EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc

Equinews: Halou ve Slatiňanech opět kroužily kočáry. GCL 2022 se blíží

reklama
15.02.2022  |  AUTOR  |   |   FANCLUB   |  

Poprvé od rozsáhlé rekonstrukce se ve slatiňanské hale uskutečnily vozatajské závody. V hlavní kategorii Zimního jezdeckého poháru spřežení tam zvítězil domácí reprezentant Petr Novák. – Pořadatelé Global Champions League oznámili sestavu týmů.

reklama 32C
banner
banner

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také např. Televize Seznam a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Petr Novák s černým čtyřspřežím uzavřel vítězstvím ZJP ve Slatiňanech

Celkem 55 kočárů odstartovalo v sobotu 12. února při druhém kole Zimního jezdeckého poháru 2022 ve Slatiňanech na Chrudimsku. Tamní hala v areálu Národního hřebčína Kladruby si tímto mítinkem odbyla svoji veřejnou premiéru po rozsáhlé rekonstrukci.
 
Soutěž jednospřeží ovládla Kateřina Muchová z Ranče Ladná, která o jeden a půl bodu předstihla úřadující mistryni České republiky v této kategorii Markétu Sedlinskou. Muchové se dařilo již při ranní hobby soutěži jednospřeží, v níž skončila druhá za domácím Samuelem Slukou. Velkým favoritem mezi singly byl vítěz prvního kola zimního seriálu Milan Domes, ale ten při úvodní rozjížďce zaznamenal v maratonské překážce karambol, kdy převrhl kočár. Tentokrát tak zůstal bez bodů a propadl se na čtvrtý řádek žebříčku vozatajů. Před ním jsou aktuálně kromě Kateřiny Muchové ještě druhá Lucie Maryšková a třetí Ota Bareš.
 
Ve dvojspřeží si již Milan Domes vedení v žebříčku udržel, i když v tomto případě nevyhrál. K deseti bodům z Hradištka u Sadské přidal dalších devět za druhé místo, když nestačil pouze na Martina Zakršmída z Jezdeckého klubu Trojan. Ten zajel bezkonkurenčně nejlepší první kolo soutěže, byť s jednou chybou. V druhé jízdě chyboval dokonce dvakrát, a tak tento dílčí výsledek byl až třetí v pořadí. O příčku lepší byl Zdeněk Jirásek a nejlépe si vedl již zmíněný Milan Domes. Jenže náskok Zakršmída byl dostatečně velký, takže si ze Slatiňan odvezl plný počet bodů do tabulky. Průběžně je se sedmnácti body třetí za Jiráskem a Domesem. 
 
Ani do třetice se Milanovi Domesovi nepodařilo ve Slatiňanech vyhrát, i když znovu bojoval, co to šlo. Lépe mu vyšla opět druhá rozjížďka, v níž byl nejlepší. V té první ovšem skončil čtvrtý. Před ním byli Petr Vlašic a Jiří Nesvačil junior, ti se ale následně propadli na konečné třetí, resp. čtvrté místo. Kdyby si Domes odpustil jeden ze shozených míčků, býval by se posunul i před Petra Nováka, takto se však musel spokojit s pomyslným stříbrem. 
 
Reprezentant Národního hřebčína Kladruby se svým černým čtyřspřežím sice také v obou jízdách chyboval, ale zároveň byl velmi rychlý. V obou případech projel cílem za méně jak sto sekund a skóre 215,73 bylo ze všech nejlepší. Nechybělo přitom mnoho, a o nejvyšší příčku by se připravil chybou v samém závěru soutěže. Petr Novák přiznal, že halové závody ve Slatiňanech byly jediné, které letos absolvuje a bude se nadále připravovat na venkovní sezonu. Již za dva měsíce totiž proběhne v Kladrubech nad Labem Rudolfův pohár, na nějž se chce dobře drezurně připravit. 
 
Při příštím kole Zimního jezdeckého poháru v Tlumačově tak budou příznivci spřežení sledovat ve čtyřspřeží především souboj mezi Petrem Vlašicem a Milanem Domesem o pozici lídra. Aktuálně totiž mají shodně osmnáct bodů. 
 

Global Champions představila nové složení týmů. Série začne v březnu

Do začátku dalšího ročníku parkurové série Global Champions zbývají už jen týdny. Sezona 2022 začne v březnu v katarském Dauhá a vyvrcholí v listopadu opět v pražské O2 areně. V týmech GCL se představí řada nových jmen. Mnozí jezdci mění dresy.
 
Parkurový seriál Global Champions začne první březnový týden v katarském Dauhá. Podle kalendáře Mezinárodní jezdecké federace se o šest týdnů později přesune na Miami Beach a odtamtud budou jezdci s koňmi pokračovat do Mexico City, kam je naplánované třetí kolo na přelomu dubna a května.
 
Celkem by mělo proběhnout podle předběžných informací pořadatelů 19 kol. Ne všechny destinace jsou však v on-line databázi FEI označené zkratkou Global Champions. Předběžně však lze konstatovat, že evropská část turné začne 13. května v Madridu, následovat budou Hamburk, Cannes, Stockholm, Paříž, Monte Carlo, Berlín, Londýn, Valkenswaard a Řím. Na konci září bude nejlepší parkurové jezdce a koně hostit New York a o necelý měsíc později Rijád. Právě ve zcela nové destinaci v Saúdské Arábii se uzavře základní část série. Velký vrchol Global Champions v podobě Super Cupu GCL a Super Grand Prix LGCT se odehraje už počtvrté v Praze, konkrétně v libeňské O2 areně od 16. do 20. listopadu.
 
Tři týdny před startem seriálu byly představeny nové sestavy týmových jezdců. Šestnáct parkurových celků bude bojovat při Global Champions League 2022 nejen o vítězství v celoročním žebříčku, ale také o přímý postup do semifinále Super Cupu GCL v Praze.
 
Před prvním podnikem roku v katarském Dauhá, které se odehraje ve dnech 3. až 5. března, získal loňský nejúspěšnější tým Valkenswaard United parkurovou legendu Johna Whitakera, americkou superstar Lauru Kraut a Němce Maurice Tebbela. Ti se připojí k Edwině Tops-Alexander, Marcusovi Ehningovi a Gillesovi Thomasovi, jenž figuruje na soupisce jako jezdec do 25 let.
 
V GCL se letos představí také dva zcela nové týmy a jeden se vrací po tříleté přestávce. Prvním nováčkem je Stockholm Hearts, jehož sponzorem je značka H&M. Kdo pozorně sleduje vrcholový parkurový sport, tak mu v tu chvíli musí být jasné, že v jeho sestavě nebudou chybět čtyři jezdci, kteří pod hlavičkou H&M startují dlouhodobě. Jsou jimi současná světová jednička Peder Fredricson, další švédská hvězda Malin Baryard-Johnsson a vítězové Super Cupu GCL z roku 2021 Nicola a Olivier Philippaertsovi. Vedle nich se představí dvě mladé talentované jezdkyně Lillie Keenan z USA a Britka Lily Attwood spadající do kategorie U25.
 
Dalším zcela novým týmem je Istanbul Sultans, jehož členy jsou hned tři jezdci z Turecka: Derin Demirsoy, Efe Siyahi a Ömer Karaevli, jehož si mnozí čeští fanoušci parkurového skákání pamatují z boje o kvalifikaci na olympijské hry v Riu mezi ním a Alešem Opatrným. V družstvu s nimi jsou Němec Gerrit Nieberg, Brazilec André Americo de Miranda a Nizozemka Sanne Thijssen. Na scénu se vrací Rome Galidators, kteří v GCL byli naposledy v roce 2018, kdy figurovali v nejlepší čtveřici. Asi jeho nejvýraznější tváří bude irský jezdec Shane Breen.
 
Jeden z největších přestupů ohlásili Paris Panthers, jejichž členem se stává Ben Maher. Jeho kolegy pro sezonu 2022 budou Nayel Nassar, Gregory Wathelet, Harrie Smolders, Darragh Kenny a nová mladá tvář z Řecka Loli Mytilineou. Jedním z favorizovaných týmů bude letos zajisté New York Empire, i díky tomu, že získal do své sestavy současnou světovou jedničku mezi jezdci do 25 let – Brita Harryho Charlese. Soutěžit bude po boku Georginy Bloomberg, Scotta Brashe, Denise Lynche, Spencera Smitha a Jodie Hall McAteer.
 
Také tým Prague Lions přivedl do svých řad vycházející hvězdu, která v kategorii U25 zastoupí Annu Kellnerovou. Tou hvězdou je Američan Brian Moggre. Vedle Anny Kellnerové zůstává v barvách Pražských lvů i Belgičan Niels Bruynseels, Španěl Sergio Alvarez Moaya a Nizozemec Leopold van Asten. Novým a zároveň velmi silným jezdcem v týmu bude Peter Devos z Belgie. Tým GCL změnilo celkem 21 jezdců a na soupisku přibylo 35 nových jmen, včetně další české jezdkyně – Sáry Vingrálkové.
 
Foto: poskytla Gabriela Pilařová

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33C
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

 
• 03. 12. (od 16:30 hodin) galavečer Pony ligy pod záštitou Jockey Clubu ČR
 
​• 16. 12. galavečer České jezdecké federace
 
 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE