EquiTV.cz

Ať už jste na cestách, doma, nebo na koni, poslouchejte nové EquiRadio
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Equinews: Mr Right kraloval v Mostě, Sottovento v Pardubicích

reklama
01.09.2020  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Šampion sprinterů Mr Right podruhé v kariéře opanoval Svatováclavskou cenu v Mostě. Osmiletý Sottovento s Janem Odložilem si doběhl pro vítězství ve čtvrté kvalifikaci na Velkou pardubickou. Podrobnosti nabízí další dostihový díl pořadu Equinews.

reklama 32D
banner
banner
banner

Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony každý týden zpravodajský pořad Equinews, který vysílají mj. také kanál Sport 5 a Televize Seznam. Podívejte se na jeho aktuální díl!

Mr Right deklasoval elitu sprinterů, Dusigrosz vyhrál Velkou mosteckou

Hned tři jedničkové dostihy nabídl v sobotu 30. srpna výborně obsazený mítink v Mostě. Vedle Svatováclavské ceny se na severočeském závodišti běžela i Velká letní cena a Velká mostecká steeplechase.

Největší tradiční sprint českého kalendáře, už 99. ročník Svatováclavské ceny, měl letos mezinárodní obsazení. S domácí špičkou změřil síly německý valach Power Jack. Čtyřletý valach z tréninku Bohumila Nedorostka se v červenci umístil na třetím místě v německém listed a do Mostu přijel v roli favorita.

O svižné tempo se postarala rychlá Benidiction pod Davidem Liškou, ale už v oblouku byli vidět blízko špice i Manoamano a zvenčí cválající Mr Right. Dvojnásobný šampion sprinterů se Janem Vernerem nenechal příliš dlouho držet, a jakmile dostal na začátku cílové roviny šanci, vystřelil na špici.

Osmiletý valach majitele Jiřího Charváta se hravě odpoutal od soupeřů a zvítězil jistě o 3 délky. O druhé a třetí místo se podělili stájoví kolegové v barvách MUDr. Evy Nieslanikové Manoamano a Lexceed. Na Power Jacka zbyla čtvrtá příčka a v Česku debutující tříletek Matello uzavřel doběh na jedenáctém místě.

Mr Right navázal na svůj úspěch z roku 2017 a vylepšil svou bilanci na 15 vítězství ze 40 startů. Pro trenéra Františka Holčáka to byl už jedenáctý triumf ve Svatováclavské ceně.

Žokej Jan Verner v neděli slavil jedničkové double, neboť ovládl i Velkou letní cenu Ústeckého kraje na 2000 metrů. V sedle tříleté Maverany po startu na nic nečekal a poslal svěřenkyni Miroslava Nieslanika na špici, kde vydržel až do cíle.

Klisna, která letos neuspěla v Oaks ani Jarní ceně klisen, v závěru s přehledem odrazila nápor starších hvězd. Druhý Portorikos na ni ztrácel délku a čtvrt, třetí finišoval Darkolva před Bob Heartem. Tříletý Kenshibu vybojoval pátou příčku a dostatečný handicap pro start v Českém derby.

Tříletého vítěze měla i dvojková Cena Hospodářské komory na 1400 metrů. Tříletý Spencer, kterého Ingrid Janáčková Koplíková nasedlala Jaroslavu Línkovi, prokázal při svém třetím letošním úspěchu opět rezervy. Tentokrát jistě o 2 délky zdolal Dark Absolu, třetí finišoval slovenský Wirrwarr.

Překážkovou část mosteckého programu zcela ovládli jezdec Jakub Kocman, trenér Josef Váňa a stáj Joly. V šestičlenném poli Velké mostecké steeplechase splnil roli favorita sedmiletý Dusigrosz. Vítěz Úvodní Cross Country Koroka se dlouho držel na pozici a přenechával iniciativu o rok staršímu Lad Inovi.

Za posledním skokem se však na vedoucího koně dotáhl a lehce od něj odešel. Dusigrosz zvítězil o 3 1/2 délky, Lad In stejně suverénně uhájil druhé místo. Daleko za ním si připsal třetí příčku Street Singer.

Jakub Kocman, který na Váňových koních v neděli zaskakoval za zraněné stájové žokeje Jana Kratochvíla a Josefa Bartoše, se radoval i v rámcové Ceně statutárního města Teplice. Tato steeplechase na 3400 metrů se změnila ve velké sólo ryzáka Angkor Wata.

Druhý z loňského Českého derby měl převahu od startu až do cíle a jeho první překážkové vítězství nebylo ani na okamžik v ohrožení. Angkor Wat dominoval zadrženě o 12 délek, na dalších místech doběhli Her Him a Antalgique.

Mezi dvouletými v Ceně EBF na 1400 metrů zaujala ryzka Kanada ze stáje Stanislava Chudáčka. Sestra výborných Krasavy a Kristiana při druhém startu své kariéry slavila pod Davidem Liškou premiérové vítězství, když po boji o krk zdolala Rabbit Coulsty. Třetí skončila Giannah.

V závěrečném nedělním dostihu, Severočeské ceně na 2000 metrů, se prosadila tříletá hnědka Marjaneh, připravovaná Vladislavem Fedorowiczem. Pro jezdce Michala Hroudu to znamenalo 50. vítězství a dlouho očekávaný titul žokeje.
Foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČR

Sottovento je stále lepší, lehce ovládl čtvrtou kvalifikaci

Jedenáct koní se v sobotu 29. srpna postavilo na start čtvrté a poslední kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Osmiletý Sottovento v sedle s Janem Odložilem v ní dokázal, že v něm roste zajímavý kůň pro říjnový vrchol sezony.

Velká cena města Pardubic měla hned několik nábojů – Ange Guardian usiloval o rekordní šesté vítězství v kvalifikaci a předloňský vítěz Velké Tzigane du Berlais vstupoval do sezony.

Už v úvodních metrech bylo jasné, že tempař Bridgeur s Jaroslavem Myškou tentokrát nebude vodit a půjde ze zadní pozice. Situace z velmi pomalé třetí kvalifikace se však neopakovala.

Na špici se střídali slovenský Vandual, Moula a Talent, zatímco favorit Ange Guardian pracoval jako obvykle na chvostu pole. Po Velkém anglickém skoku už spolu s tréninkovým kolegou Sottoventem cválali v kontaktu s čelní skupinou.

Havlův skok překonával Sottovento hlava – hlava s vedoucím Vandualem a schylovalo se k velkému souboji. Při vbíhání do posledního oblouku však Ange Guardian špatně šlápl a Jiří Kousek ho musel zadržet. Jak se později ukázalo, dvanáctiletý valach bohužel musel být utracen.

Osmiletý Sottovento v sedle s Janem Odložilem v závěru zrychlil na vnější straně dráhy a zvítězil jistě o 4 1/2 délky před výborně běžícím Vandualem. Třetí Talent už ztrácel šestnáct délek, na dalších místech skončili Catch Life, Ribelino a Tzigane du Berlais, který se s přehledem kvalifikoval.

Do Velké pardubické by měl zamířit i vítězný Sottovento, který běhá za stáj Statek Chyše – Váňa a už v červenci na sebe upozornil těsným druhým místem ve druhé kvalifikaci. 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou je naplánována na neděli 11. října.

Foto: Ivan Krejza

POŘAD: Dostihy cvalové

reklama 33C
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

 

NEPŘEHLÉDNĚTE