EquiTV.cz

Ať už jste na cestách, doma, nebo na koni, poslouchejte nové EquiRadio
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Equinews: Historický úspěch českého týmu v parkurovém Poháru národů

reklama
12.05.2021  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Český parkurový tým vyhrál poprvé Pohár národů na domácí půdě. Anna Kellnerová, Kamil Papoušek, Aleš Opatrný a Ondřej Zvára v Chuchle Areně Praha dokázali, že na olympijských hrách v Tokiu neplánují být jen do počtu. Podrobnosti přinášíme v Equinews.

reklama 32D
banner
banner
banner

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 
Chuchle Arena Praha se ve dnech 6. až 9. května stala dějištěm mimořádně významných parkurových závodů CSIO3* CET Prague Cup. Mezi dva vrcholy programu patřil Pohár národů, který posloužil jako prověrka před blížící se olympiádou, což prestiž akce ještě zvýšilo. Dvoukolová soutěž národních družstev se odehrála v pátek 7. května a na její start se postavilo čtrnáct celků. 
 
Český tým ukázal hned v prvním kole, že na domácí půdě pomýšlí na nejvyšší příčky. Zahajoval za něj Ondřej Zvára v sedle zkušeného hřebce Cento Lana a dovezl pouhý jeden bod za překročení stanoveného času. Výsledek Kamila Papouška s Warnessem v hodnotě osm trestných bodů se nakonec nezapočítával, protože další týmoví kolegové zajeli výborně. Anna Kellnerová s klisnou Catch Me If You Can inkasovala jeden bod za překročení času a Aleš Opatrný s hnědákem Forewerem završil první jízdy Čechů bezchybným výkonem. Před druhým dějstvím mělo české družstvo na svém kontě pouhé dva trestné body. Lépe na tom byli jenom Belgičani, kteří měli o jeden bod méně.
 
Zklamáním bylo vystoupení favorizovaných Nizozemců, kteří do Prahy přijeli jako obhájci vítězství z roku 2020. V prvním kole si zapsali devět trestných bodů a druhá část soutěže pro ně dopadla ještě hůř. Nic na jejich pozici v poli poražených nezměnily ani dvě čisté jízdy stříbrného olympionika Jura Vrielinga v sedle valacha Fiumicino van de Kalevallei. Výborně naopak vyšlo druhé kolo irskému týmu, když zaznamenal jen jeden trestný bod. Dvěma nulami se blýskl Mark Mcauley s hnědákem Jasco Vd Bisschop. Po nepříliš dobrém začátku, ale ani tento tým nemohl mířit příliš vysoko.
 
Český zástupce Ondřej Zvára udržel nasazenou laťku, když napodruhé shodil s Cento Lanem jen jednu překážku. Když navíc Kamil Papoušek na hřebci Warnessovi dojel do cíle s nulou, začal se rýsovat napínavý souboj mezi Českou republikou a Belgií. Anna Kellnerová s Catch Me If You Can dovezla devět trestných bodů a byl to tentokrát její výsledek, který se týmu nezapočítával. Finišman Aleš Opatrný totiž předvedl i podruhé rutinovanou jízdu, v níž ani jednou nezaváhal. Celkové skóre Čechů tedy mělo hodnotu šest trestných bodů.
 
Belgie držela před jízdou svého posledního člena Pietera Clemense pět bodů, a tak bylo jasné, že pokud pomýšlí na vítězství, musí být její reprezentant suverénní. Jenže hřebec Akarad Hero Z s Clemensem v sedle udělal chybu v trojskoku a členové českého národního týmu se mohli začít radovat z historicky prvního vítězství v Poháru národů na domácí půdě. Chyba v závěru stála Belgičany nejen vítězství, ale přišli i o druhé místo, na které proklouzlo Dánsko s celkovým součtem osmi trestných bodů.
 
Druhým vrcholem závodů CSIO3* CET Prague Cup ve Velké Chuchli byla nedělní dvoukolová Grand Prix s překážkami do 150 centimetrů. Do rozhodující části nejvyšší individuální soutěže víkendu postoupilo patnáct dvojic.
 
Jen velmi těsně unikl postup Alešovi Opatrnému, který tentokrát s Forewerem jednou chyboval, a nakonec skončil sedmnáctý. České barvy však v druhém kole přeci jen nechyběly. Úřadující mistr republiky Vladimír Tretera na Gangsterovi Van Het Noddevelt prošel do druhého kola s nulou. Napodruhé pak inkasoval pět trestných bodů, což stačilo na konečné dvanácté místo. Lépe si vedl Ondřej Zvára, který ve Velké ceně sedlal ryzáka Quimera M. K nule z první jízdy přidal jednu chybu a se čtyřmi trestnými body obsadil osmou příčku.
 
Pouze dva jezdci dokázaly překonat oba parkury Grand Prix bez zaváhání, a o vítězi tak rozhodoval dosažený čas. Šťastnější byl Ir David Simpson, který sedlal jedenáctiletého holandského valacha Foudre F. Za sebou nechal německého reprezentanta Philipa Houstona v sedle klisny Sandros S Belly. 
 
Český parkurový tým se chystá koncem května na další Pohár národů do italského Říma. Tentokrát se bude jednat dokonce o mítink na úrovni pěti hvězd a půjde tak o další těžkou přípravnou zkoušku před blížícími se olympijskými hrami.
 
Foto: Kateřina Návojová

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33A
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

 

NEPŘEHLÉDNĚTE