Vášáryová a Mencke

V Brně na Panské líše se konaly na konci srpna tradiční mezinárodní drezurní závody zařazené do série Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace. Český jezdcům se v hlavních soutěžích velmi dařilo a opakovaně byli na stupních vítězů.
 
Divácky nejatraktivnější částí programu jsou vždy nedělní volné sestavy na hudbu. Tzv. kür na úrovni Grand Prix se nejvíce vydařil rakouskému jezdci Florianovi Bacherovi s koněm Fidertraum, jehož výkon rozhodčí ohodnotili 77,300 %. 
 
Úspěšný byl i jeho krajan Christian Schumach s Donnou Karacho, jehož výsledek byl 75,820 %. Přes sedmdesát procent obdrželi účastníci až do šestého místa. Na tom sedmém pak skončil jediný český jezdec startující na této úrovni Michal Košťál. Ten s Little Jackem dosáhl na výsledek 67,210 %.
 
Přes 70 % procent získaly další dvě české jezdkyně ve volné sestavě Intermediate I, která byla druhým nedělním vrcholem. – Markéta Vášová s Leontýnou skončila pátá se ziskem 70,435 %. Jen o příčku níže zařadil výsledek 70,190 % Kamilu Kotyzovou s Linetem.
 
Nejlepšího domácího výsledku jsme se však dočkali v podání Hany Vášáryové v sedle Santos Dumonta. Její hodnocení 72,095 % stačilo na krásné třetí místo. S tímto koněm si však připsala již v sobotu ještě cennější umístění. V úloze Intermediate I totiž nenašla přemožitele.
 
Druhé místo v nedělní volné sestavě Intermediate I patřilo Stephanii Dearing z Rakouska, jež startovala na koni Auheim´s Riano. Její hodnocení bylo jen o necelou polovinu procenta vyšší. Vítězství strhla na svoji stranu nizozemská dvojice Remy Bastings a Hennessy s výsledkem 74,545 %.
 
Při pohledu na tuto vítěznou jízdu ještě doplňme, že Českou republiku úspěšně reprezentovala v Brně i Libuše Mencke se Syriem. Ta v sobotní Grand Prix Special skončila třetí s více jak 69 %. Při této úloze diváci viděli i vůbec nejlépe hodnocený výkon celého mítinku v podání Simone Pearce s Destanem. Reprezentanti Austrálie obdrželi 77,894 % a svým nejbližším soupeřům unikli o více jak osm procent. 

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33A
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 24. 09. výstava Kůň – Lysá nad Labem
• 25. 09. dostihy – EJC Chuchle Arena Praha (live+5)
• 26. 09. drezura – Olomouc
• 28. 09. dostihy – Lysá (live+5)
• 02. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 03. 10. paravoltiž – Brno
• 03. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 09. 10. skoky – Praha Gabrielka (skokové derby)
• 10. 10. skoky – Chuchle Arena Praha
• 10. 10. skoky – ESC Olomouc
• 16. 10. dostihy – Most (live+5)
• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE